Hogy kell beállítani a rugóstag keménységét?

1-5 (5 hozzászólás)

Hogy kell beállítani a rugóstag keménységét?

Elküldve: 2016.03.14. 20:13 felhasználó ikon   JPeti86 

• JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Mi történik, hogy viselkedik egy DH bicikli, ha a "jó" (netes kalkulátorok által tippelt adat) rugónál keményebb rugó van hátul? (kb.500 helyett 600-as) van erről tapasztalata valakinek?

jól gondolom, a beülés (sag) valamivel kisebb lesz (20-25% körül) és a pedálozás is kicsit hatékonyabb (nem mozog le fel annyit) és egészen kicsit rázósabb lesz a gép terepen?

A terep ahol járok, az kátyúrengeteg + erdei földutak + lépcsők + kisebb házilagos dirt pályák + drop-ok, ha lefelé akarok menni akkor fel is kell jutni, meg oda is kell jutni, és utána ki kell bírni a gépnek a vadulást is.

Korábban a rugóstagon egy 300-as rugó volt, a 95 kilómhoz az nagyon nagyon puha volt, rengeteget mozgott a gép hátulja feleslegesen. Szóval túl puha rugót tuti nem akarok.

És mivel lehet növelni még a hatékonyságon (sebességen)? Ha a jelenlegi Vanilla R tagot esetleg lecserélem komolyabbra, akkor az javít a tekerhetőségen? (propedal funkció például?)

Ha a rugóstagon meg a villán feltekertem a visszaút csillapítást , az javít valamit a hatékonyságon?

Elküldve: 2019.03.08. 20:29 felhasználó ikon   JPeti86 

• JPeti86 avatar

@Dani Debrecenböl: Szia, közben az élet megválaszolta a kérdésem :-) Szóval csak annyi, hogy keményebb rugóval "feszesebb" a bringa, tekerhetőbb, nem mozog feleslegesen, viszont jobban ráz.

kb, mintha DH helyett egy rövidebb rugóúttal bíró AM / XC bringát vezetnél olyan (feszesebb) érzés. Csak ezzel lehet drop-olni meg vadulni, mert nem fogy el a rugóút és erősebb az egész.

Nekem a 90-100 kilóm meg a 20 kilós bringa pusz cucc, jól bevált a 600as rugó.

Igazából azóta lecseréltem titán rugóra súlyt spórolás végett (20 deka, nem sok de menőbb ...). Tehát,mmost van is egy 600as FOX méretű acélrugóm feleslegben ha érdekelne...

Elküldve: 2019.03.02. 13:07 felhasználó ikon   Dani Debrecenböl 

• Dani Debrecenböl avatar
  • DH/Freeride arc
  • Debreceni DH FR. csapat

@Dani Debrecenböl: és 190 cm

Elküldve: 2019.03.02. 13:05 felhasználó ikon   Dani Debrecenböl 

• Dani Debrecenböl avatar
  • DH/Freeride arc

@JPeti86: Szia! Én is 94-97 kg között vagyok és ehhez keresnék rugót.Milyen lenne a legjobb szerinted?500-as már jó lenne hogy ne csukoljon össze alattam a bicaj. Köszönöm válaszod!

Elküldve: 2016.03.31. 22:10 felhasználó ikon   JPeti86 

• JPeti86 avatar

Hahó, valaki? Miért nem látom amúgy ezt a topikot az "általános szerelési kérdések" között?

Új hozzászólás:
Az "Elküld" gombra kattintva elfogadod a felhasználási feltételeket!
(formázási lehetőségek)
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!