Hogyan kell kiszedni a Magellan Tucana STD Fék tüskéjét?

Linkelt termék: Magellan Tucana STD
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2013.01.01. 11:55 abrányird 

  • abrányird avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 118
Témaindító kérdés:

Elméletileg ebből ki lehet szedni a fék tüskéjét ha nem kell neked. És nem tudom sehogy se akárhogy csavarom. Aki már szedett ki segítsen már léci !

Elküldve: 2013.01.03. 11:58 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Mivel a 9-es kulcs kicsi, így a legtöbb olyan, amiből a nagyobb még használható, könnyen elnyíródik, elcseszve a féktüskét (szóval hiába jó minőségű maga a szett, a 9-es ugyanazon anyagból gyenge).

Én úgy szoktam kiszedni a féküskét, hogy sima pofájú satuba befogom a lapolásnál, és a vázat használom erőkarként, azt forgatom. Így nem nyíródik el a tüske.

(nyilván a fentieket ésszel: festésre vigyázni, bele ne karcoljon a satupad elfordításkor, tüskét nem összeroppantani, és nem a papucsba kapaszkodunk, mert akár el is görbülhetne a hátsó háromszög)

A fenti, kímélő hozzáállás ellenére volt már olyan tüske, ami így is beleszakadt a vázba, végülis ráhegesztettünk egy csövet óvatosan, és avval kihajtottuk... minimális festékkárosodás mellett kijött...

Elküldve: 2013.01.01. 14:55 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@abrányird: Hát akkor az vmi ritka szar kulcs lehetett! Persze ha nem egy egyméteres csővel stangáztad meg.

Elküldve: 2013.01.01. 14:48 abrányird 

  • abrányird avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 118

9 kulcsal lehet kiszedni sajnos sikerült eltörnöm a kulcsot :S Rossz irányba húztam...

Elküldve: 2013.01.01. 12:32 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@mark@.@: Én a melegítésre írtam a festék tönkremenetelt!

Elküldve: 2013.01.01. 12:22 mark@.@ 

  • mark@.@ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 36

@Gege: Lehet neked hülyeség, de én francia kulcsal szedtem ki, és a villás kulcs csúszott meg. Nem a legnagyobb, 5 kg-os francia kulcsot kell használni, ebben is van kisebb, megfelelően rászorítva, megteszi/tette ez is. Nem vágta haza a festés, ha okosan, ésszerűen, óvatosan használod. Na mindegy, de tény és való, erre a célra a villás kulcs kell!

Elküldve: 2013.01.01. 12:15 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@mark@.@: Ne mondjál hülyeséget! Egyszer csúszik meg a francia kulcs, és utána más kb semmivel sem lehet kiszedni, max melegítéssel, ami meg hazavágja a festést! @abrányird: Ne használj francia kulcsot! Szépen tisztítsd le a felületet, és minőségi kulcsot használj hozzá, ami nincsen szétkopva és bírja a terhelést.

Elküldve: 2013.01.01. 12:08 mark@.@ 

  • mark@.@ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 36

Elvileg a tüskén, kell/kéne lennie olyan kialakításnak, amire rá tudod helyezni a villáskulcsot. Én legalább is így szedtem ki a vázamból, és a teleszkópomból. A tüske felső része ugye henger alakú, amiben a menet van, az alja vastagabb, annak kéne olyannak lenni, hogy villáskulcsot rá tudd helyzeni, vagy valami olyan szerszámot amivel ki tudod csavarni. De óvatosan, mivel nekem a villáskulcs elfordult rajta, ezért inkább valami mással, pl. francia kulcsal próbálkozz (szerintem).

Elküldve: 2013.01.01. 12:08 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

Asszem hetes villáskulcs kell hozzá, sima jobbos menet. Ergo óra járásával ellentétesen lazul ki. Viszont be szoktak ragasztva lenni ezek a csavarok :S

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!