Hogyan lehet biciklit postázni?

1-17 (17 hozzászólás)

Elküldve: 2012.03.09. 18:37 soma12 

  • soma12 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 4
Témaindító hozzászólás:

Hali! Ha nyélbe ütöttem egy üzletet,de az ország egyik végéből a másikba kell eljuttatni a komplett kerékpárt, postával ezt hogy tudom megoldani? Gondolok itt az ár,mód stb-re. Köszi előre is!

Elküldve: 2017.09.10. 17:35 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 892

Nem viszi előrébb a témát, de meg kell osztanom mert vicces. Tavaly év elején vásároltam az asszonynak egy használt montit felújítani. Az ország másik végéről jött, vagy futárral vagy postán adta fel a srác, már nem emlékszem. A lényeg hogy így kaptam meg, ez volt maga a "csomag": KÉP

Annyi a tanulság hogy nincs lehetetlen :)

Elküldve: 2017.09.10. 13:34 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Még esetleg a futárszolgálatot személyesen megkeresnéd emailen telefonon, hogy miről lenne szó. Szabvány csomagba nem fér bele, lehet hogy egyedileg kell lealkudni velük és akkor menni fog. Munka során küldtünk már jó nagy dobozokat is, meg lehetett oldani persze ára volt neki.

Elküldve: 2017.09.10. 13:30 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Hát amikor nem rég komplett vázat vettem, az befért 1 nagy dobozba. Esetleg kiszerelt kerekekkel megoldható hogy kisebb legyen.

De a legtutibb mód szerintem, amit a DH bringám vázával és a két felnivel is csináltam, meg amúgy is személyesen akartam adásvételit aláírni, hogy odamentem és visszafele vettem kerékpár jegyet vonatra, meg lezárót. Drága és rá kell szánni egy napot, de nem gyakran vesz biciklit az ember, szóval ez a kisebb baj. Na meg ne felejtsd el minden létező helyen ellenőrizni a vázszámot nem e lopott. Emailek, egyéb üzenetek nyomtatni, hogy ha netán jogi kötekedés lenne akkor meglegyen.Tudom félős vagyok ebben a tekintetben, de jobb a biztonságos oldalra tévedni.

Elküldve: 2017.09.02. 16:18 Szoles 

  • Szoles avatar
  • hozzászólások: 1

Sziasztok!

Kicsit megült a topik. Most életre kelteném, hátha vannak új infók.

Itt, az aprón találtam egy klassz bringát, meg is vettem, eladónak átutaltam a pénzt.

De elakadtunk, mert nem tudjuk kideríteni, hogy Kőszegről Pest megyébe hogyan jut el a bringa. A futárszolgálatok oldalán meg kell adni a méretet, de ekkorát nem fogad el, visszadobja, hogy túl nagy. (Amit nem hiszek, mert tudom, hogy a GLS, DPD és társaik visznek bringákat.)

Van konkrét, működő ötlete és friss(!) infója valakinek a küldésre?

Előre is kösz!

Elküldve: 2012.03.22. 02:02 EM83D. 

  • EM83D. avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Mi 4-5 éve úgy postáztuk úgy, hogy lecsomagoltuk kartonnal a vázat és a letörésveszélyes elemeket, de meghagytuk még gurítható állapotban. Ha jól emlékszem spec csomagként ment el ami kb 1800Ftra rémlik. Rendben megkapta a címzett.

Vicces eset volt egyébként, mert a biztonsági őr kapásból ránkosztotta, hogy a postára nem lehet kerékpárt behozni.

Elküldve: 2012.03.09. 20:12 nem100 

  • nem100 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 1

ELŐREUTALÁSSAL

Kerékpár postázása: - kormányt elfordítani 90 fokkal. - egyik pedált hozzákötni a vázhoz. - kb 25x20 cm-es kartont megcímezni mint 1 levelet és a vázra kötni . Be kell tolni a postára, kitölteni 1 zöld "kísérőlevél belföldi postacsomaghoz" és feladni NEM STANDARD CSOMAG-ként (jobb felső sarokba x-et tenni). NEM KELL BECSOMAGOLNI, DOBOZOLNI

UTÁNVÉTTEL

Kerékpár postázása: - kormányt elfordítani 90 fokkal. - egyik pedált hozzákötni a vázhoz. - kb 25x20 cm-es kartont megcímezni mint 1 levelet és a vázra kötni . Be kell tolni a postára, kitölteni 1 rózsaszín "kísérőokirat utánvételes időgarantált csomaghoz" Értéknyilvántartás rovatba az eladási ár, utánvétel rovatba az eladási ár+ az utánvét összege kerüljön. Jobb felső sarokban x-et tenni az S négyzetbe. Be kell fizetni az utánvét összegét (max. 2e.), amit a postás visszavisz a vételárral együtt. Ennyi. NEM KELL BECSOMAGOLNI, DOBOZOLNI!!!

Elküldve: 2012.03.09. 18:51 soma12 

  • soma12 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 4

@soma12: köszi mindenkinek a gyors választ!!:)

Elküldve: 2012.03.09. 18:48 Bioshock 

  • Bioshock avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 16

@HoZé: Nekem 2 hete adtak fel csomagban Pécsről egy marzó villát, de a lényeg hogy 4200ft volt a postai költség. Ja és 3nap múlva kaptam meg.... No commetnt. :/ Akkor már inkább egy futárszolgálattal küldeni, mert olcsóbb is és másnapra a címzettnél van a szajré!

Elküldve: 2012.03.09. 18:45 HoZé 

  • HoZé avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 20

@Rehus Attila: emlékszem arra a pink mongoosera a dj3mal, alig volt rajta egy ép alkatrész:D

Elküldve: 2012.03.09. 18:44 Bioshock 

  • Bioshock avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 16

@soma12: Kérsz árajánlatot futárszolgálatoktól, pl.: GLS, TNT, DHL, FEDEX és DPD és megkérded tőlük, hogy hol melyiknél mennyibe kerülne a csomag feladása A pontból B pontba! Olcsóbb, mint a postai csomagküldés és garantáltan másnapra megkapja a címzett, persze kivétel ha pénteken adod fel. ;)

Elküldve: 2012.03.09. 18:44 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@soma12: passz..már 3 éve volt

Elküldve: 2012.03.09. 18:43 HoZé 

  • HoZé avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 20

vagy dobozold be, vagy add fel egyben, ajánlva, nem fog elveszni. 2500körül van a postaköltség

Elküldve: 2012.03.09. 18:43 soma12 

  • soma12 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 4

@Rehus Attila: és kesbe mennyi volt?

Elküldve: 2012.03.09. 18:42 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@soma12: nem volt ilyen problémám vele...

Elküldve: 2012.03.09. 18:41 soma12 

  • soma12 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 4

@Rehus Attila: és ha összevissza karcolják meg lopnak róla,stb?

Elküldve: 2012.03.09. 18:39 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

fodod és egyben csomagolás nélkül betolod a postára!! én így adtam fel egyszer! mert szétszedtem bedobozoltam és mondták hogy egyben is fel lehet adni!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!