Ismertek olyant, aki komolyabb XC kerékpárokat épít?

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2013.01.13. 11:11 illesbbs 

  • illesbbs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 15
Témaindító hozzászólás:

Tudnátok ajánlani olyan kerékpárépítőket, akik komolyabb XC gépeket építenek?

Elküldve: 2013.01.14. 11:58 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia!

Csatlakoznék, én is szívesen építek, ha úgy van. A szerszámpark és a szaktudás illetve tapasztalat adott, sőt immáron állványom is van. Na ennyit a reklámról (:

Ha tanácstalan vagy még, miként kezdj neki, mik a konkrét igényeid, akkor a helyedben inkább egy komplett gépet vennék. Újonnan, vagy egy alig használtat. Persze ha egy hozzáértővel egyeztetsz, ő fel tudja mérni az igényeidet, de érdemes utánaszámolni, hogy egy komplett bringa általában olcsóbb, mint egy új cuccokból összerakott. Ha tehát nincs egy tökéletesen konkrét elképzelésed, hogy mit szeretnél, szerintem érdemeseb egy kicsit egyszerűbb, gyárilag összerakott bicóval kezdeni.

A korodból ítélve még nőni is fogsz, így a vázból és a hozzá szorosan kapcsolódó dolgokból eleve nem is érdemes nagyon drágát venni.

Elküldve: 2013.01.13. 12:05 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@illesbbs: Olyan min a Lego, azt meg ki ne szeretné? :D Építenék én reggeltől estig, csak finanszírozni kellene :D Vagyunk így egy páran itt :)

Elküldve: 2013.01.13. 11:40 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

Igazából szerintem itt a Tesbike-on aktívan tevékenykedő XC-sek közül bárki megépítene neked egy "komolyabb" XC gépet. Az, hogy milyen "komoly" lesz a gép, azt csak a pénztárcád határozza meg. Amúgy meg, ha valaki a kezembe nyomna mondjuk 300.000Ft-ot hogy építsek neki egy XC bicajt, egyből nagy örömmel IGENT mondanék! Mert igazából maga az építés ugyan követel némi szaktudást, de főként a speciális szerszámokon van a lényeg. Mert míg 50 éve elég volt a bringa szereléshez 2 csavarhúzó meg kb 2 kulcs, addig ma ez nagyon-nagyon megváltozott. Nekem van egy elég jól felszerelt műhelyem, és így ha pl: egyedi kereket akarnál fűzetni, azt megírnám Ebike.hu-nak és ha tőlük rendelem a kerék minden részét ingyen befűzik nekem, és így még azzal sem megy el idő.

Szóval szerintem keresed meg a hozzá legközelebb lakó aktív TestBike-ost, és mondd el neki, hogy mit szeretnél:)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!