Hogy telt a 2021 évetek?

1-29 (29 hozzászólás)

Elküldve: 2021.11.28. 17:19 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679
Témaindító hozzászólás:

A szezon utáni első hétvége amikor nem ültem kerékpárra, így ideje egy kis összegzést tartani.

Elküldve: 2022.01.02. 08:00 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 126

@azaki71: B.U.É.K mindenkinek! Utolsó bejegyzésem óta, többek közt, a Szilveszteri rekord meleg, esőmentes időnek köszönhetően a tavalyi mérleg 8571 km lett. Hiába volt száraz az idő sajnos az utak ugyanolyan vizesek maradtak, így mire hazaértem térdtől lefele úgy néztem ki mint a disznó, a bicóról nem is beszélve, úgyhogy a törlőrongy mellett a lefúvatópisztoly is jól jött. A Szilveszteri átlag 24,2 volt 2 és negyedórás tekerés után.

Elküldve: 2022.01.01. 14:42 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@rcs2003: Boldog Új Évet minden Cangásnak !!

Elküldve: 2022.01.01. 00:56 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Boldog új évet! :)

Elküldve: 2021.12.31. 14:34 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

@rcs2003: Az év utolsó napjára megjött a tavasz, így nem volt kérdés az év végi tekerés. Mások is így gondolták, mert rengeteg bringással találkoztam. Szerény 35km fért bele, a tempó nem lett nagy, 20.5km/h átlag, mert voltak még erősen vizes, dagonyás szakaszok, ahol csak gurultam, mert nem akartam magamat össze sározni. Nagyon jól eset! BUÉK mindenkinek!!!!

Elküldve: 2021.12.30. 15:40 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Egy órácskát csak kibírsz, menj csak, búcsúztasd el az óévet :) Aztán max rögtön letusolsz ahogy hazaérsz. Én most értem haza az idei utolsóról. Lett 2 óra szabadidőm úgyhogy felnyergeltem és mentem egy kört. Csak aszfalt, valamivel több mint 1 óra, 35km és jócskán meg kellett dolgozni azért a szerény 26.4-es átlagért... :D Holnap meg már nem érek rá. Ezzel 7827km lett az idei össz edzőtávom. Az egész évi munkába járással bőven meglenne 8000km+ de azt már nem számolom bele.

Elküldve: 2021.12.30. 13:23 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

Felénk még mindig esik, volt havazás, aztán ónos eső és most két napja eső, de még reménykedem, hogy az év utolsó napja esőmentes lesz és tudok egyet bringázni. Esőben, sárban dagonyázni nem szeretek, kerülöm az ilyen körülményeket. Még nyáron csak, csak elmegy egy esős tekerés, de télen nekem nem fér bele.

Elküldve: 2021.12.28. 07:49 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 126

Idén több új útvonalat próbáltam ki: Drégelyvár, Dunakanyar, Tisza-tó, Bükk-Fennsík (Nagymező, Bánkút, stb.), és hazánk legmélyebb tava a Rudabányai bányató, amely az idei leghosszabb túrám volt a maga 184 km-vel (Keletibe ki és onnét vissza plusz az 1 híján 170 km-es túra Egertől Rudabányáig és vissza, beleszámítva az eltévedéseket is). Végül pedig a Pásztó - Galya-tető - Mátraháza - Gyöngyös - Hatvan újratöltve. Ami a jövő évi terveket illeti: Lázbérci-víztároló és az Upponyi-szoros, Regéci-vár, Tarcali bányató, Széles-kő (Apci tengerszem), a többit még meglátom. Idén már megvan 8481 km és ha mai nap el tudok menni, akkor már meg sem állok egészen legalább 8500-ig. Nem tudom hogy mennyi lesz az idei, mivel itt Pest környékén mostanában gyakran csapadékos az idő.

Elküldve: 2021.12.27. 15:27 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 156

Én ma is mentem 15km-t de csak a szerviz miatt, még a lábán elment amúgy.. Néhány új alkatrészt kapott a fehér masina, és persze idén nem maradt el 24-én hazafelé reggel nyolckor a tanári zakó! Kanyarban tükörjég Torbágy utca tetejéről jó kis lejtő alján satu .:-) majd kis kanyarodással, ment is a hátulja szépen kifelé én meg utána.. A váltó tropa a fül behajolva, a markolat kampec, első teló lock karja hello plusz kettétört a műanyagház ami a bovdent fogja, szóval elvagyok.. még jó hogy túlóráztam idén lesz hová tenni.. Ma délelőtt minden cserélve a váltó hiány miatt felújítva, a hajtóműt amúgy is akartam cserélni a tavaszra, az már megvolt most elvittem ezt is cseréltük, új markolat és a javítás közel húsz zsé, ebből a hajtás már megvolt és ma döntöttem el, hogy szégyen ugyan gyalogolni 3 bringa mellett, de valamivel olcsóbb.. '-'

