Hogy tudnék XC vázba, Sr Suntour villát szerelni ?

1-44 (44 hozzászólás)

Elküldve: 2013.03.11. 00:02 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17
Témaindító hozzászólás:

Eddig menetes teleszkópot használtam, de szerettem volna váltani, valami nagyobbra. Vettem egy Sr Suntour villát, de mikor be akartam szerelni, döbbentem rá, hogy nem fér be a csapágytartó miatt. Félintegrált csapágy kell, de a nyak 30 mm-es. Van ekkora csapágy ? Vagy másképp is megtudom oldani ?

Elküldve: 2013.04.13. 19:10 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

Keresgéltem, de nincs semmi, szóval akkor vennem kell valamit. :/

Elküldve: 2013.04.13. 18:36 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@mark14: ami neked van váz az semmire nem jó és nagyon nehezen lehet kapni hozzá villát is. javaslom, hogy vegyél egy vázat amibe jó az a nem jó teleszkóp amit vettél.

Elküldve: 2013.04.13. 15:14 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

@BalageUMF: Egy neonzöld bicó volt kinn, azt festettem le feketére. Nem tudom láttad e. Meg azt akartam kérdezni, hogy milyen villát ajánlatok xc-be ? Ami eredetileg volt benn, annak nagyon pici a rugó útja, és folyton koppant egyet nagyobb ugratásnál.

Elküldve: 2013.04.13. 10:35 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@mark14: milyen zöld?

Elküldve: 2013.04.11. 23:07 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

@BalageUMF: Tudom. :D Csak egy kép erelyéig raktam bele. :D Az a fekete váz, a zöld volt amúgy. :D

Elküldve: 2013.04.11. 20:20 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@mark14: abba a fekete "vázba" se jó a teleszkóp. ha beteszed a kormánycsapágyat nem fogod tudni beletenni.

Elküldve: 2013.04.11. 00:16 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

Frissítettem a bicóm képét, meg raktam fel a régi bicómról képeket. :/ Nem kell leszólni, kösz !

Elküldve: 2013.04.02. 00:13 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@mark14: sajnos ami neked van, az nem strapabíró. Szomorú, hogy hozzá nem értő embereket így átvernek. Az Altrix jó lenne, nem a márkával van a baj, hanem ezzel, amit neked eladtak (márha tényleg Altrix, és nem szimplán felmatricázott). 90 ezer forintért nem fogsz egy strapabíró DH-gépet venni, ami nem csuklik össze szemüveggé az első komolyabb ugrás után.

Elküldve: 2013.04.01. 23:42 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

@BalageUMF: De Te idősebb vagy és meg tudod magadnak teremteni. Én meg még tanulok, és nem tudok dolgozni, pedig szívesen tenném. Szeretek kimenni néha a bányába haverokkal bicózni, épp ezért is lett volna jó, valami strapabíró.

Elküldve: 2013.04.01. 23:30 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@mark14: tudod én meg teremtettem magamnak amit akartam. semmi köze a családhoz. amire pedig rá akarok világítani, hogy ha nem akarsz biciklizni akkor szard le dobd ki és inkább motorozz.

Elküldve: 2013.04.01. 23:14 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

@BalageUMF: Tudod én nem olyan családból származom, ahol meg engedhetek magamnak egy fuxos bicót. Persze szegények sem vagyunk, csak nincs rá szükségem. ;) Sőt, ha tehetem inkább motorozok. :)

Elküldve: 2013.04.01. 22:19 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@mark14: most se tudod szerintem :D

Elküldve: 2013.04.01. 22:18 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

Genesis Ranger... Csak a felszereltség miatt került 80 ezerbe. Akkor még nem vágtam mik a jó márkák..

Elküldve: 2013.04.01. 22:08 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@mark14: xD

Elküldve: 2013.04.01. 22:03 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

@Ns-Biker87: Genesis.

Elküldve: 2013.04.01. 21:24 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@mark14: vasból nem gyártanak vázat.....csak acél ötvözetekből!! milyen alu vázaid voltak??

Elküldve: 2013.04.01. 20:50 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

@sipi88: Jó látod, tényleg el van ferdűlve. Az eredeti villa, ami a bicóba volt eltört. Ballagásra mentem és akkorát zakóztam, hogy csak na. :))

Elküldve: 2013.04.01. 20:43 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

DH azért lett beállìtva nert volt Dh bicóm... Azért adtam el mert 3-szor összetörtem az aluvázat, súlyom és magasságom miatt. Ezért akartam vas vagy acél vázba épìteni, hogy ne törjem össze..

Elküldve: 2013.04.01. 19:08 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@sipi88: még mindig nem nézted meg a kérdezőt. egy 16 éves gyereknek a dh/fr azt jelenti, hogy kurva gyorsan szétbaszni a biciklit. ááh.. nem tudom veled megértetni :/

Elküldve: 2013.04.01. 14:32 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

@BalageUMF: Nincs igazad! Mindenkinek mást jelent a dh/fr, a tescosoknak például ami öszteleszkópos az már dh kategória. A srác gondolom meg nem ugrik letöréseket és folyóköves pályán se megy, nem kell mindent szó szerint venni. Különben is direkt odaírtam hogy a vázába elég: "80 mm bőven elég abba" . Nem mindent a foxhoz meg a csúcs telókhoz kéne hasonlítani...

