Honnan tudom, hogy a fogaskoszorú elhasználódott?

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2011.04.18. 20:13 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75
Témaindító hozzászólás:

ok, a kérdés igen egyszerű: honnan tudom, hogy ez a termék elhasználódott? A napokban elkezdett rakta a lánc kattogni, ha kiállva tekertem, nem volt kellemes érzés. Utána állítgattam a váltón és most nagyjából javult, de a lényeg az, hogy mikor tudom megállapítani, hogy elhasználódott a termék..?

Elküldve: 2021.11.19. 09:20 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 321

@Kérdező: Hátrafele nem szokás tekerni, az nem visz előre. :-)

Elküldve: 2021.08.20. 11:31 wheelworks 

  • wheelworks avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@Kérdező: Javítson ki egy másik xtr 12 felhasználó, de szerintem a szélső sebességen annyira meredek szögben fut a lánc, hogy visszafele tekeréskor ezt szeretné kompenzálni a hajtás felöl. Normál hajtás közben ott a váltó ami terel.

Elküldve: 2021.08.20. 10:31 Kérdező 

  • Kérdező avatar
  • hozzászólások: 1

Szia! Én kérdezni szeretnék mégpedig azt hogy akkor mivan ha nekem egy shimano xtr 12es váltóm van és a nagyobb fokokon van és elkezdem viszafele tekerni a pedált akkor lejebbdobja egy két fokot. Ha meg ujra elkezdem tekerni akkor vissza fölvált.

Elküldve: 2011.04.19. 15:52 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@airborne: Mivel az eddigi válaszok csak "érzésre" állapították meg, így én is hozzászólok.

  1. Létezik ennek a mérésére is célszerszám.
  2. Szemre nem lehet pontosan megállapítani.
  3. Ha egy fogaskoszorút együtt használsz egy lánccal, akkor nem nagyon fog rajta ugrani a lánc szinte soha, mert ahogy kopik a fogsor úgy nyúlik (kopik) a lánc is. Vagyis mindig "jól" fog illeszkedni. Ez akkor nem igaz, ha vagy a fogsor, vagy a lánc sokkal jobb/rosszabb minőségű, mint a másik és más ütemben kopik.
  4. A legegyszerűbb teszt, ha fölteszel egy új láncot és azzal végigpróbálod az összes áttételt, de főleg a gyakran használtakat (nyeregből kiállva bikából). Ha nem ugrik sehol, akkor még jó. Ha kicsit recseg, ropog meg ilyesmi, az annak a jele, hogy már nem illeszkedik tökéletesen a két alkatrész, de ettől még használható. Én ilyennel még simán versenyzek is!
  5. Ja, és láncot időben érdemes cserélni, de ez már másik téma.

Elküldve: 2011.04.19. 08:52 airborne 

  • airborne avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 168

Nekem a sram pg-830 egyszeruen nem akar tonkremenni, pedig en mindent megteszek az erdekeben, valtok, kozben taposom, hallom, hogy majd szet szakad, de semmi! :) Amugy szerintem akkor van elkopva, ha ugrik rajta a lanc. Ezesetben azonnal dobd ki, es csereld a lanccal egyutt, eleg veszelyes tud lenni, en majdnem pofaraestem kiallva.

Elküldve: 2011.04.19. 08:33 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Sz. Balázs: átmozgattuk az általános kérdések közé, mert ez szerintünk másokat is érdekelhet :)

Elküldve: 2011.04.19. 08:27 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

Köszi a válaszokat!

Amúgy linkeltem terméket is (a termékfórumnál), nem tudom, miért nem jelenik meg. (shimano deore fogaskoszorú)

Elküldve: 2011.04.19. 08:05 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

szétszedhető fogsorod van? mert akkor sztem elég cserélni a fogas kereket, de ha a lánc is megnyúlott akkor gyakorlatilag mindent egyben kell, mert a jó fogaskereken is ugrálni fog, mivel nem passzol a lánc

Elküldve: 2011.04.19. 07:44 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Sz. Balázs: hasonlítsd össze a legkisebb vagy legnagyobb fogaskereket (amit legritkábban használsz) a legkisebbtől számított 3-4-el (amit leggyakrabban), és ha nagyon nagy a különbség, akkor elkopott :)

Elküldve: 2011.04.18. 20:23 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

ránézésre látszik hogy a fogak között a hézag megnőtt, a fogak hegyesek, ha hozzáérsz szúrnak, továbbá ha erőből lépsz rá, akkor terhelés alatt ugrik a lánc.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!