Hayes MX3 vagy V fék hátsó kerékre? Melyik a job? Csak hátsó lenne

Linkelt termék: Hayes MX3
1-13 (13 válasz)

Elküldve: 2013.03.29. 18:32 Dirtroader 

  • Dirtroader avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 9
Témaindító kérdés:

Aszfalton, földúton és kisebb sziklás helyeken használnám. Mali Cobrán lenne... Duro dj d villám van és csak tárcsa megy rá. Ezért első fékem jelenleg nincs! Arra lennék kíváncsi, hogy vegyek egy olcsóbb tárcsaféket vagy maradjak a v féknél (valami jobb fajta érdekelne ha V). kb 170cm vagyok és 60kg

Elküldve: 2013.04.04. 12:10 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

@Vilmos23: hozzá szeretném fűzni hogy a v-fékkel szemben a tárcsaféknek nem a fékerő az előnye! A tárcsaféknek az az egyetlen elvitathatatlan előnye hogy bármilyen körülmények között tud fékezni, mert nem a felnire rászoruló gumipofák surlódása fékez, hanem a kerékagynál lévő tárcsára rászoruló fékbetétek fékeznek.

Vizes, sáros, havas felnivel húzhatod 4 ujjal a v-féket... mindhiába. A fékerő 0 lesz és gondolom nem szeretnél egy fék nélküli kerékpáron ülni amikor lefelé mész.

Elküldve: 2013.04.04. 10:06 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Dirtroader: földes utakra és kisebb sziklás helyekre már érdemes beruházni egy tárcsafékre.Jelenleg én is ebben a műveletben vagyok benne csak nekem bb5 lesz. Kicsivel jobb a fékerő mint egy vféknél. Én eddig shimano altus/acera féket használtam nem mondom hogy rossz sőt baromi jó de komolyabb helyekre jobb a tárcsa nekem is hátra lesz. Nagyobb a biztonság jobban megfog ha veszélyesre fordul a helyzet persze ez is beállítás kérdése mert egy tárcsa fék is lehet szar ha rosszul van beállítva.

Elküldve: 2013.04.04. 09:56 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

@Dirtroader: én is bowdenes - azaz mechanikus - tárcsaféket ajánlok. Jelenleg Tektro IO mechanikusat használok 6 éve. Ha teheted Avid BB5-öt vegyél vagy alap Shimanot szerintem is.

Én is vennék Avid BB5-öt, de már úgy megszoktam az IO-t mint egy rossz anyóst, ígyhát nem veszek inkább külső gumira költöm azt a pénzt.

Elküldve: 2013.04.03. 22:09 Dirtroader 

  • Dirtroader avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 9

Valószínű h BB5 lesz, mivel árba ez a legjobb és helyben is van. bowdenes lesz, mivel nem szeretném lecserélni a fékkart ill rajta a váltókart. Láttam olcsóbb féket is, őszintén erről hallottam a legtöbb jó véleményt ami meg is fizethető.

Elküldve: 2013.04.02. 17:36 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

@terminator: De neki olcsóbb fajta kell, meg kresz szerint amugy is kötelező lenne az első fék, ezért is vegyen előre tárcsaféket.

Elküldve: 2013.04.02. 15:07 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Dirtroader: a tanács avid bb7!!! Ez a tuti

Elküldve: 2013.04.02. 14:08 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

@johnny336 : Tyűha már láttad is? Akkor te már biztos jobban tudodxd Kérdező rá hallgass ne rám, ő jobban ért hozzá amint láthatod:D

Elküldve: 2013.04.02. 13:54 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@sipi88: láttam már közelről IO-t. Sőt ettem is. Ja, fémből van. Akkor csak láttam.

Elküldve: 2013.04.02. 13:27 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

@johnny336: Ember te használsz 2009 óta tektro io-t vagy én?? Volt neked tektro io hogy leszarozod, vagy egyáltalán BB5-öd?? Mert nekem igen... Lassan 4 éve megvan és még semmi baja sem volt!!!! Olyan nehéz ezt felfogni vagy elhinni? Tanácsold neki akkor hogy vegyen v féket, aztán majd cserélgetheti a betéteket, szétkoptatja a felnit, arról nem is beszélve hogy egy kis víztől rögtön nem úgy fog ahogy kellene neki. Nem hiába szerelnek majdnem minden komolyabb bicajra tárcsaféket.

Elküldve: 2013.04.01. 22:11 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Tektro IO-t NE vegyél, csak szívni fogsz vele. meridasgaluska megmondta a tutit: valami alap Shimano V-fék, az kenterbe veri a mechás Tektrokat. Előlre is valami egyszerűbb hidrósat nézzél. Vagy minimum BB5 mech-ből.

Elküldve: 2013.04.01. 00:01 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

A tekrtro io-t bátran ajánlom, most akciós is az ebieke-on http://ebike.hu/termekek/fek/fek/mech-tarcsafek/941_tektro-io-mechanikus-tarcsafek/ . Avid BB5-öt használtam több mint egy évig, az első 500km borzalmas volt szinte semmit sem fogott sok idő volt amíg bekopott. Most tektro io-m van, ebben is van néhány ezer kilométer, és azt kell hogy mondjam sokkal jobb mint egy bb5:)

Elküldve: 2013.03.29. 18:37 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

hátra shimano alivio v-fék elölre meg veszel egy deore hidr. tárcsaféket

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!