Helyesírási problémák a bolhán

1-7 (7 hozzászólás)

Helyesírási problémák a bolhán

Elküldve: 2012.10.24. 17:43 felhasználó ikon   NyilasMisi 

• NyilasMisi avatar
  • túrázgató/városi harcos
Témaindító hozzászólás:

Titeket nem zavar, hogy elég sok hirdetésnél el sem lehet dönteni, hogy mit akar megfogalmazni az eladó, olyan borzalmas a helyesírása? Főleg BMX kategóriában látok ilyen szörnyűségeket. Szerintetek létezik valami megoldás a helyzet javítására?

Elküldve: 2012.10.24. 21:25 felhasználó ikon   johnny336 

• johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat

@Solfrutta: bizony nincs buktatás. Csak javasolni lehet a szülőknek, hogy ne irassa be egy osztállyal feljebb a gyereket. Dehát mindenkinek a saját Pistikéje a legokosabb gyerek a világon, annak ellenére, hogy tízévesen a saját nevét sem tudja leírni.

Elküldve: 2012.10.24. 19:46 felhasználó ikon   perelli 

• perelli avatar
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat

@NyilasMisi: ezt nem én írtam. :)

Elküldve: 2012.10.24. 19:45 felhasználó ikon   Solfrutta 

• Solfrutta avatar

@NyilasMisi: "Szerintem amikor az lapokat tanítják, akkor még nincs a diákoknak mobiltelefonja"

Hát sajnos ez nem így van... :) A buktatásról most nem mernék nyilatkozni, de mintha most is az lenne hogy általános alsóban nem lehet buktatni...

Elküldve: 2012.10.24. 19:41 felhasználó ikon   NyilasMisi 

• NyilasMisi avatar

Ha apróbb hibák becsúsznak, az még csak-csak tolerálható, de amit néhányan művelnek, az borzalmas. tényleg ennyire hülyék a fiatalok.

Perelli: Szerintem amikor az lapokat tanítják, akkor még nincs a diákoknak mobiltelefonja és gondolom létezik buktatás is. Vagy álomvilágban élek?

Elküldve: 2012.10.24. 17:59 felhasználó ikon   perelli 

• perelli avatar
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat

Szerintem nem, ilyen az átlagos helyzet. A kirívó esetekre fel lehet hívni a figyelmet, de egy közösségi oldalon helyesírást oktatni nehézkes.

Tényleg borzasztó a helyzet. Nem is nyelvtannáciskodásból, hanem az értelmezhetőség miatt gond. Olvastam pár üzenőfali "beszélgetést", ahol elgondolkodtam, hogy magyarul írnak-e. :D

Elküldve: 2012.10.24. 17:53 felhasználó ikon   pbiker 

• pbiker avatar
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat

Keményebb nyelvtanórák. Óra elején kikapcsolva ki kell rakatni a tapogatós szar telefonokat a tanári asztalra. Talán akkor jobban odafigyelnek.

Új hozzászólás:
Az "Elküld" gombra kattintva elfogadod a felhasználási feltételeket!
(formázási lehetőségek)
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!