Elküldve: 2021.12.27. 09:52 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Ne is mondd. Egy hete nem ültem bringán... nem volt rá idő. Nézegetem mindkettőt itt a szobában. Most mondjuk itthon vagyko, de egyrészt a gyerkőcökre kell vigyáznom, másrészt odakint mindenen 1 centis jégpáncél van :D

Elküldve: 2021.12.26. 22:22 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

Eddig Decemberben már csak három alkalommal ültem kerékpárra, a kondícióm a béka feneke alatt. Ez minden télen így van, mégis mindig rácsodálkozom, hogy mennyire leromlik a teljesítményem 2 vagy 3hét kihagyása után. Idén télen a kondíció lecsökkenésébe a harmadik covid oltás is belejátszott, mert két napi láz, plusz két napi egyéb tünetek után alig volt erőm tekerni, de azért 24én délelőtt még belefért egy rövid 25km táv. Ha az időjárás engedi, akkor szilveszterig még mindenképp tervezek legalább egy tekerést.

Elküldve: 2021.12.03. 19:04 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

@Makky: Szép teljesítmény! Nekem ez már az extrém kategória. Köszönöm, hogy leírtad, jó látni, hogy így is lehet.

Elküldve: 2021.12.03. 18:24 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@azaki71: Akkor kicsit részletesebben: hétköznap munka előtt tekerek tipikusan 5-től 9-ig, ami 4 óra. Nyáron van, hogy 4-től 9-ig (vagyis nyáron se ritka, hogy sötétben és full thermo cuccban megyek hétköznap). Hétfő és péntek kicsit lazább, akkor csak 2-3 óra (nyáron több). Pihenőnap akkor van, ha nagyon fos az idő (ez persze mindenkinek mást jelent). Hétvégén pedig, amihez kedvem van, ami 5-7 óra között van tipikusan. Nyáron van 7-9 óra is. Télen időjárás függő, de akkor azért 6 fölött nem nagyon megyek. Ebbe az életbe más nem fér bele. Munka+bringa. Most ennyi az életem. Család most nincs, így megtehetem. Amikor volt, akkor is sokat mentem, de azért nem ennyire. Mondjuk a 2/3-át a vége felé. Azért megyek ennyit, mert szeretem csinálni! :)

Elküldve: 2021.12.03. 17:29 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

@Makky: Hát, nem könnyíted meg :-)

Elég lett volna annyit írni, hogy hét minden napján 2-4 órát, vagy minden második nap 7-8órát.

De igazad van, sokat tekersz az biztos, nekem felfoghatatlanul sokat.

Elküldve: 2021.12.03. 16:23 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@azaki71: Nem titok, de földi halandó nem nagyon tudja értelmezni, amit én csinálok. Novembertől-novemberig számolom az évet. Így számolva az elmúlt szezonban 1527 órát mentem 520.000 méter szinttel! Oszd el egy napra/hétre, ha mered. :)

Elküldve: 2021.12.02. 16:34 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

@Makky: De mennyi időt szánsz kerékpározásra, kb. már ha nem titok.

Elküldve: 2021.12.02. 16:29 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@azaki71: Megyek lámpával! :) A sötét miatt én nem csökkentek semmit! Vannak már elég olcsón is elég jó lámpák.

Elküldve: 2021.12.02. 15:59 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

Menyi időt szántok kerékpározásra egy héten? És hogy alakul ez télen, amikor előbb sötétedik?

Elküldve: 2021.12.01. 15:03 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 306

Rekordszámú (8k) kilométerrel, szinte versenyek nélkül. Érdemes volt 29er versenymontit venni 2019-ben... Két kezemen meg tudom számolni, hány versenyen voltam vele. A következő időszakban célszerű nemzetközi versenyek listáját is böngészni, mert fogy a magyar.

Elküldve: 2021.11.30. 10:17 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Idén végre eljutottam a Sárvíz környékére és a tengelici homokvidékre. Az őskerékpáros korszakban (a nyolcvanas évek elején) jártam már a Sárvíz felső szakaszánál, és egyszer Cece–Alap vidékén is. Most azonban alaposabban is felderítettem e vidéket.

