Ingázó gépbe virsligumis tárcsás kerékbe agy - Shimano Deore XT

Linkelt termék: Novatec D042SB hátsó
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2017.04.15. 12:52 freeean 

  • freeean avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Könnyű, de strapabíró 32 küllős 28"-os (622-es) kerekeket szeretnék építeni az ingázó bringámba. Most 6 csavaros, tárcsás 32 küllős Shimano M475 (Alivio) agyak vannak elől-hátul 622 es Alexrims felnikbe fűzve, 28 széles gumikkal. Az agyak golyó és kónuszcsere után is darabosan járnak, úgy tűnik a golyópálya megadta magát. Nem tudom a kerekek előéletét, használt bringával vettem, azóta beletekertem egy 3000 km-t mostanra döntöttem úgy, hogy kellene valami komolyabb, ami bírja a napi 50 km rossz minőségű aszfaltot akár éveken át is. Nos konkrétan totál tanácstalan vagyok, mert a múlt szezonig egy 26-os v fékes gépet használtam évekig Deore Lx agyakkal (20000 km- ment bele kb.) minden gond nélkül. Szóval új nekem ez a tárcsás agy téma. Xt agy jó lehet? Vagy van esetleg tippetek hasonló árfekvésű, nem túl nehéz ipari csapágyas, 6 csavaros, gyorszáras agyakra ami hosszú évekig bírná a napi 50 km-t rossz minőségű aszfalton? Novatecből esetleg valami?

Elküldve: 2017.04.16. 11:38 freeean 

  • freeean avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@dr.anonimus: Sejtettem, hogy ridegtartásra ugrik az alu anya:) Dt küllő sem fontos, ha összeáll a küllőhossz elgurulok egy Koliken partnerhez aztán betárazok egy doboz natúr rozsdamentes küllőt meg anyát. Igaz a mostani full fekete az agytól kezdve a felniig, egyedül az anyák natúr rozsdamentesek - de egyáltalán nem ragaszkodom ehhez a dark vonalhoz, teljesen jó lesz a fémszín. Még ilyen okosítás után sem olcsó játék ez a kerék összerakósdi, de egyszer kell ügyesen megcsinálni. Kösz az infókat... (Megnézegettem a galériádat, nem gyengén vagy rajta a témán. Fullosak a bringáid, meg persze az a2z agyra csorgott a nyálam rendesen - mert most pont ez a téma mozog a buksimban:) (

Elküldve: 2017.04.15. 23:38 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@freeean: dehogynem. összerohad és elég könnyen szétnyílik meg elpattan és az igázós kereke bizony csúnyán kapja az ívet. nem ajánlom. ahogy a DT küllőt sem. minősége 10/10 az ára meg 2/10. Koliken partnerüzletben 10-15ft körül adják a noname darabját. ugyanazt tudja mint a DT csak hatodannyiba kerül. 9/10 a minősége, mert a bevonat színe nem mindig sikerül egyformára, van ami kékesebb van ami kicsit sárgásabb. de nem rohad nem pattanik. elég sok kereket fűztem már belőle. persze ha ezüst kell, fekete esetén más a gyerek fekvése,

Elküldve: 2017.04.15. 18:33 freeean 

  • freeean avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@dr.anonimus: köszönöm a választ, és a linket. Szinte biztos, hogy Nova 41SB és 42SB lesz a linkelt a forrásból. A tömeg, hát igen.. Valamit valamiért. A továbbiakat a következőképp gondoltam a jelenlegi kerék alapján: 20 mm széles outi felnifékes felni - a pontos típusról szintén nincs ötletem. Rozsdamentes Dt küllők, Dt alu anyák (hogy valamennyit faragjak a felni közeli forgó tömegen) - Ezeknek az alu anyáknak lehet hátránya? Nem rohad össze az acél küllőkkel.. stb..? (enyhe esőben is bringázom, de nem egyszer kapott el komoly zuhé a nyáron, kistelepülések közt megyek erdőben vezető országúton jellemzően, szóval ha elkap akkor nincs túl sok menedék) Egyébként megdöbbentően kevesebb energiával teszem meg ugyanazt az utat gyorsabban a mostani géppel, mint az előzővel, szóval jó kis célszerszám, pedig a régi bringa is elég jól ki volt hegyezve aszfaltra a lehetőségekhez képest. Élvezem nagyon, új világ ez nekem:)

Elküldve: 2017.04.15. 16:56 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Novatec D041SB és 42SB jó és rossz értelemben is igénytelen egy agyszett. Jó hogy tényleg 0 probléma van vele, viszont eléggé baltávalfaragott konstrukció, ezért nem kicsit nehéz. XT is jó agy, de ink választék iparist ingázásra. Kónuszos több törődést igényel mint amennyit mondjuk a melóbajárósra szánnál. btw ebayről olcsón kapsz nova agyszettet

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!