Hogy kell beállítani a rugóstag keménységét?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2016.03.14. 20:13 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Mi történik, hogy viselkedik egy DH bicikli, ha a "jó" (netes kalkulátorok által tippelt adat) rugónál keményebb rugó van hátul? (kb.500 helyett 600-as) van erről tapasztalata valakinek?

jól gondolom, a beülés (sag) valamivel kisebb lesz (20-25% körül) és a pedálozás is kicsit hatékonyabb (nem mozog le fel annyit) és egészen kicsit rázósabb lesz a gép terepen?

A terep ahol járok, az kátyúrengeteg + erdei földutak + lépcsők + kisebb házilagos dirt pályák + drop-ok, ha lefelé akarok menni akkor fel is kell jutni, meg oda is kell jutni, és utána ki kell bírni a gépnek a vadulást is.

Korábban a rugóstagon egy 300-as rugó volt, a 95 kilómhoz az nagyon nagyon puha volt, rengeteget mozgott a gép hátulja feleslegesen. Szóval túl puha rugót tuti nem akarok.

És mivel lehet növelni még a hatékonyságon (sebességen)? Ha a jelenlegi Vanilla R tagot esetleg lecserélem komolyabbra, akkor az javít a tekerhetőségen? (propedal funkció például?)

Ha a rugóstagon meg a villán feltekertem a visszaút csillapítást , az javít valamit a hatékonyságon?

Elküldve: 2019.03.08. 20:29 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@Dani Debrecenböl: Szia, közben az élet megválaszolta a kérdésem :-) Szóval csak annyi, hogy keményebb rugóval "feszesebb" a bringa, tekerhetőbb, nem mozog feleslegesen, viszont jobban ráz.

kb, mintha DH helyett egy rövidebb rugóúttal bíró AM / XC bringát vezetnél olyan (feszesebb) érzés. Csak ezzel lehet drop-olni meg vadulni, mert nem fogy el a rugóút és erősebb az egész.

Nekem a 90-100 kilóm meg a 20 kilós bringa pusz cucc, jól bevált a 600as rugó.

Igazából azóta lecseréltem titán rugóra súlyt spórolás végett (20 deka, nem sok de menőbb ...). Tehát,mmost van is egy 600as FOX méretű acélrugóm feleslegben ha érdekelne...

Elküldve: 2019.03.02. 13:07 Dani Debrecenböl 

  • Dani Debrecenböl avatar
  • DH/Freeride arc
  • Debreceni DH FR. csapat
  • Debreceni DH FR. csapat
  • hozzászólások: 2

@Dani Debrecenböl: és 190 cm

Elküldve: 2019.03.02. 13:05 Dani Debrecenböl 

  • Dani Debrecenböl avatar
  • DH/Freeride arc
  • Debreceni DH FR. csapat
  • Debreceni DH FR. csapat
  • hozzászólások: 2

@JPeti86: Szia! Én is 94-97 kg között vagyok és ehhez keresnék rugót.Milyen lenne a legjobb szerinted?500-as már jó lenne hogy ne csukoljon össze alattam a bicaj. Köszönöm válaszod!

Elküldve: 2016.03.31. 22:10 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Hahó, valaki? Miért nem látom amúgy ezt a topikot az "általános szerelési kérdések" között?

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!