Idegesítő kattogás/ropogás

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2024.06.26. 19:02 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 289
Témaindító hozzászólás:

A napokban szopat viszont a technika, valami enyhe kattogás van, leginkább elinduláskor, meg nagyobb nyomaték átadásnál. A nyeregcső ki lett pucolva + zsír, pedáltengely szintén. Nyeregből kiállva is van kattogás, meg amikor nem terhelem a hajtást. Így a hajtás kizárva talán (erősen nyomkodva sem ropog sem az integrált középrész, sem a nyereg, nyeregcső). Olyan mintha előlről kattogna valami, de lehet csak a váz adja át. Hasonló hang, mint amikor a nyeregcső kattog (kicseréltem az új Acort a régire, ugyanaz van).

Amire gondoltam: - váltótartó fül: kicsi az esély ki tudja, - kormány vagy kormányszár: ezek sem nyekeregnek ha nyomkodom őket - első kerék gyorszár - nyereg maga talán: kiállás közben is van hamg, így nem hiszem - integrált középrész: talán több zsír kell?

Amit kizártam: - lánc: nincs megnyúlva - kazettatest: merev, nincs holtjáték - küllők feszesek

Szerintetek mi lehet a bűnős? Nem folyamatosan kattog, egyenes úton semmi hang, csak elinduláskor, emelkedőn, jobban taposáskor. Az a vicces, hogy nemrég költöztem át a vázra, semmi hang nem volt sokáig. Egyedül tárcsa csere volt azóta, semmi más.

Elküldve: 2024.07.01. 22:34 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 995

Mondzam hogy középcsapágy! :) Egyébként én pl már szarok rá ha kattog vármi is a bringán. Rájöttem hogy felesleges ezért délutánokat elszarni hogy ripityára szedjem és összerakjam a gépet ilyenek miatt. Elég évente egyszer nekiállni.

Elküldve: 2024.07.01. 21:33 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 289

@bl4ckv0id: Ma meg lett a bűnös. Sajnos nem volt mostanában időm szétszedni mindent, majd újra összerakni.

A gyorszárakat tisztítottam meg, majd újra lettek zsírozva. Nagy valószínűséggel az első volt ami pattogott. Azóta néma csend.

Járulékos kiadás, az hogy teljesen kizárjam, vettem Deore XT integrált középcsapágyat. Természetesen a sima HT2 44 mm szerszám nem elég, így kellett pluszban egy adapter is hozzá, mert az XT kisebb átmérőjű csészéket használ. A Funn középrész üeg tartaléknak maradt, semmi baja.

Elküldve: 2024.06.26. 21:31 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 289

@rcs2003: Egyébként sosem jártam még így, mindig is én szeretem össze nulláról az összes biciklim. Lehet kicsit kevés volt a Shimano Premium Grease, most majd kap többet. :-D

Nyeregcsőhöz viszont kell egy vékony filmréteg zsír, mert az is tud idegesítő hangohat adni. Sokszor az a baj forrása, a régi vázamnál is pár havonta meg kellett ismételni a műveletet. Ezt nem csak én ajánlom, sokszor valóban a nyeregcső a ludas.

Elküldve: 2024.06.26. 21:22 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 289

@rcs2003: Gondoltam rá első körben, csak az az érdekes, hogy vizet nem látott még ez az új váz. :-D Még takarítani is "szárazon" szoktam (azaz alkoholos, nedves, univerzális törlőkendőt használok. Egyébként logikusnak tűnik, hogy csak hajtás közben azaz terhelés alatt zajong ezért. Holnap meg is csinálom.

Gyorszárra is gyanakodtam, de nem hiszem az nem mozog sehová, ha erősen meg van húzva.

Elküldve: 2024.06.26. 20:40 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 995

Nyeregcsőhöz nem kell zsír, azzal csak leszopatod magad :) Vegyed ki szépen a középcsapágyat és tisztítsd meg patikára a vázmenetet belülről mert az csinálja. Bejut oda mindenféle szar, minden oda folyik le a vázon belül. És ezzel meg is volt a kéthavonta esedékes újabb felesleges "kattog a biciklim" topik :D Találkozunk augusztusban!

Elküldve: 2024.06.26. 19:03 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 289

@bl4ckv0id: Az lemaradt, hogy minden a megadott értékre van mindig húzva, nyomatékkulccsal.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!