Használhatok-e 9-es váltókart, elsőváltót, 8-as rendszerhez?

Linkelt termék: Sram X.4
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2011.08.29. 16:58 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216
Témaindító kérdés:

hello az alábbi Sram X4-es hátsó váltót(ami 8 sebességes) használnám, egy Sunrace MF-M60 8s (http://ebike.hu/termekek/hajtas/fogaskoszoru/racsni-8-seb/7565+sunrace+mfm60+8s/) fogsorral, ez így eddig teljesen oké, de ehhez egy Sram X5-ös (http://www.testbike.hu/velemeny/valtokar/sram-x5-trigger) váltókart használnék ami 9 sebességi fokozatig van skálázva. Nem tudom, hogy ez probléma-e?? Valamint az egészet még megbolondítanám, egy Sram X5-ös első váltóval (http://www.testbike.hu/velemeny/elso-valto/sram-x5), ami szintén 9-es rendszerekhez van tervezve. Aki ezt az egészt kibogarássza, és tud használható tanácsot adni, annak nagyon megköszönöm.

Elküldve: 2011.08.29. 21:49 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

Takács Balázsnak kössz, mert frankón elmondott mindent, és így sok kellemetlen órányi váltóállítgatástól mentett meg, mert már lassan rendelni akartam a cuccokat, de most még pont jókor indítottam azt a fórumot. kössz mindenkinek sokat segítettetek

Elküldve: 2011.08.29. 18:25 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@mematyi: Csak egy fokozatra nem váltott. Tehát nem volt jó. Az outimon nekem is először a 10-es sorhoz 9-es Campa váltó volt, amíg nem jött meg a tízes. Nem volt szép hangja, pár fokozatot nem is szeretett, "szerencsémre" pontosan azokat, amiket sokat használnék. Szóval nem lesz jó.

Elküldve: 2011.08.29. 18:24 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

6-7-8 ezek kompatibilisek egymással, mivel a fokozatok közti távolságok egyformák.

A 9-es rendszereknél már fizikailag nem férne el több fogaskerék hátul, így csökkentek a távolságok, keskenyedett a lánc. Következésképpen egy kevesebb sebességhez való kar nem fogja tudni pontosan mozgatni rajta a váltót.

Elküldve: 2011.08.29. 18:19 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

öö, értem.

Nekem egyik ismerősnek régebbi teszkóbringáján volt 6os sor, meg 7es kar, és ment rendesen, csak 1 fokozatra nem váltott.(azóta Trek 4300 van neki)

Elküldve: 2011.08.29. 18:13 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@mematyi:Nem lesz jó. Mindig olyan váltókarod legyen, mint a hátsó sorod. Az tök mindegy, hogy a váltó kilences, de a nyolcas sorhoz, nyolcas váltó legyen. Úgy jó.

Elküldve: 2011.08.29. 18:08 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Ha jól értem az előzőket, akkor működni fog.

Csak nem lesz pontos a váltás, valószínűleg kettőtfel-egyetle módszerrel lehet majd csak váltani bizonyos sebességeket.

Ide tartozik, hogy 7-8 sebességes váltót miért nem lehet 9es foggal használni? Vagy lehet?

Elküldve: 2011.08.29. 18:00 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Takács Balázs elmondott mindent, csak ehhez fűznék hozzá pár szót.

"a 8as és a 9es rendszer egymással nagyrészben kompatibilis, de ez alól erős kivétel a váltókar."--- 9-es fogsoron 8-as lánc nem fut, mivel szélesebb, de egy 8-as sor+váltókar dolog mellé egy 9-es lánc oké. Vagy 8-as sor+váltókar+lánc egy 9-es hátsó váltóval szintén oké.

Elküldve: 2011.08.29. 17:52 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

az első váltóval nem lesz gond, csak a lánc szélesebb, nehéz lesz beállítani frankón. A hátsó váltót nem fogod tudni beállítani hozzá, mert a kilences adott szélesség kilencedén húzza a váltókart, a 8as fogsorhoz pedig adott szélesség nyolcadát kell húzni ugye. Remélem érthető. a 8as és a 9es rendszer egymással nagyrészben kompatibilis, de ez alól erős kivétel a váltókar.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!