Elküldve: 2013.04.01. 13:47 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@sipi88: "nagyon jó" mi? a srác dh/fr arc. -.-' gondolkozz... írtam, hogy legyetek szívesek nézzétek meg a kérdezőt. egyébként nem mondtam, hogy nem lehet kapni. azt mondtam, hogy nagyon ritka.

Elküldve: 2013.04.01. 12:34 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@BalageUMF: igen igen :) csak érdekességként irtam :) bmx jellegű/felhasználású MTB-m van :)

Elküldve: 2013.04.01. 12:15 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Csak én látom úgy mint ha egy picit ellenne hajolva a villanyak? @BalageUMF: Egy colos átmérőben van nagyon jó kis xcm http://ebike.hu/termekek/villa/teleszkop/mtb-26-szimplavallas/6112_suntour-11-xcm-v3-1/ , 80 mm bőven elég abba, és még 30mm átmérőjű is. Vagy meg a mostanit elcseréled 1"-osra.

Elküldve: 2013.04.01. 11:06 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

bocsánat, hogy nyers leszek de úgy látom mint az esetek nagy részében a körbe írás nem segít. tehát. kedves Márk, nézzük meg mid is van. van egy szar áruházi biciklid ami biztosan nem volt 90ezer ha mégis akkor jól átbasztak. ehhez a csoda biciklihez vettél egy teleszkópot képből ítélve használtan szerintem megint csak elég jó felárral. illetve a vázad acél és nem vas.

lássunk pár adatot ami az előttem szólókhoz is szól nem csak neked. srácok! induljatok ki a stucniból az esetek 99,9%-ában ha ilyet láttok az 1"-os tehát az esély arra, hogy valaki szerezzen hozzá teleszkópot 0,01% mert annyira nem gyártanak már ilyeneket (bontásból persze lehet szerezni de így is ritka). illetve vannak a további méretek az 1,1/8" és a 1,5" illetve a tapered ami a két utóbbi keveréke. kérek mindenkit ne szívjuk egymás agyát milliméterekkel mert a gyártó se abba adja meg (vagy csak nagyon ritkán).

de térjünk vissza Márk problémájához. Márk a te vázad 1"-os amit vettél bele az 1,1/8" tehát nem jó bele. megoldás az az, ha levágod a biciklid fejcsövét és áthegeszteted akkorára, hogy egy megfelelő kormánycsapágy jó legyen. megfelelő méretű csőhöz kell rendelkezz egy normál ahead-es kormánycsapággyal aminek a legkisebb átmérőjét leméred és annál 0,1mm-el kisebb csövet veszel és felhegeszteted. DE!!! EZ KIBEBASZOTTUL ÉLETVESZÉLYES!!! következő a tippem. ha nem akarsz biciklire költeni ne biciklizz. ha akarsz akkor vegyél rendes biciklit és mielőtt megveszed indíts egy fórumot.

mielőtt bárki leharapná a fejem. legyen kedves nézzen utána ki a kérdező, olvasson vissza és kattintson a következő képre. köszi :)

http://www.testbike.hu/jget.php?pic=./mybikepics/37971.jpg?d=2013-03-04+23%3A28%3A58&width=1360&height=1020

@Ns-Biker87: azért olyan neked mert az ns a merevvilláiba nem akar rózsát szereltetni ehelyett olyan megoldást csinált mint a bmx-es villák. de ugye ezt tudtad....? mondhatni neked egy nagy bmx-ed van :)

Elküldve: 2013.04.01. 09:59 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

Egyenlőre nem lett semmi, azóta lefestettem a vázat is, de nem bicózok annyit, szóval nem vagdosom szét. :)

Elküldve: 2013.03.31. 23:46 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Na lett belőle valami? Az sokat segítene ha raknál fel róluk fényképet.

Elküldve: 2013.03.11. 16:50 Ottantotto 

  • Ottantotto avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@mark14:

Mark14!

Egy szóval nem írtam azt hogy alu a vázad! :) Valószínű félre értetted, az amit olvastál az: Alul!

Várjuk az eredményeket! Sok sikert hozzá. ;)

Elküldve: 2013.03.11. 15:51 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@mark14: szerintem fizikai képtelenség, hogy a colos fejcsőbe colosnál vastagabb villanyakkal rendelkező telót tegyél.

Elküldve: 2013.03.11. 15:28 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

Nem alu a vázam. ;) Épp azért akartam ebbe a vázba épìteni, mert vas. Vettem egy 90 ezer forintos bicót, és 3x összetörtem a vázat. Arra meg most pont nincs pénzem, hogy új kerékpárt vegyek. Ennél nehezebb dolgok megoldottam, akkor ez gyerekjáték. Mellesleg nem vagyok kisgyerek. :) Köszönöm a válaszokat. :)

Elküldve: 2013.03.11. 15:17 Ottantotto 

  • Ottantotto avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@Vilmos23:

Helló Vilmos23!

