Hayes Stroker Ryde fékem van hogyan állítsam be ?

Linkelt termék: Hayes Stroker Ryde
1-17 (17 válasz)

Elküldve: 2011.11.02. 16:44 Zsooolt 

  • Zsooolt avatar
  • DH/Freeride arc
  • Freeriderek csapat
  • Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 8
Témaindító kérdés:

Az első fékről lenne szó.Ma vettem bele vadiuj fékpofákat de nem használt szinte semmit vajon mi lehet a baj ? Kell bele hidraulikai olaj vagy mi ?

Elküldve: 2011.11.07. 23:01 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

Nincs a ferodolon semmilyen réteg! Az összekopás arról szól, hogy a két anyag egymásba csiszolódik, nem pedig arról, hogy az egyikről lekopik valami por vagy mi! Amúgy por az mindig lesz rajta, méghozzá fékpor!:)

Elküldve: 2011.11.04. 15:45 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

nem elkopik. Nem értetted ezek szerint. Hanem pont a "ferodol" felszínén van egy finom porréteg, ami az ujjadra ragad, ha végig húzod rajta. Na, ha ez nincs, akkor összecsiszolódott(én így hallottam, és nekem ilyen is)

Elküldve: 2011.11.03. 21:50 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@mematyi: Ez jó nagy butaság! Ha elfogy a ferodol, akkor megint betétcsere! Nem lehet semmivel sem ellenőrizni szinte, hog mikor kopott össze a tárcsa és a betét! Az összekopás annyit jelent, hogy a betét és a tárcsa anyaga összecsiszolódik, ezáltal javítja a fékhatást! Ha DH zol, akkor kell legalább 4-5 kör egy átlagos hosszúságú és meredekségű pályán, mire összekopnak a dolgok!

Elküldve: 2011.11.03. 19:04 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Én úgy hallottam a társaságomban valakitől, hogy úgy lehet ellenőrizni, hogy kopik-e még befelé a pofa, hogy megnézed mennyi por szerű valami van a fékezőanyagon. Az elején állítólag sok, és mire bekopik, szinte teljesen el kéne tűnnie Én ezt hallottam

Elküldve: 2011.11.03. 16:31 Lecso11 

  • Lecso11 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 138

@Zsooolt: Hát az, hogy mennyi dő alatt kopik be és hogy az csak a fékezés módján és a sebességen múlik:D

Elküldve: 2011.11.02. 19:22 Zsooolt 

  • Zsooolt avatar
  • DH/Freeride arc
  • Freeriderek csapat
  • Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 8

@LeviRider: Jah én is azt akarom, használom egy ideig és ha semmi akkor szerviz :P Csak gondoltam h már ennyi idő alatt bekoptak, mert az egyik haverom fékpofai nagyon hamar bekoptak 5 perc alatt kb :)

Elküldve: 2011.11.02. 18:11 Lecso11 

  • Lecso11 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 138

Először is az új fékpofának be kell kopnia. Másodszor hidraulikus fék tudtomban nem állítható. Amúgy egyik barátomnak is ilyenje van (bár neki hátul) és az én Tekto-mhoz képest nagyon fura, késöbb fog és olyan érzés mintha levegős lenne (nincs kizárva, hogy az is...)mindenesetre várj még vele egy kicsit szerintem hátha csak be kell kopnia:D

Elküldve: 2011.11.02. 17:50 Zsooolt 

  • Zsooolt avatar
  • DH/Freeride arc
  • Freeriderek csapat
  • Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 8

@Norbee18: Aha majd meglátom mit csinálok vele ma már nincs se idő se fény :P a napokban biztos helyrepofozom valahogy :)

Elküldve: 2011.11.02. 17:33 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@Zsooolt: xfactorból lehet rendelni strokerhez való légtelenítő cuccost! :) Egy ezres az ára!Mondjuk a benne lévő kis palack helyett inkább egy fecskendőt ajánlanék! Én is azzal csinálom! Nem nagy cucc! Alulról elkezded nyomni a folyadékot, fent a karnál meg valaki figyeli, hogy jönnek e a buborékok!Finoman meghúzod a kart 2xer 3xor, megint nyomsz egy kis olajat, majd először alul, utána pedig felül zárod el a csavart!Segítségképp: http://www.youtube.com/watch?v=KpdTKzgoVGk

Elküldve: 2011.11.02. 17:33 Zsooolt 

  • Zsooolt avatar
  • DH/Freeride arc
  • Freeriderek csapat
  • Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 8

@Runner: Nem is én akartam még nem hiszem hogy megtudnám szervizelni ,csak átvitt értelembe mondtam hogy "cserélek" :)

Elküldve: 2011.11.02. 17:28 Runner 

  • Runner avatar
  • sima XC-s
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 26

@Zsooolt: Szerintem azt inkább ne te cseréld ki, hanem bízd szervizre.

Elküldve: 2011.11.02. 17:16 Zsooolt 

  • Zsooolt avatar
  • DH/Freeride arc
  • Freeriderek csapat
  • Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 8

@Norbee18: Köszi az infót a napokban mindenképpen meg kell csináljam s ha nem megy akkor cserélek benne fékfolyadékot .

Elküldve: 2011.11.02. 17:08 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

Elsősorban korántsem hidraulika olaj kell bele, hanem fékfolyadék!Lehetőleg DOT4 es! Mielőtt beteszed az új betéteket, a dugattyúkat nyomd vissza egy kb 8as méretű villáskulccsal! Ez azért szükséges, hogy legyen helye a vastagabb ferodol rétegnek.Ezek után tedd a helyére a féket, majd nyomkodd meg párszor.Innentől lehet kezdeni a precízebb beállítást! Eleinte fékhatás szinte nulla, kell neki pár menet, hogy összekopjon a betét a tárcsával! Nagy sebességről érdemes keményeket fékezni!(nem csúsztatni a féket, mert új állapotban elég könnyen megéghet a betét felülete)

Elküldve: 2011.11.02. 17:07 Zsooolt 

  • Zsooolt avatar
  • DH/Freeride arc
  • Freeriderek csapat
  • Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 8

En használtamegy darabot (egy jó fel órát)de nem sokat javult az állapota . A fékkart úgy félig tudom behúzni mint a hátsót de a hátsón a régi fékpofa van s az elég erősen fog (a hátsó is ryde) és a fékpofák is jól állnak a tárcsához kepést .

Elküldve: 2011.11.02. 16:51 Runner 

  • Runner avatar
  • sima XC-s
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 26

A beállítással meg el lehet szöszölni, úgy kell beállítani, hogy ha belenézel felülről akkor a tárcsa egyenlő távolságra legyen mindkét pofától, tehát amikor behúzod akkor mind a 2 pofa közelít a tárcsához nem csak az egyik.

Elküldve: 2011.11.02. 16:48 Runner 

  • Runner avatar
  • sima XC-s
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 26

Hogy érted azt, hogy nem használt semmit az új betét? Nem fog elég jól? Annak be is kell kopnia, rögtön nem is fog jól fogni. Olaj akkor kell bele, ha kevés van benne és nagyon be tudod húzni a fékkart, vagy levegős lesz és nyúlóssá válik. Amúgy a ryde féktől ne várj csodát, szerintem nem túl jó fék. Trail sokkal jobb.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!