Hogy lett 50E-es szervizszámla?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2021.07.12. 14:16 laller2121 

  • laller2121 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30
Témaindító hozzászólás:

Hogy lett egy 16.000-es + 8000 + 2000-es számlából 50.000-es szervizszámla?

Fogaskoszorút + láncot cseréltettem a bringán. És ha már ott voltam bár eredetileg nem akartam, fékbetétet is, jó kopott volt. A nyers alkatrészárak: fogassor 16.000 lánc 8000 fékbetét 2000 (csak hátra). A szerviz számla vége 50.000

??? WTF? Mert vannak szervizdíjak, elvileg állítottak valamit a váltón is, meg ha már szétszedték a bringát, kellett pucolni is egy kicsit tiszta olaj minden, meg az új betéttel be kellett lőni a féket OKÉ.

na de hogy lett 16000 + 8000 + 2000-es alkatrészekből 50.000-es számla?

Elküldve: 2021.07.12. 17:25 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 901

Ne haragudj de ezt ott és akkor kellett volna megkérdezned a szervízben és nem itt. Egy tételes számlát kellett volna kérni az elvégzett munkafolyamatokról és beépített alkatrészekről. Én pl. ezért tanultam meg magamnak szerelni amit csak lehet házilag a bringán. Egyedül kereket nem tudok még építeni, bármi más sima ügy.

Sztori az árakról: két éve egyszer sürgősen kellett vásárolnom egy középcsapágyat. Így elmentem a helyi bringaboltba és rendeltettem egyet velük, hiszen úgyis olcsóbb lesz mintha webshopból vásárolnék kiszállítással. Nos a vége az lett hogy a 3900 Ft-os listaárú középcsapágyat 6500Ft-ért kaptam kézhez a boltból. Ugyanezt ebayről 3500 Ft-ért megkaptam akkoriban ingyenes szállítással, csak ugye a kézbesítési idő minimum kéthetekben volt mérhető.

Elküldve: 2021.07.12. 15:36 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@laller2121: A szóban forgó számla ügyében majdnem ugyanolyan tanácstalan vagyok, mint tenmagad. Ismervén azonban a hazai viszonyokat, szolgálhatok néhány lehetséges magyarázattal.*

1) Valamit elnéztél. A végösszeg 190000 forint, 50000 az ÁFA!

2) A végösszeg 100000 forint lett volna, de elengedték a felét. Ne kelljen koldulnod vagy kukáznod.

3) A kerékpár javítása csak 26000 forintba került. Ehhez jön még a számla díja, 24000 forint.

4) A végösszeghez, tudni való, hozzászámítják a dézsmát, a tizedet, az Úrnak szóló engesztelő áldozatot stb. is.

5) Az MNB szerint az elmúlt időszakban jelentősen vesztett értékéből a nemzeti fizetőeszköz.

6) A kerékpárjavító vállalkozás veszteséges. Valamiképpen pótolni kell a hiányt.

7) A szerelők felesége stb. mind nercbundát szeretne. A műhely örömmel veszi, ha máskor is náluk javíttatod kerékpárodat.

8) Sajnos egekbe szökött a füstölő gyertyák ára.

9) A tudomány mai állása szerint még nem tudjuk magyarázni a jelenséget. Talán majd az evolúciós pszichológia vagy a finnugor elmélet…

  • A tájékoztatás nem teljes körű!

Elküldve: 2021.07.12. 15:35 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@laller2121: Ezt csak a szerviz tudhatja, egyrészt nem ismerjük a kerékpárod állapotát, másrészt lehet, hogy volt valami amível szívtak és elment vele a fél nap, valami összerohadás, beállítási nehézségek..stb. Ez így látatlanba nem lehet megmondani.

Elküldve: 2021.07.12. 14:48 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 769

Kicsit valóban soknak tűnik, de miért nem tőlük kérdezed!?

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!