Hátsó kerék középre hangolása

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2013.06.17. 12:50 Troublemaker 

  • Troublemaker avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Országúti bringámon nem tudom beállítani a hátsó kereket rendesen irányba. Ha a fékhídnál faszán középen áll akkor a középagynál tré és közelebb áll a láncvillához, ha a középagynál jól áll akkor pont felül a fékhídnál áll ferdén és ez esetben hajtás közben nyikorog a hátsó háromszög, gondolom a nem megfelelő pozícióban álló kerékre ható terhelés a hátsó háromszöget (aluminium) kicsit deformálja. Ejtőpapucsos vázról lenne szó szóval nem sok mozgásterem van az állítgatásra. Ha van valakinek valami ötlete szívesen fogadom. Tm

Elküldve: 2017.02.27. 09:14 versatile1976 

  • versatile1976 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

a vázzal lessz ott gond .Nekem is van egy harminc éves ős montim (schwinn csepel bakony aminek váza egy rakás szar)és nem lehet szimmetrikusan belerakni a kereket.Ha netán sikerül pár km tekerés után a hajtás felőli oldal elhúzza elállitja a másikoldalon tökig meghúzott kerékcsavart.Nekem már a hajtásal ellentétes oldalon úgy ki van nyúlva tágulva csúszópapucs(nem tudom mitől) hogy mindig attol rettegek mikor ugrik ki a tengely a csúszópapucsból. egyszer már kalapáccsal visszakellet ütnőm zárnom a ahajtással ellentétes oldali csúszópapucsot de most megint annyira kitágult kinyilt megint kalapélni kell attól félek egy letőrik .már teljesen el van hajolva mindenfel a hajtással ellntétes oldali háromszög Lehet ezt még javitani vagy kukaz egész váz?Válalvalaki vázon háromszőg illetve csúszópapucs javitást? Nemtudom lehet h inkább veszek másik biciklit.Van valakinek vmi ötlete milyen(márkájú) bringát érdemes venni Valami 26os trekking re gondoltam

Elküldve: 2013.06.17. 13:15 Troublemaker 

  • Troublemaker avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

@Vilmos23: háát, kezdem én is ezt gyanítani, bár nagyon bosszantó mert szeretem a bringát, rendben tartom, meg szeretem ha minden rendben van vele ez meg egy amolyan kis szálka ami baszogat

Elküldve: 2013.06.17. 13:04 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

Ha régi típusú vázról van szó akkor megtudlak érteni mert régebben nekem is voltak gondok a hátsó kerék központosítás miatt.Szerintem ez amúgy alapvetően vázhiba tehát nem konkrétan a te vázad rossz hanem hogy eleve ilyen hülyén csinálják meg.Régebben én is szidtam mindenkit mikor visszaraktam a kerekeket ilyen vázba mert mindig vagy a fék hidnál vagy a monoblokknál ért bele a vázba.Sajna ez ilyen játszás dolog.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!