Hatcsavaros rendszerű kerékszett átalakítható centerlockosra?

1-15 (15 hozzászólás)

Elküldve: 2021.03.03. 16:56 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157
Témaindító hozzászólás:

Hatcsavaros rendszerű kerékszett átalakítható e centerlockosra, s ha igen mi kell hozzá pontosan, és hol beszerezhető? link vagy bármi más elérhetőségnek is nagyon örülnék, nagy köszönet előre is!

Elküldve: 2021.03.08. 11:30 Ákos Ernye 

  • Ákos Ernye avatar
  • hozzászólások: 1

Sziasztok! Egy flip-flop agyra szeretnék hátsó tárcsaféket szerelni. Van-e valakinek elképzelése esetleg konkrét technikai javaslata? Meg tudná mondani valaki, hogy egy hatcsavaros féktárcsa belső átmérője hány mm? Ugyanabban a módszerben gondoltam kivitelezni, mint ahogy a fogaskereket teszem rá. Minden építő jellegű javaslatot és segítséget köszönök! Szép napot mindenkinek, üdv: Ákos Ernye

Elküldve: 2021.03.04. 11:37 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Egészen fentről oldották meg a problémámat, erre nem is számítottam.. Márc 22-ig biztosan nem kell nagyon új bringás cuccokat venni, mert hétfőtől megint zárva lesz minden a kajaboltok kivételével.. Szerencsére bringázni még szabad, azt még nem tiltották be.:-) Egyéb kommentet ide csak azért nem írok ugyenhhez a témához mert nem keresem a bajt, bár most lenne pár magvas gondolatom, ha még volna hol leközölni és lenne kinek.. Az eddigi mefejteséketet viszont nagyon köszönöm mégegyszer!

Elküldve: 2021.03.04. 11:03 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@rcs2003: Még időben! Majdnem megrendeltem az adaptereket! Konklúzió: Akkor is elhozom a kerekeket, mert 25 ezer / darabért akkor sem tudnék jobbat építeni, ha magam csinálnám, de akkor ha nem vagyok pofátlan szeretnék ugyanide értelmes áron olyan féktárcsatippeket, amiket lehet használni sima gyantás betéttel, és nem tízezer/per darab áron.. A segítséget és a hozzáértő hszeket, pedig NAGYON KÖSZI!

Elküldve: 2021.03.04. 10:56 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Nem fog működni. Centerlockos tárcsát nem fogsz tudni 6 csavaros agyra ráerőltetni. Megmutatom miért, ebből meg fogod érteni: KÉP

Elküldve: 2021.03.04. 10:37 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@Krupcheck: Átküldtem a linket a bringaszerelőmnek is, most beszéltem vele telon, ő azt mondta ha van adapter akkor fel lehet tenni, de ha belegondolsz miért ne lehetne, hiszen az adapter segítségével lényegében az így kapott vay átvarázsolt centeres tárcsa már olyan lesz mintha csavaraos volna.. Nyugodtan írd meg ha baromságokat beszélek, mert esküszöm én már nem vágom..

Elküldve: 2021.03.04. 10:37 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@Krupcheck: Átküldtem a linket a brinaszerelőmnek is, most beszéltem vele telon, ő azt mondta ha van adapter akkor fel lehet tenni, de ha belegondolsz miért ne lehetne, hiszen az adapter segítségével lényegében az így kapott vay átvarázsolt centeres tárcsa már olyan lesz mintha csavaraos volna.. Nyugodtan írd meg ha baromságokat beszélek, mert esküszöm én már nem vágom..

Elküldve: 2021.03.04. 10:13 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@Tom77: https://www.acorsports.com/products.php?func=p_detail&p_id=771&pc_parent=47

"Disc adapter for Shimano center lock system to fit 6 bolt standard discs"

https://preiswerte-fahrradteile.de/acor-scheibenbremsadapter-abr-21501-rot

" Setzen Sie einfach den Adapter auf den CenterLock und schon können Sie ein 6-Loch Bremsscheibe verwenden"

Elküldve: 2021.03.04. 10:11 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@Tom77: ez is centerlock agyról alakít át 6 csavaros tárcsához. Fordítva, a 6 csavaros agyra center lockot nem tudsz adapterezni, legalábbis én nem is láttam, meg nem is tudok elképzelni ilyen megoldást.

