Jiankun IXF hajtás

1-3 (3 hozzászólás)

Elküldve: 2020.11.02. 22:35 szekelyk 

  • szekelyk avatar
  • hozzászólások: 25
Témaindító hozzászólás:

Kövezzetek meg, de vettem az ebay-ről egy Jiankun IXF integrált hajtást, meg egy Deckas 34T NW fogaskereket is. Szép piros mindkettő, tényleg vagány a színe. De a kínai elvtárs elfelejtette a bal hajtókarhoz a műanyag feszítő csavart. Ami 16mm átmérőjű, tehát nem passzol bele a Shimano ami szélesebb. Elvileg küldi, de azt majd meglátjuk. Van valami amivel lehet helyettesíteni, vagy lehet nélküle élni? Esetleg nézzek valami 3D nyomtatással foglalkozó helyet? Amúgy a pedálok passzolnak bele, a Shimano csapágyba is belemegy. Arra gondoltam még gyorsszorítóval összefogatom amíg meghúzom rajta a csavarokat. Érdekes, hogy a bal hajtókaron nincs rajta a Shimanokon megszokott leesésgátló műanyag lapka, a hozzá való furat sincs a tengelyén. Ezen mondjuk lehet segíteni egy fúróval, meg az a lapka is kapható, nem is drága.

Elküldve: 2020.11.05. 09:26 szekelyk 

  • szekelyk avatar
  • hozzászólások: 25

@Makky: Igen tudom, hogy van többféle Shimano, de nekem a kisebb van, utánanéztem már a méreteknek. A gyorsszorítón nem a kötegelőt értettem, hanem asztalos szorítót, műanyag pofákkal, pisztoly markolata van, és egy karral tudod összeszorítani. Ha neked működik nélküle akkor teszek egy próbát. Jó ötletet mondtál, mert én is készítettem kormánycsapágy behúzót menetes szárból, alátétből, hogy erre nem gondoltam. Köszönöm.

Elküldve: 2020.11.05. 06:59 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@szekelyk: A Shimanonak is többféle ilyen csavarja van ám! Ezt én már szívtam meg. Mondjuk országúti hajtással, de ezek után simán el tudom képzelni, hogy MTB-nél is lehet különbség. Bár annak azért könnyű utánanézni a techdocs-on. A 3D nyomtatáshoz honnét szerzed be a menetemelkedés információt? Lehet, hogy nem szabvány az se... :) A leesésgátló miatt ne fájjon a fejed. Nekem van olyan karom, amin évek óta nincsen és sose volt vele bajom. Ha rendesen föl van rakva, akkor nem lazul le. Érdemes nyomatékkulccsal meghúzni a csavarokat, mert én magamtól (érzésre) szerintem nem húznám meg annyira, mint amit a 12Nm jelent. Az viszonylag sok. Én azt csinálnám, hogy egy nagy hosszú végig menetes csavarral és két (vagy több, ahogy kijön) nagy alátéttel húznám össze. (A gyorskötegelő nem túl jó erre.) Én így rakom be pl. a pressfit középrészt, de még a kormánycsapágyat is (kicsit olcsóbb, mint a gyári csapágybehúzók. Persze nem ugyanaz, de a célnak megfelel)! Barkácsboltban kapsz ilyen csavart/alátétet.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!