Minden természetjárónak ajánlom, nézzen szét errefelé. Löszhátak váltakoznak szikes laposokkal, rétekkel. Helyenként sekély szikes tavak is vannak. Vonulás idején madárseregek pihennek itt. Paks és Németkér–Vajta környékén pedig homokbuckásokban, homoki erdőkben, homoki legelőkön kerekezhet a bringás. (Csak vastagkerekűvel!)

Jövőre pedig napi huszonhét órát fogok kerékpározni. Ne mondjátok, hogy egy nap csak huszonnégy órából áll! Én három órával korábban kelek… :)

Elküldve: 2021.11.30. 10:09 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

@Rober-to: köszi :) megyek ha van rá időm és még fent van a nap. Neked se lehet egyszerű de ez egészen más dimenzió az én életemhez képest. :)

Elküldve: 2021.11.30. 08:22 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@rcs2003: Never give up! Csak menj és baszasd neki! Gondolj arra, van olyan, aki élete Nőjét veszítette el. Mégis belevágott minimális manival egy 4lakásos apartman építésébe, elkezdett egy extra egyetemi képzést, sokat dolgozik, mégis van ideje házizni, tekerni, szerelni, gyúrni, mellesleg tegnap este futott 17km-t. Hogy fér bele időbe? Nos. Volt, h.36 óra alatt 11percet aludt.

I'm still breathing! ????

Elküldve: 2021.11.29. 15:00 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

@Tom77: Szuper, örülök, hogy neked is pozitív élményekkel telt az éved.

Elküldve: 2021.11.29. 08:40 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 156

@azaki71: És végre egy olyan téma és vele rovat, ahová örömmel írtam.. :-) Nagyon jó témanyitás!

Elküldve: 2021.11.29. 07:57 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 156

Az én 2021-es évem végre olyan volt, mint amilyeneket még régebben siekrült leszerveznem. Ez azt jelenti, hogy rengeteg új helyszínnel és sok bringázással telt, aminek nagyon örültem azon túl, hogy szabadidőm illetve a pihenésre szánt időm most sem volt kevesebb a korábbiaknál, de amitől ez az idei talán jobb volt, hogy szinte semmit nem éreztem a járványból az egy ével ezelőttihez képest, amikor több befizetett kirándulási programot is, utólag vagy éppen közben törölnöm kellett.. Idén semmilyen előre megtervezett kirándulási programot vagy túrát nem kellett törölnöm, sőt a betervezettekhez még jöttek olyanok, amik nem voltak bekalkulálva, ilyen volt a veszprémi dupla vagy például a pécsi állatkert, amit az idő tervezett el, az őszi Simontornyai egyhetes bringatúrámnak ugyanis az első két napja esősre sikeredett, így kénytelen voltam valami olyat kitalálni, ami bringa nélkül is engedte a programot.. Km->ben számolva, közel 5000>jött össze, ebben sokat segített az, hogy az évet Pilisborosjenőn kezdtem, és egész október közepéig ott dolgoztam, ráadásul egyedül vittem a helyet, ez pedig sokszor napi kétszer 35km->t jelentett, Törökbálintról járva munkába.. A másik ami szintén marha nagy poén volt a 2021-es évnek, az az volt amikor a barátnőm közölte, hogy neki nem kell már a bringája amit még anno négy éve vettünk, én meg ahelyett, hogy eladtam volna neki, átvettem tőle, mikor pedig hozzám került átpofoztam a saját profilomra, így az idei ősztől, már három bringám van, ami finoman szólva is vicces.. A tavasz végét Parádon töltöttük, egy erdei faházban kettesben, nem mindennapi körülmények és hangulat, eléképesztően kerek volt, mint a neve is mutatja, kerekerdő varázslak és tényleg varázslatos volt! Az Ilona-Völgy és környéke lett bejárva akkor, valamint Parádfürdő egésze, erről a kirándulásról már a videó is van, ami épp a múlthéten készült el.. A többiről is lesz majd készülgetnek már, vamn amihez csak a nóta hiányzik, a képek már minden esetre megvannak, de ne szaladjunk ennyire előre, mi volt még idénre lássuk->. (?) Elképesztően jó volt a Simontornyán eltöltött egyhetes szülinapi bringás kirándulásom is, itt sikerült végre Tolna megyének azon részeit bejárnom, ahol mindezidáig nem voltam, valamint a veszprémi bringatúra és környéke is, szintén nagy élmény volt.. Itt a Káli-medencét sikerült bejárni úgy, hogy közben az összes romptemplomot megnéztem amit előzetesen elterveztem az ottani látnivalók tekintetében.. Nyár közepén volt még egy egynapos várkirándulásom, itt Szabadbattyán lakótornya volt a látnivaló, jó kis egynapos bringatúra volt ez is, erről is van már zenés kisvideó a nyaralj itthon youtube csatornámon. Mi volt még? Veszprémbe újra visszamentünk kettesben, pár héttel azután, hogy a bringás rompetmplomlátogatásból visszajöttem, ekkor már nem bringásan, barátnőmmel szeptemberben újra eljöttünk egy rövid romantikus hétvégére, ahol az állatkert mellett városlátogatás volt a program.. Szóval semmi különös mondhatnám, de azért az ide feltöltött négy album is elárulja nagyjából, hogy ebben az évben is jutott bőven idő pihenésre és persze bringázásra is.. A harmadik bringáról pedig, az újra építkeztünk albumba vannak az érkezés és az átalakítás képei, akit érdekel ott talál mindent róla.. Nekem nagyjából ennyi volt a 2021->év, ennél már csak rosszabb lehet az összes többi, de remélhetőleg lesz miről beszámolni majd jövőre is..

