Honnan tudhatom melyik a legvékonyabb gumi ami felmegy a felnimre?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2012.08.06. 19:13 magyarzoltan 

  • magyarzoltan avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • hozzászólások: 37
Témaindító hozzászólás:

Hello, totál kezdő bringásként - eddig csak boltba járó meg elugrom ide oda eszköz volt a bringa - lenne egy olyan érdekes kérdésem hogy milyen értékből tudom megállapítani hogy az adott felnire milyen méretű gumik mennek fel?

Az ok egyszerű, ősszel szeretnék beruházni egy komolyabb országúti gépre 200e+-os kategória amit nem szívesen hagynék ott 2 percre sem ha beugrom pl a boltba egy üveg vízért ( érthető okokból) van most egy régi Neuzer 26-os merev villás "montim", az a tesco kategória :) Amit megtartanék továbbra is ilyen városban rohangálós meg kiránduló bicónak mert az évek során elég korrektűl felszereltem, viszont ami most van rajta gumi már nagyon oda kezd lenni íígy tavasszal legkésőbb mindenképp cserére szorul.

Arra gondoltam a terep mintás gumi helyett vennék rá egy minél vékonyabb lehetőleg sima vagy negatíív mintázatú gumit mégis csak kényelmesebb a városban vagy ha legurulunk aszfalton a velencei tóra nyaranta és talán jobban lehet vele "repeszteni" is(hehe)

Jelenleg 26\1.95-ös kulsők vannak rajta a felnire pedig SEMMI sincs írva amin elindulhatnék:( viszont mesterien bánok a tolómérővel :) szal. ha valaki el tudna índítani a helye úton azt megköszönném, a felnit semmiképp nem cserélném le mert egy strapabíró duplafalú alufelni és a bringa jellegéből adódóan már költeni sem szeretnék rá a szükségesnél többet.

Előre is köszönet hegyek

Elküldve: 2012.09.01. 17:52 NyilasMisi 

  • NyilasMisi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 19

@magyarzoltan: Szerintem a felni mindenhol ugyan olyan széles. A belső része kell, ahol a drótperemes rész megy rá.

Elküldve: 2012.08.06. 21:46 magyarzoltan 

  • magyarzoltan avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • hozzászólások: 37

@Solfrutta: zsír, köszi, tehát akkor ha jól értem a felni legszélesebb pontját kell megmérnem ahova felfekszik a belső tömlő?

Elküldve: 2012.08.06. 20:33 Solfrutta 

  • Solfrutta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 81

@magyarzoltan: Hello!

A téma nem is olyan bonyolult, mint elsőre tűnik. A felni belső szélességét kell megmérni, majd az itt található táblázatban megnézni, mekkora gumit lehet feltenni. LINK

Elküldve: 2012.08.06. 20:27 knife 

  • knife avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

ez engem is érdekelne a válasz !!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!