Hidraulikus tárcsafék szerelés, beállítás

1-10 (10 hozzászólás)

Elküldve: 2012.05.01. 10:19 AZ ANYÁD BASZ TAMÁS 

  • AZ ANYÁD BASZ TAMÁS avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5
Témaindító hozzászólás:

Hogyan lehet beállítani 1 hidraulikus tárcsaféket? Akárhogy próbálkozom mindig beleér kicsit a fékbetét a tárcsába. Nem igazán értek hozzá eddig próbáltam visszanyomni a dugattyúkat, állítgatni a felfogatásnál,adaptereknél.

Elküldve: 2013.04.16. 12:05 adam19 

  • adam19 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1

Shimano BR M395 hidr. féknél hogyan kell a fékpofákat állítani?

Elküldve: 2012.05.01. 19:34 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@AZ ANYÁD BASZ TAMÁS: A kilengéssel ellentétes irányba kell egy kicsit megfeszíteni a tárcsát! Vannak ehhez szerszámok, de akár otthon is lehet sufnizni egyet! Rosszul nem tud elsülni!

Elküldve: 2012.05.01. 18:50 AZ ANYÁD BASZ TAMÁS 

  • AZ ANYÁD BASZ TAMÁS avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@AZ ANYÁD BASZ TAMÁS: És az ilyen nagyon kis méretű nyolcasokat mekkora eséllyel lehet javítani? Elsülhet rosszul is? Persze nem én csinálnám mert akkor tuti rossz vége lenne, hanem szervizbe vinném. :D

Elküldve: 2012.05.01. 12:05 WiNTeR 

  • WiNTeR avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 20

@tiberius: Nekem is alig látható a távolság a betétek és a tárcsa között, de egy kisebb nyolcas a hátós tárcsában eléggé megnehezítette a beállítást.

Elküldve: 2012.05.01. 10:56 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@AZ ANYÁD BASZ TAMÁS: Nem tudom pontosan,hogy a bringafékek is úgy működnek e ,mint az autó fékek de ott a tömítő gumikarmantyúk húzzák vissza egy kicsit a dugattyúkat.Lehet,hogy ha régi akkor az egy kicsit kopott.De akkor eresztenie is kéne talán.Fél mili ütés annyira nem is kevés én például alig látok el a tárcsa és a betét között.1mili nincs szerintem.Ha elosztod a két fél között a hézagot és nem jó akkor csak a tárcsa lesz a ludas.Várj egy kicsit hátha valami okosabb emberke is hozzászól a témához.

Elküldve: 2012.05.01. 10:51 AZ ANYÁD BASZ TAMÁS 

  • AZ ANYÁD BASZ TAMÁS avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@WiNTeR: Nekem is valami ilyesmire lenne szükségem hogy be tudjam állítani a betétek távolságát a tárcsához képest de fogalmam sincs hogy hogyan lehet ha lehetséges egyáltalán. Nekem nagyon kicsi rés van közöttük, ha pl kiveszem a kereket akkor elég nehéz is visszarakni.

Elküldve: 2012.05.01. 10:49 WiNTeR 

  • WiNTeR avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 20

Nekem SLX fékrendszerem van, de elég sokat szoptam vele, míg a megfelelő távolságot sikerült beállítani a fékpofák és a tárcsa között. Ámbár ez szerintem betudható annak, hogy most szereltem először hidrós fékeket. ;)

Elküldve: 2012.05.01. 10:44 AZ ANYÁD BASZ TAMÁS 

  • AZ ANYÁD BASZ TAMÁS avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@tiberius: Formula 4 racing,elég régi fajta 4 dugattyús. Megnéztem a tárcsákat is és nem nyíl egyenesek de annyira kicsi nyolcas van bennük hogy szerintem ez nem indokolná hogy állandóan beleérjen, talán fél milit sem ütnek a tárcsák.

Elküldve: 2012.05.01. 10:39 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@AZ ANYÁD BASZ TAMÁS: Milyen féked van?Például nekem a shimanom azt két perc alatt sikerült belőnöm,hogy mindkét oldalon legyen pici hézag.A Magurán viszont vért izzadtam mire úgy ahogy jó.És még most is rezonál picit az első.A tárcsa nem üt?A dugattyúkat sok értelme nincs visszanyomni mert úgyis kijönnek az első fékezésnél.Magától kell visszahúzódniuk egy kicsit.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!