Hajtókar csapágy homlokmarás

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2019.09.27. 10:58 dreher 

  • dreher avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok, Integrált hajtómű beszerelése előtt a vázat „hajtókar csapágy homlokmaró” szerszámmal kell megmunkálni. Maga a szerszám drágább, mint a biciklim, megvétele tehát felejtős. Itt, a dunaújvárosi szervizben azt mondták, nekik nincs, de lehet, hogy sehol az országban nem csinálják. A kérdésem, tehát: nem tudtok olyan szervizt, ahol ezt a műveletet végre tudják hajtani?

Elküldve: 2019.09.28. 22:08 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@bl4ckv0id: bocsi a billentyűzet átírta a szavakat (mobilról vagyok). Szóval ki kellene tisztítani a menetet a váznál.

Elküldve: 2019.09.28. 22:07 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@rcs2003: Hát lehet hogy hülyeség, de én egy alkatrész miatt sem szedném le a vázról a festéket. Ahogy írod a műanyag amúgy is idomul a formához, nem véletlen találták ki. Elviekben a hagyományos menetes vázaknál is menetvágóval mi kéne tisztítani a mentett, de megnézem hány helyen csinálják meg.

Jó alu váznál még nem "árt" a festék eltávolítása, de acél váznál már utat nyithat a korroziónak. Meg ha netán vissza kell váltani az integrált hajtásról, akkor gáz, hogy nincs itt festék. Persze ma már az acél váz ritkább, inkább régi biciklik felújítása alatt lehet találkozni velük.

Elküldve: 2019.09.27. 19:05 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@dreher: Ja, igen: a festéket érdemes lecsiszolni. Annyi elég lesz.

Elküldve: 2019.09.27. 17:36 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Betekertem úgy ahogy van az új integrált csapágyat a régi helyére és kész. :) A műanyag hézagolók úgyis "hozzányomorodnak" szépen még ha ferde is a vázban a két oldal széle. Szerintem csak akkor kell aggódni ha szemmel láthatóan van eltérés.

Elküldve: 2019.09.27. 13:21 dreher 

  • dreher avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 2

@Makky: Köszönöm, biztos igazad van, le fogom csiszolni csak a festéket, a fémfelület valószínűleg síkban van, elvégre Rock Machine vázról van szó, ami nem valami csúcs, de nem is szemétbe való.

Elküldve: 2019.09.27. 11:39 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@dreher: Nem feltétlenül szükséges ez azért. Vagy nagyon nincsen síkban a felület? Persze tökéletes akkor lenne, ha megcsinálnád, de én pl. soha egyik vázamon se csináltam meg. Kormánycsapágynál szerintem fontosabb, de hidd el, hogy még ott se szokták megcsinálni...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!