Hyperdrive-os váltó helyett csak ugyanilyet tehetek fel?

Linkelt termékek: Shimano Deore XT, Shimano Altus
1-12 (12 válasz)

Elküldve: 2013.03.11. 11:21 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63
Témaindító kérdés:

Sziasztok,

A paripámon a hajtókar és az átdobó is hyperdrive rendszerű (Altus mind a kettő). A kérdésem az lenne, ha csak átdobót cserélnék, akkor csak hyperdrive rendszerűt tehetek fel? Úgy tudom hogy hajtókart is cserélni kéne ha mondjuk feltennék egy XT átdobót. A mega9 mennyire kompatibilis a hyperdrive-al?

Köszi: T.

Elküldve: 2013.03.11. 14:11 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Performix: aha hát azt nem is cserélj ha nem használod ki úgy sem.Viszont nekem ez a kombóm van nem a legújabb kategóriás xt hanem régebbi használt de probléma mentes.Ezért mondtam hogy ha nekem jó neked is jónak kell lennie:)

Elküldve: 2013.03.11. 13:50 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@Vilmos23: Az egész abból indult ki, hogy időnként váltásnál(nagytányérról közepes tányérra) felszedi a láncot, és volt hogy el is csavarta picit az átdobót. Nem igazán terhelem! Pedig jól be van állítva és a tányéroknak sincs baja. Megkérdeztem pár boltban, hogy mi lehet ennek az oka és közölték, hogy mert ez egy Altus, ennyit tud. Kérdezem, hogy egy XT mennyivel tud többet(a sima Deore semmivel sem. Tapasztalatból). Kérdeztek még pár dolgot a hajtásommal kapcsolatban és közölték, hogy ehhez a rendszerhez csak hyperdrive rendszerű átdobót tudok venni, vagy vehetek XT-t de akkor hajtókar csere. Az XT átdobó megvan 14-ből de hajtókar cserével 4x annyi lenne. A tököm se akar hajtókart cserélni ha nem muszáj.

Üdv: T.

Elküldve: 2013.03.11. 12:46 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Vilmos23: Mármint beszélek baromságot :DDD 42-32-22 tányérokhoz felső bilincsest érdemes nézni:D

Elküldve: 2013.03.11. 12:33 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Performix: ha 42-32-22 a tányérok akkor vagy XT vagy nem XT az alsó bilincsesek közül érdemes nézelődni:)

Elküldve: 2013.03.11. 12:32 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@Vilmos23: A tányérok 42-32-22. Az XT csak egy példa volt.

Elküldve: 2013.03.11. 12:07 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@Vilmos23: Hali, Az Octalinket csak azért írtam, mert nem túl nagy a választék az ilyen jellegű hajtókarokból, ha netán azt is cserélni kéne, bár akkor integráltat kap azokhoz meg adnak középrészt(legalábbis amiket én néztem azokhoz volt). Üdv: T.

Elküldve: 2013.03.11. 12:03 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Vilmos23: Meg ha egyszer Xt vásárlásra adod a fejed akkor egy tanácsot tudok adni mert én már megjártam vele.... Az Altus hajtókarodon mekkorák a lánctányérok tehát fogszámra mert ha: 42-32-22 akkor jó a felső bilincses XT ha viszont olyan mint az enyém hogy 48-38-28 akkor jobban jársz ha alsó bilincsest választasz mert én pont fordítva csináltam és jó tanulópénz volt.(nem működött megfelelően)

Elküldve: 2013.03.11. 11:56 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Performix: Ezt mondtam hogy szerintem semmi változás nem lenne mert én semmilyen drive-os hajtókart hajtok megadrive-os váltókkal és semmi baja pontos miden csak beállítás kérdése.Hogy egyszerűbben fogalmazzak én sem egymással kompatibilis dolgokat használok és nem problémás.Eredetileg a nagy könyvben az van irva hogy minden márkát a legjobb a saját márkájával használni pl: altust altussal XT XT-vel de ez így nem teljesen igaz.Azt meg nem teljesen jól írtam de hogy milyen tengelyű a hajtókarod az nem számít csak írtam egy példát hogy nekem ez van és gondmentes.

Elküldve: 2013.03.11. 11:44 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@Vilmos23: Hali, Nem az a gond hogy 3x9 rendszerű lenne hanem, hogy nem passzolna a két rendszer és baromira dobálná a láncot vagy nem lehetne vele pontosan váltani (elméletileg). Pont ezért is kérdezem mert nem tudom mit eredményezne ha csak az átdobót cserélném. Ja és a hab a torán, hogy Octalinkes a hajtókar:). Üdv: T.

Elküldve: 2013.03.11. 11:28 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

ja igen és 3x8-asként használom az amúgy 3x9-es rendszert:))) Tehát nem kellene hogy gond legyen belőle:)

Elküldve: 2013.03.11. 11:27 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

Szia annyit tudok neked mondani hogy elvileg nem kell hogy passzoljanak a dolgok.Nekem egy mezei 4 szög tengelyes Shimano tourney 48-38-28-as hajtókarom van és XT alsó bilincses 9-ces rendszerű első és XT M750-es szintén 9ces váltóval használom és tökéletes.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!