Hogy is van ez a geometria dolog?

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2014.02.06. 21:45 aztakurva 

  • aztakurva avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 10
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! A múltkor kipróbáltam egy bighitet , a váz ugyanaz mint az enyém leszámítva a méretet. mert ez S -es volt, az enyém M-es, azt a bringát valahogy mégis sokkal jobbnak éreztem, jobban éreztem rajta magam mint az enyémen valahogy kényelmesebb volt. abban a vázban egy 200mm -t mozgó villa volt és egy kb 780-as kormány , az enyémben egy 170mm -es villa van egy 710- es kormánnyal. lehetséges hogy a villában az a 3 cm ennyit számít? Mert ég és föld a különbség , legalábbis annak érzem. Elég magas kb 188cm vagyok, a másik bringa tulaja is hasonló magasságú. Szóval a kérdés az az hogy min tudnék változtatni hogy jobbnak érezzem a geot? Egy új nagyobb kormány segítene? vagy egy másik villa? Próbálkoztam már egy-két dologgal mint pl.. a kormány előre vagy hátra döntése , ülés hátrahúzása ill. leengedése, stucni alatti hézagolóval is, de nem az igazi :(

Elküldve: 2014.02.24. 15:34 Chase 

  • Chase avatar
  • DH/Freeride arc
  • Pedal Kick csapat
  • Pedal Kick csapat
  • hozzászólások: 82

Váz az nekem is kicsit fura, hogy lehet kényelmes. :) De, amúgy egy 30as emelésű 780as kormánnyal, meg bár ez pénzesebb cserélni, de 180as villával (pl: rs totem) szerintem sokkal jobban bejönne neked. Én nem tennék bele duplavállast, de ez én véleményem. Én pl azért nem akarnék soha dh gépet sem, valahogy nem illik bele a stílusomba, korlátozva érezném magam, meg én kormányt pörgetni is szeretek fullyval is. Mondjuk én freerideozok DHt csak nézem leginkább. :) Lényeg, ezekkel a változásokkal szerintem ráéreznél a setupra. :)

Elküldve: 2014.02.24. 13:41 j.andor 

  • j.andor avatar
  • DH/Freeride arc
  • Érdi Dirt csapat
  • Érdi Dirt csapat
  • hozzászólások: 129

@aztakurva: esetleg megpróbálhatsz egy olyan kormányt ami nem lapos, hanem van egy kis emelkedése is. Amúgy igen tényleg sokat számít az a pár cm mert az egész teleszkóp más így lehet hogy csak a rugóút volt maga 3cm-rel több...

Elküldve: 2014.02.06. 21:59 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

Őszintén szólva nem tudom hogy tud egy közel 190-es embernek kényelmes lenni egy s-es váz (tapasztalat) :D De igen ennyit számít a 3 centi, mert nagyobb a beépítési magassága, és a szélesebb kormány is sokat javít a közérzeten.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!