Az a 30,2 amit mért a kisgyerek, az a villanyaknak az a része ahova azt a gyűrüt kell ráütni. :)

Krisztián/Mosonmagyaróvár Üdv.

Elküldve: 2013.03.11. 15:15 Ottantotto 

  • Ottantotto avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

Innentől kezdve "NO KOMMENT"!

Igen mark14! Hegesztetsz egy cső darabot alulra felülre, felül még Ok, de alul!!! A kormánycsapágy azon része ami belemegy a vázba minimum 15mm, amibe bent vannak a golyók vagyis a csésze az a másik 10-15mm. Jelen esetben még semmit nem csináltál,de a beépítési magassághoz 25-30 mm-t hozzáadtál plussz ehhez még megy a teleszkópnak az a 80mm-e amit mozog, a gyári teleszkóphoz viszonyítva ami kb 50mm-t rugózik. Ismét van 30mm. Ha ezeket összeadod, kapsz 55-60mm-t!

Jó kis "csopper" lesz a biciklidből, amire nincs az az épelméjű hegesztő aki neked ezt megcsinálja. Lévén hogy DH, FR arcnak tartod magad az nem egy kíméletes kategória. (Jó úton az intenzívre.) Hát nagyjából ennyi lenne, ez csak az én véleményem. Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz. De én megvárnám a húsvéti nyuszit és összelocsolnék egy hasonló kategóriájú de legalább 1 1/8-os fejcsövű vázra.

Krisztián/Mosonmagyaróvár

Elküldve: 2013.03.11. 14:16 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Vilmos23: ehhez veszel egy ahead-es kormánycsapit és jó is bár sztem nem ehhez a vázhoz:) de ha valakinek van ideje mókolhat is vele bár nem biztos hogy megéri.

Elküldve: 2013.03.11. 14:14 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@mark14: aha hát ez ránézésre vagy XCT vagy inkább XCR ennek tuti hogy 28,6-os nyaka van vagyis ahead-es nyakú olyanról nem tudok hogy 30,2mm ez szabvány.

Elküldve: 2013.03.11. 13:58 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

Raktam fel egy képet a villáról !!!

Elküldve: 2013.03.11. 13:46 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

Annyit tudok, hogy a villa nyaka, 30,2 mm, a váza nyaka pedig 30,7 mm. Akárhogyan is, de bele fogom építeni. :D Hegesztek a vázhoz mindét végére egy 44 mm csődarabot, és akkor abba belefér a csapágy, nem ? :)

Elküldve: 2013.03.11. 12:42 Ottantotto 

  • Ottantotto avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@mark14:

De ha érdekel akkor van egy 1 1/8"-os CR-MO triplán húzott csövekből készült vázam, igaz nem össztelós. jelen pillanatban fényezésre előkészítve, de tudom igazolni az eredetét korábbi fotókkal. Hirdetéseim közt megtalálod. :)

Krisztián/Mosonmagyaróvár

Elküldve: 2013.03.11. 12:36 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@mark14: jah ahogy az előbb a kolléga mondta ha abba a neon zöld öszztelósba szánod a telót akkor abba nem megy bele az ahead-es csak az 1"-os.

Elküldve: 2013.03.11. 12:28 Ottantotto 

  • Ottantotto avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@mark14:

Helló mark14!

Mérd meg a jelenlegi teleszkópod nyakát egy tolómérővel! Ha a külső átmérő 25,4mm akkor 1"-os, ha 28,6mm akkor minden további akadály nélkül be tudod építeni a vázba a kiszemelt teleszkópot. Bár ahogy elnézegetem a vázadat erős a gyanú hogy abba csak 1"-os teleszkópot tudsz belerakni.

Krisztián/Mosonmagyaróvár

Elküldve: 2013.03.11. 12:27 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@johnny336: nekem 1 1/8 as nyaka van az Ns RNS-nek és menetes belül a villanyak :) najó ezt csak érdekességként írtam :)

Elküldve: 2013.03.11. 12:02 mark14 

  • mark14 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • DH-DiRT-FR-Street csapat
  • hozzászólások: 17

1 1/8"- as.

Elküldve: 2013.03.11. 10:18 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

Pontosabban milyen villa a Suntour-on belül? Mert abban is van hobbi villa, XC villa, és AM/freeride villa.Nyilvánvalóan minél komolyabb felhasználású villát veszel annál vastagabb a nyak is a biztonság miatt. Illetve előfordulhat kompatibilitási gond is.

Elküldve: 2013.03.11. 09:38 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Menetes villanyak 1" átmérő.

Ha komoly telót vettél, az valószínűleg 1 1/8", vagy 1 1/2", vagy tapered. Teljesen más az átmérő, sajnos.

Alapból colos menetes villanyakkal kizárólag a paletta legaljáról tudsz manapság válogatni.

Elküldve: 2013.03.11. 05:29 Thommeyz 

  • Thommeyz avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

Nincs/nem a válasz.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!