Hogyan szedjem ki a beszorult nyeregcsvem?

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2011.06.19. 22:53 HillBen 

  • HillBen avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 15
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Adott egy KTM outi váz (colombus csöves, acél) amibe berohadt az alu nyeregcső. Öntöttem rá BRIGÉCIOLT, nem sikerült kiszedni. Kiszedetem a középrészt, a nyeregvázcsőbe öntöttem BRIGÉCIOLT most is abban ázik. Holnap reggel megpróbálom de nem hinném, hogy kijön. Próbáltam satuba fogni, de egy nagyon picike satu volt amit egy karral (menetes csavar) lehetett rögzíteni az asztalhoz de elforgott a satu. Tudtok-e valami tuti módszert amivel a váz sérülése nélkül ki lehet szedni a nyeregcsövet? Nem baj ha a nyeregcső odaveszik. Előre is köszönöm a segítséget.

Elküldve: 2011.06.20. 19:40 HillBen 

  • HillBen avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 15

sikerült kiszednem. egész éjjel dolgozott a brigéciol, átjött a nyeregcső és a nyeregvázcső között. a kis satuval nem sikerült kiszednem. elvittem a klubba ahol van nagy satu. abba befogtam a nyeregcsövet, megmozgattam, könnyen kijött. a váz és a nyeregcső is sértetlenül megúszta.

Elküldve: 2011.06.20. 00:09 bighead 

  • bighead avatar
  • sima XC-s
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • hozzászólások: 43

@dr.anonimus: én hasonló cipőben járok. nekem egy régi outi villába ragadt bele az alu stucni szára. az összes műhely módszert próbáltam már. de most megakadt a szemem az alu oldásos módszeren amit említettél. az nem elég, ha csak egyszerűen feloldom a lefolyó tisztító granulátumot ? az alu forgácsot miért kell kivenni belőle ? nem értek a kémiához :D elmagyarázhatnád konyhanyelven :)

Elküldve: 2011.06.19. 23:27 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

utóirat: a második csak elméletben működik, én még nem próbáltam mert nem kellett:)

Elküldve: 2011.06.19. 23:23 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

nos elvileg tudok rá egy pár megoldást: az első melegítsd fel aztán hűtsd le úgy hogy 3 egység jégre 1 egység konyhasót szórsz Magyarázat a só oldódása hőelnyelő folyamat és így -20 fokig csökkenthető a hőmérséklet (laboron megcsináltuk (vegyész tanuló vok)) a második már jóval macerásabb: vagy próbálsz szerezni NaOH-t (nátrium-hidroxid) vagy veszel lefolyótisztító granulátumot és kibogarászod közűle az alu forgácsot oldatot csinálsz de nem kell nagyon tömény de nagyon híg se és beleöntöd a vázba a középcsapágynál levő lyukba ezáltal feloldod az alucsövet de ez csak akkor megvalósítható ha a váz NEM ALUMÍNIUM!!! (oldatozásnál használj gumikesztyűt mert a NaOH agresszív vegyszer)

Elküldve: 2011.06.19. 23:13 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

@BenceMeridaMali: a fényezés elvileg nem lenne szabad hogy sérüljön, a matricák annál inkább, ha vannak arra...

Elküldve: 2011.06.19. 23:01 HillBen 

  • HillBen avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 15

köszönöm! nyereggel együtt próbáltam, meg sem moccant. holnap megpróbálom egy nagyobb satuba befogni... a melegítéstől a fényezés megsérül?

Elküldve: 2011.06.19. 22:57 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

1- vízpumpafogóval próbálod megforgatni 2- ráhegesztesz valamit, alu lévén ez cinkesebb 3- átfúrod, gömbvasat áttolod rajta, és azzal tekered meg, hogy megmozduljon 4- lefele ütöd, ha megmozdul már közelebb vagy 5- nyerget rajsz rá, azzal fordítod ki 6- melegíted, hőtágul, kijön 7- kihúzod mint a répát.

más nem jut eszembe.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!