Hogy tanuljak meg bunny hoppozni?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2012.12.02. 12:10 molfer98 

  • molfer98 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 33
Témaindító hozzászólás:

Valaki elmondaná nekem hogy hogyan kell megcsinálni? Mert egyszerűen nem emelkedik fel a hátulja

Elküldve: 2013.04.11. 20:11 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

Ah és még egy téveszme ami nálam is előfordult: mivel a kezeim elöl és a lábaim hátul vannak ezért azt hittem hogy a hátsó részt a hátul lévő lábaim emelik...

... pedig nem is, mert a csuklótekerés okozza a hátsó rész felemelkedését 80%-ban, és a csuklóim elöl vannak. A hátul lévő talpaim a pedálon csak egy kis pluszt adnak az emelésben, a maradék 20%-ot. Szóval a kormány, mint kezelőszerv itt is jelentős.

Elküldve: 2013.04.11. 20:01 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

Én a bunny hop hátsó kerék részét kezdeném oktatni. Én addig nem is kezdenék bunny-zni amíg nem tudnám tisztességgel addig kiemelni csak a hátsó kerekemet hogy szinte már előre átrepülök a kormány felett. Első fék használata nélkül! Valamint ha nem jutnék el addig hogy másodpercenként egyszer felemelem a hátsó kereket gurulás közben és aztán visszaejtem, pattogós gyorsmenetben.

Hátsó kerék felemelés, a földön állva:

Talphúzásos gyakorlat: Állj a bicikli mellé markold meg a kormányt, húzd be az első féket. Az egyik talpadat rakd rá a pedálra, a lábfejed nézzen a föld felé, nyomd hátra a pedálnak erősen a talpadat és fél lábbal a földön állva csupán csak a talpad segítségével emelgesd a kerékpár hátulját.

Csuklótekerés gyakorlat: Állj a bicikli mellé, fogd meg a kormányt és nagyon erősen markolva gyors mozdulattal, hatalmas erővel tekerd előre a csuklóidat, addig amíg felemelkedik egy picit a hátsókereked.

Menet közben:

Lassú gurulás közben a két módszert egyszerre, első fék nélkül: A két hajtókar egyenesen áll, amikoris elkezded húzni a talpaiddal a pedálokat felfelé, miközben csuklómozdulatta hirtelen megtekered előrefelé az egész kormányt.

Elsőre eltúlzott és túljátszott mozdulatokkal kezdj főleg hosszab vázú XC/cross country 26-os mtb-n.

Minden amit írtam azt ülve lehetetlen végrehajtani, úgyhogy ki kell álni pedálra.

Elküldve: 2012.12.02. 17:22 marci94 

  • marci94 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Dirt-street montisok csapat
  • Dirt-street montisok csapat
  • hozzászólások: 29

Nekem ez a videó segített anno anno megtanuni montival bunnyzni!!! :D Bár ez angol!!! http://www.youtube.com/watch?v=G3DdkcX5o9w

Elküldve: 2012.12.02. 17:18 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@molfer98: ismerkedj meg a bicóddal......és aztán ha nem megy akk hozz létre fórumot! régebben sem volt fórum ezekről,mégis megtanultuk...vagy ha mindenáron Neten akarod meglesni a fortélyokat akkor ott a youtube! http://www.youtube.com/watch?v=nYEEIOiZhJo

Elküldve: 2012.12.02. 16:52 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@molfer98: jobb lesz ha elkezdesz majd gyúrni xD

Elküldve: 2012.12.02. 15:11 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@molfer98: áhh dehogy, legjobb ha 40kg körül van

Elküldve: 2012.12.02. 15:08 molfer98 

  • molfer98 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 33

És attól nem lehet nehezebb hogy 16 kg a bico?

Elküldve: 2012.12.02. 13:57 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

https://vimeo.com/album/1713624/video/29432404

Ha ez után sem tudod megtanulni akkor túl nagy neked még a monti, Én személy szerint igaz bmx-el, 1 hét alatt 40 centit ugrottam egyre magasabb padkákra aztán tárgyakra. Az izomláz pedig mindennapos volt...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!