Elküldve: 2021.11.28. 21:02 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

@rcs2003: Szép teljesítmény! Legyen még száraz idő és akkor tuti sikerül elérnek a kitűzött célod.

Elküldve: 2021.11.28. 19:03 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Ja és ezt a 7350km-t sajnos egyedül mentem, magányos farkasként. Tavaly is. Meg azelőtt is. Mivel általában nem érek rá amikor a "normális" emberek eljárnak bicajozni így edzőtársat találnom is esélytelen. Sportegyesület nincs a közelben, montisok se nagyon..

Elküldve: 2021.11.28. 19:01 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Még hátra van egy hónap az évből :) Én most 7350km-nél tartok idén, 279 órával. Ebben szinte csak edzős km van. Egyszerűen nem tudok több dőt szánni a bringázásra mert mindig keresztbe húzza valami a számításaimat. Nálam a szabad hétvége az csak álom és sokszor fogalmam sincs hétköznapokon sem hogy mikor szabadulok a munkahelyről. Ez az egész évre rányomta a bélyeget mindenre. Év végére le is eresztettem, két-három hete alig ülök kerékpárra. Mire hazaérek általában már sötét van. Idén 3 versenyre sikerült eljutnom, abból kettőt már nem rendeznek meg jövőre. Mivel javarészt ezektől a sporteseményektől "égtem lázban" egész évben, ezek adták az éves motivációt nagyrészben, most a béka segge alá került a kedvem is. 4 kg pluszt felrántottam nyár vége ótaa kevesebb tekerés miatt, természetesen ez 100% zsír és mind a hasamon. Idén 7500km fölé szerenték menni, még kb ~200km kell hozzá, azt már kiizzadom ha esik ha fúj decemberben. Aztán jövőre meglátjuk hogy alakulnak a dolgok. Egyelőre minden ellenem dolgozik :D

Elküldve: 2021.11.28. 17:19 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

Részletes adataim csak 2021 Májustól közepétől vannak, mert azóta van okos órám amivel rögzítem az útjaimat, az, azelötti években a km óra alapján tudtam mennyi km tekertem. (általában 1000-3500km között) 2021ben Szerencsére sok volt a száraz és a napsütéses idő amikor szabadidőm is jutott az élmény kerékpározásra. Ha visszagondolok ennél több időt nem tudtam kerékpározásra fordítani úgy, hogy az élmény is megmaradjon és nem egy napi rendszerességű kötelező monoton protokollá váljon. Szerencsémre az idén a családi rendezvények is alig vettek el a szabad hétvégéimből, de a hétköznapokon már kevesebb idő jutott, mert két műszakos lett a munkarendem. Az idei évem nagyon jó volt, szinte minden utamat imádtam és az erdei környezetben töltött kerékpározás megmutatta, hogy az ott töltött idő számomra sokkal értékesebb, mint az hogy mennyi a km teszek meg. 7 haviadat: 120:03:50 ó:p:m időt töltöttem a kerékpáron, 16.2 km/h átlag sebesség, 1,947.86 km táv, ami elég sovány, de fontos, hogy mindez MTB kerékpárral és többségében terepen. Tény, hogy azokban az években amikor kevesebbet jártam terepen, akkor legalább 1000-1500km több volt a km, de pl amikor BP éltem, akkor meg alig 1000km volt az éves táv. Szint: 17,092 m.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!