Hol lehet Pesten sokféle SPD cipőt próbálni?

1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2012.11.02. 08:57  

  •  avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 95
Témaindító kérdés:

Sziasztok. Itt az idő, hogy én is SPD-re váltsak. Ez az egyik kiszemelt pedál. De most nem is ez a lényeg.

A kérdés inkább a pesti felhasználókat érinti :

Hol van pesten a legnagyobb SPD cipőválaszték amit fel is lehet próbálni?

Illetve mire figyeljek oda cipő vásárlásánál. Csak 1 cipőt akarok venni nem akarok téli nyári verziót, és inkább a túra jellegű cipők tetszenek.

Köszi a segítséget.

Elküldve: 2012.11.02. 20:42  

  •  avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 95

@johnny336: Oké. köszi az infót. Majd hagyatkozok az eladóra is. (remélem tud majd segíteni.)

Elküldve: 2012.11.02. 20:10 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Ami még eszembe jutott: A túrázóscipők inkább a tápláléklánc alján helyezkednek el, normális technológia főleg a versenycipőkben van.

Elküldve: 2012.11.02. 17:39 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@edvin: mivel túracipőset szeretnél, ami kirándulósabb, ezért necces... Alapból azért is vennél SPD-t, hogy teljesítmény-növekedés legyen. Ehhez merevtalp kellene, ami vastag is - terepen elnyeli a rezgést lefeléken, de merevsége miatt kellően stabilan tudod leadni az erőt a pedálra. Innentől bóklászni nem olyan jó. Volt, amikor SPD-ben mentem dolgozni, és abban mentem ki kajálni, boltba, akármi - járdán rohadt szar, mert full merev az egész, ráadásul kopogsz, és az összes rohadék kavics, retek beszorul a stopli, és talprész közé.

Nekem versenycipőm van, igaz belépőszint: M077. Már ez is nagyon jó, ellenben nincs olyan állíthatósága, mint egy magasabb kategóriásnak (pl. nem csatos, hanem tépőzáras), nincsen cserélhető kapaszkodó stopli (ami járás közben segít laza talajon, mint a focicipőkön) az orránál.

Szellőzésre mindenképpen figyelj, de ez alap egy kerékpáros cipőnél. Ha van kamáslid, akkor az is kényelmesen ráférjen.

Méretezésnél ne azt nézd, hogy mindenki azt mondja, egy méretet számolj rá, hanem azt mennyire szokott bedagadni a lábad, az eddig megszokott cipőidbe, és ezekkel hasonlítsd össze a belső talp hosszúságokat - így tuti jó méret lesz. Nekem 44-es Nike kell, 43-as Puma, 44-es Shimano-t vettem, és koppra jó. Amikor 45-ös cipőt felvettem boltban normál zoknival, durván lötyögött a lábamon, nem tudtam rendesen meghúzni.

Elküldve: 2012.11.02. 16:46  

  •  avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 95

@johnny336: köszi. a Berguson tervben volt. Mire figyeljek?

Elküldve: 2012.11.02. 13:57 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Szerintem menj el Bergusonba. Sok fajta Shimano, néhány Speci, néhány Sidi. Vagy Érden, bringacentrum - ott rogyásig vannak Shimanoval.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!