Hogyan kell beállítani a Shimano Saint váltót?

Linkelt termék: Shimano Saint
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2012.10.16. 13:37 bviktor91 

  • bviktor91 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 10
Témaindító kérdés:

Üdv! Egy M800- as saint váltót vettem nemrég, (egy széttört Hone után) A gond azonban hogy nagyon csunyán vált, míg a hone-al szép puhán váltott, az uj saintem (link: http://href.hu/x/inl6 ) főleg terhelésnél akkorákat ránt mint egy ló. Főleg a kisebb fogaskerekek felé váltáskor. Szervizben állitották be a váltót, én annyira nem értek a váltóbeállításhoz, szoval légyszi csak érthetően :) Ja még annyi hogy a régi hone sima rugoirányu, mig a saint már forditott rugoirányú lett, nemtudom ez mennyiben befolyásol. (egyébként a váltókar is saint.) A másik ami zavaró, hogy a váltó ha legnagyobb áttételen van, a váltó csuklópontja nagyon közel kerül a hátsóvillához, és rázkódásnál terepezésnél könnyen odaverődik a vázhoz. Ez ellen tudok valamit tenni? (a vázra tekertem már egy kis bandázst de még igyis erősen csörömpöl.. )

Elküldve: 2012.10.17. 18:25 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Szóval szerintem:

A fordított rúgós a nagy fogak felé szépen vált terhelés alatt is, viszont fordítva nem. Tudni kell váltani, kb ennyi ez a része. cc versenyre mennyél, ott meg lehet tanulni :)

Ezek annyiból is jobbak az előző váltódnál, hogy nem jár fel-le a váltó a rázkódástól, tehát csak a kis áttételnél ér bele, mert vagy az a köztes alu lap van rossz szögben és maga a váltó áll hülyén, vagy a váltó "bólintását" kéne állítani azzal a csavarral. Annak az a lényege, hogy megfelelő távolságban legyen a legnagyobb tárcsától, de sztem erre is jó, ha nagyon gáz.

Nálad lesz a gond szerintem, mert a shadow xt-vel és az slx-el sincs semmi ilyen gondom

Elküldve: 2012.10.17. 17:55 andris2222 

  • andris2222 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 56

nincs az túl hátul? :o

Elküldve: 2012.10.16. 20:25 bviktor91 

  • bviktor91 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 10

Nem vadiúj a saint, de gyakorlatilag pár hetet volt használva (karcmentes). a lánc új. A hone ugy tört szét h leesett a láncom,és felkapta alánctányér a láncot, és az törte le az alsó kanalat, a váznak nincs baja. A csörömpölést kicsit pontatlanul fogalmaztam, gyakorlatilag a váltó testrésze tud nekiütődni a vázhoz, és elég szép hangja van. nemtudom megfogalmazni jobban ,talán csinálok rola egy fotót ha nem érthető. http://href.hu/x/inp5 felépitésében hasonló a váltom látszik itt is , kicsit a táv a váltó és a váz között, azonban az én váltom az agyra van rögzitve , igy még közelebb vannak egymáshoz. várom a javaslatokat ..

Elküldve: 2012.10.16. 15:44 andris2222 

  • andris2222 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 56

Gege jól mondja ha a saintbe újak a görgög ès a lánc szétvan nyúlva az nem jó (remélem nem mondoj hülyeséget)

Elküldve: 2012.10.16. 14:56 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

Mitől tört szét a Hone? Mert ha eséstől lehet h elcsavarodott a vázad is, és ezért +csörömpöl" a Sainted. Az h fordított rugóirányú semmit sem befolyásol. Illetve lehet h elvan kopva a sor + lánc, és attól ugrik egyet.

Elég sok minden okozhatja ezeket a tüneteket.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!