Elküldve: 2021.03.04. 09:25 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@Krupcheck: Átnéztem ma reggel megint ezt az egész mizériát, az van, hogy az igaz, hogy a kerekek csavaraos rendszerű tárcsákat fogadnak, de ez nekem elvileg nem is baj, mert én a centerlockos tárcsáimat szeretném rátenni, tehát nekem a tárcsákat kell csavarosra alakítani, amit meg lehet, itt a link: https://bikepro.hu/acor_abr21501_fektarcsa_adapter_centerlockrol_6_csavarosra_arany_szinu?utm_source=google_shopping&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link&gclid=CjwKCAiAp4KCBhB6EiwAxRxbpB0Ve43xNFmQ1CQpdksogL7dadN8BVo1ciVbXqh-nvYGD5_HnPmuexoCEhAQAvD_BwE

Ez még párban is jóval olcsóbb mint amiket néztem, a két adapter ára nyolc rugó, de nincs ennyiért rt-64 es szintű féktárcsa ami az általam használt gyantás betéteimhez passzolna.. Szóval lehet butaságot kérdeztem, vagy a kérdést tettem fel rosszul, amit most tudok, hogy a ceneteres tárcsáimat át lehet ezzel a linkben szereplő dologgal alakítani úgy hogy az csavaros felfogatású legyen, onnantól meg nem érdekel, hogy maga a kerékszett milyen rendszerű.. Amúgy nagyon jó ár az ötven ezért a szettért, biztos, hogy elviszem ha a héten nem is, a jövőhéten mindenképpen, addigra megjönnek az új gumik is, és megy minden motyó fel a feketére..

Elküldve: 2021.03.04. 07:24 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@Tom77: ja, miután összeraktam a legutóbbi kerékszettem, utána néztem én is, hogy bakker, ugyanannyiból komplett Mavic is lett volna. Mondjuk nekem annyiból nem fájt, hogy a Deka nem fogad el szép kártyát, ahol vettem, ott meg elfogadják. Amúgy szimpi ez a Mavic, jónak tűnik.

A tartalék készletet én úgy oldottam meg, hogy a 2 bringám gyakorlatilag mindenben kompatibilis, egyszerre úgysem használom őket, viszont ha valamelyik kell, és egy alkatrészen múlik, hogy menjen, akkor át tudom szerelni a másikról, így esetleg minimális korlátozással (mondjuk teló vs merev villa :D ), de menetképes lesz.

Elküldve: 2021.03.03. 20:47 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

A linkben szereplő kerékszett, gondolom azért ötven most a majdnem hetven helyett, mert valszeg 26'-okat már nehezebben tudják eladni, mivel mindenkinek vagy 27'5 vagy 29'.' van.. Ennyire nem lehet rossz a ride azt nem tudom elképzelni, a mavic ha valamiben verhetetlen az pont a felnijei, szal azt hiszem holnaptól elkezdek 6csavaros tárcsákat nézegetni..

Elküldve: 2021.03.03. 20:33 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@Krupcheck: Köszi közben már lassan megokosodom a témát illetően, nem szokásom baromságokat kérdezni, pláne itt, de sajnos kénytelen voltam, ma egy másik probléma miatt eltekertem a mi decánkba a budaörsibe és ez a jószág figyel a műhelyrészlegen, na de nem azon az áron ami a linkben szerepel, hanem 49990ft-ért, két pár maradt belőle és az oldalukon nincs is kint a rendes ára, csak ha te bemégy mondjuk a műhelybe valamiért, akkor látod, hogy ugyanaz a motyó ott figyel ötvenért, ami a webes felületükön majdnem hetven! https://www.decathlon.hu/26-crossride-disc-mtb-kerek-id_8653112.html Elkezdtem számolgatni, mert a második masina építésekor elbuktam a tartalékkerékszettem, nekem meg mániám, hogy abból is kell tarti ha jó áron van. Nekem sehogyan sem jött ki kerekenként a 25 ezer/darab ha magam építeném meg, mivel fűzni nem tudok, annak a költsége pedig két keréknél már pont annyi, hogy nem kezdek bele, de ezek meg itt vannak ötvenrongyért kmpletten, gondoltam akkor én elhozom, de ha külön vennem kell még hozzá tárcsákat is, akkor már nem olyan nagyon jó a matek, mindegy lehet a héten így is elhozom..

Elküldve: 2021.03.03. 20:20 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

Szia! Fordítva nem lehet megoldani, mert nem jönne ki a tárcsa síkja (kintebb kerülne). Viszont 6 csavaros tárcsákat egész jó áron lehet venni jó minőségűeket is, szóval ha amúgy a kerékszett jó, ez sztem ne tartson vissza.

Amúgy a centerlock-6 csavar adapter is kb. annyiba kerül, mint egy használható féktárcsa.

Elküldve: 2021.03.03. 17:04 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Sziasztok! Egy kerékszettet szerettem volna megvenni, de hatcsavaros rendszerű, annyi a kérdés ezzel kapcsolatban, hogy át lehet e alakítani valamiféle adapterrel centerlockosra vagy nem, ha igen mi kell hozzá pontosan, és az is érdekelne, hogy hol beszerezhető a dolog ha létezik ilyen? Olyat már hallottam, hogy centerest átalakítottak csavarosra, de fordítva nem tudom, hogy lehetséges e ugyanez?

Választ köszi előre is!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!