Hogyan kéttányérosítsam az M770-es XT hajtásomat?

Linkelt termék: Shimano Deore XT
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2012.08.11. 00:32 HillBen 

  • HillBen avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 15
Témaindító kérdés:

At szeretnem alakitani a hajtokaromat.

Jelenleg 3x9-es rendszerem van.

Ebbol az 1x9-es rendszer egyszeru, beteszem a kivant fogszamu lanctanyer kozepre a hajtokaron. Ekkor azonban a a fogaskoszoru ket vegpontja fele kozeledve egyre rosszabb a lancvonal, ugye valamit valamiert. Ez a lancvonal "problema" okoz valami gondot a rendszer mukodeseben? Gondolom gyorsabban fog kopni a lanc, lancfanyer, fogaskoszoru..

Mi a helyszet a 2x9-es rendszernel? Ott hova kell rakni a nagytanyert meg a kisebb lanctanyert a hajtokaron, hogy idealis legyen a lancvonal? Gondolom az nem jo ha egyszeruen leveszem a kistanyert...

Koszonom a segitseget!

Elküldve: 2012.08.25. 20:04 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

de kiváncsi vagyok a sram 1x11es rendszerére mennyire megbízható...:)

Elküldve: 2012.08.25. 20:02 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

Én elöl 1tányérral (53t), hátul 11-28t 8as sorral közlekedek városi bicómon, de sajna nem teljesítette a hozzá fűzött reményeket...... láncvonal tökéletes, de sajna váltásnál a két szélső lánckerekeknél (21től felfele, ill 14től lefelé váltásnál) elöl ledobja a láncot, így kénytelen voltam visszaszerelni az elsőváltót amolyan láncterelő gyanánt (keskenyebre összenyomott terelőlemezekkel) úgyhogy adtam a sz@rnak egy pofont, mivel a súlycsökkenésből csak az első váltókar ill 39t lánctányérral lett könnyebb a gép, ami hangyaf@szkányi...

Elküldve: 2012.08.20. 16:15 arpo77 

  • arpo77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20

@dr.anonimus: köszi! olyan alátétet tudnak alá tenni eggy bringaszervízben, szerinted?

Elküldve: 2012.08.20. 12:13 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@arpo77: A lánckerék rögzítő anyához kell majd egy alátét, vagy vissza kell köszörülni belőle, mert túl hosszú lesz.

Elküldve: 2012.08.20. 12:09 arpo77 

  • arpo77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20

Sziasztok! Én is hasonló "gonddal" küzdök. Egy shimano stx rc hajtókarom van 3 tányérral. a tányérok leszedhetőek és nekem a 3 helyett elég lenne csak egy tányér, mondjuk ami most a legnagyobb, mert városban használom csak a kerót. Ha jól értem amit írtatok akkor elég annyit csinálnom, hogy leszedem a három tányért és a legnagyobbat berakom középre? Kell hozzá valami extra kiegészítő vagy simán felmegy? Köszi előre is a választ!

Elküldve: 2012.08.13. 08:55 HillBen 

  • HillBen avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 15

koszonom a segitseged! azt a cikket amit linkeltel eddig nem lattam

Elküldve: 2012.08.13. 08:12 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

@BenceMeridaMali: Szia!

1 tányér+12-25 az nem egy jó kombináció ha terepre is akarsz menni. Illetve egy kis első tányérral bármit lehet, de akkor végsebességed nem lesz. Csikicsuki pályás versenyen jól jöhet (épp a hétvégén, underworld-ön szerzett 3. helyet egy kisáttételes 29er singlespeed, ami mutatja a letjogosultságát), de általánosságban nem lesz túl jó.

A kéttányéros dolog már jobb, de ilyen kis sorral avval sem fogsz tudni mászni.

Kötözködés vége, technikai megvalósítás:

  • 1 tányér: igen, berakod középre, és ennyi. Nyilván kompromisszum, de a láncváltós rendszereknek ez betegsége, ha egyiok helyen jó a láncvonal, akkor máshol nem az. Kicsit jobban kopik a lánc, meg a sor, de ahogyan a keresztbeváltást, úgy a középről végigváltást is elviseli a rendszer.

  • 2 tányér: leveheted a kistányért, ha nincs rá szükséged, ez esetben középső tányérról ugyanúgy végig tudod váltani a sort, és ott van még a nagytányér. De ez úgy szokás, hogy tesznek alulra a kicsi helyére egy nagyobb tányért, de kistányér furattal (nem olcsó, de beszerezhető), középre meg megy egy nagyobb, ideális esetben olyan furatokkal, hogy középsőnek is jó legyen. Ha sima nagytánylért raksz középre, akkor a kistányér helyére rakott tányér alá 1 mm-es hézagolókat kell tenni, hogy ne akadjon a lánc a lánckerékcsavar fejében.

Bővebe lásd itt Eddig ezt az írást találtam leghasznosabbnak a témában, ami kell, benne van.

Elküldve: 2012.08.11. 00:36 HillBen 

  • HillBen avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 15

ja es szeretem az izmozos atteteleket. jelenleg egy 12-25-os ultegra sor van fent. ez az egyik oka a hkar alakitasnak, a masik a tomeg csokkentese..

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!