Kalapáló/kattogó hang tekerés közben

1-13 (13 hozzászólás)

Elküldve: 2024.04.08. 11:35 Alex64 

  • Alex64 avatar
  • hozzászólások: 4
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Egy hosszabb tekerés után elkezdett a kerékpár kattogó/kalapáló hangot kiadni tekerés közben. Csak terhelésre csinálja, állványon tekerve nem. Mind a két oldalon tekerve ugyanaz. Viszont a kattogás nem folyamatos, ha abbahagyom a tekerést egy ütemre akkor vagy megváltozik a kattogás ritmusa vagy abba is marad. Mindegyik soron ugyanaz. Elvittem szerelőhöz, ott állítólag újrzsíroztak mindent. Eleinte jó volt vagy csak nagyon elvétve hallottam, majd 300 km után újra elkezdte és egyre erősebb a kattogás valamint egyre kevesebb ütemnél nem kattog már. Nagyjából így tudtam felvenni tekerés közben (bocsi a szél miatt): https://www.youtube.com/shorts/BVctjfn9gak https://www.youtube.com/shorts/h9ogml5UK6E

Köszönöm, Alex

Elküldve: 2024.04.08. 21:53 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

Vagy középcsapágy, vagy a hátsó agy csapágyai. Ha "ipari csapágyas" az tud ilyet produkálni.

Elküldve: 2024.04.08. 21:40 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

Ez nekem is a középcsapágynak tűnik… kicsit taposd meg a pedált befelé oldalról, ha recseg akkor az lesz a hangadó.

Elküldve: 2024.04.08. 20:46 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@rcs2003: Pedig sok helyen, hogy ragaszkodnak hozzá, hogy mennyivel jobb a menetesnél. Egyáltalán nem jobb. A gyártói spórolás hívta életre. Még menetet sem kell vágni a középrészhez, majd bepréselik a PF műanyag adaptert. Az, hogy majd egy idő után szar lesz, őket nem érdekli. Én kerülöm az olyan vázat, amiben préselt középrész van.

Elküldve: 2024.04.08. 16:26 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 769

Pressfit-es középrész van a vázban? Mennyi idős/km? Én arra tippelnék az eddigiek alapján. Ha menetes, akkor is, de azt könnyebb orvosolni. Váltógörgőt kizárhatod, mert az nem kap nyomatékot. A szabadonfutó pedig tekerés közben "zárva van", így szintén kizárható. Lánctól se hallotam még ilyet. Lánctányérok eredetik még? Akkor talán az is kizárható, mert gyárilag általában úgy rá van tépve, hogy alig lehet leszedni őket.

Elküldve: 2024.04.08. 16:03 Alex64 

  • Alex64 avatar
  • hozzászólások: 4

@rcs2003: Csak száraz időben használom és a generál óta mosva sem volt.

Elküldve: 2024.04.08. 16:00 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 901

A pressfit ilyen szempontból egy rakás szar, mérnöki zsákutca. Bele van kódolva hogy recsegni fog egy idő után, akármit csinálsz vele.

Elküldve: 2024.04.08. 15:48 Alex64 

  • Alex64 avatar
  • hozzászólások: 4

@Krupcheck: A nyereg szerintem teljesen kizárható. Kiállva is kattog, meg az nem magyaráza ami videóban is látszik, hogy nem minden ütemnél kattog. A kattogás oldalanként is hallatszik nyomaték alatt, csak akkor nem ilyen intenzív, így én a pedált is ejteném. Középrész, első tányérok, lánc, szabadonfutó vagy valamelyik jockey lehet. Sérülést nem láttam sehol meg lötyögő alkatrészt sem, de meló után átnézem újra. Viszont generál előtt kezdte a kattogást, generál után nem vagy csak nagyon ritkán kattogott, majd 250 km után kb újrakezdte. Generál alatt meg újra zsíroztak és húztak mindent, a zsír nem tűnhetett el, szóval valami olyan kell legyen ami elmozdulhatott újra. Állítólag a pressfit tud ilyet produkálni, de ahhoz nincs szerszámom se.

Elküldve: 2024.04.08. 15:47 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 901

Középcsapágy & csapágyház a vázban. Az a rész telemegy szarral mivel a vázba jutó víz MINDIG keresztül folyik rajta, ki kell takarítani, megtömni zsírral és lezárni a felső lyukat a nyeregvázcső felső vége felől hogy onnan se folyjon le a szar a középcsapágyra (sok nyeregcső nyitott felül,akár csak résnyire és az is elég a későbbi szopáshoz).

Elküldve: 2024.04.08. 14:22 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 403

@Alex64: nincs véletlen egy alexa nevezetű (lány)testvéred?:()

Elküldve: 2024.04.08. 13:42 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 769

Hát nincs túl szép hangja. :) Középrész még esetleg.

Elküldve: 2024.04.08. 13:21 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia,

sok minden lehet...

Amiket megnéznék:

  • nyereg: bármennyire is hülyén hangzik, ez engem már ezerszer szopatott le. A nyeregpálca moccan a nyeregcső fejében, és az is tud kattogni. Ha kiállva tekersz, akkor is kattog?
  • pedál: tegyél fel egy másik pedált egy próba erejéig, nekem az is adott már idétlen hangokat
  • mondanám, hogy a hajtókar és a hajtókaron lévő lánckerék rögzítő tárcsa is tud kattogni, mert ha 2 darabból van és összepréselt, akkor az egy idő után megmozdulhat (1. szériás integrált LX-eknél volt ez pl. tipikus hiba), de az talán nem ennyire intenzív
  • küllők! ellenőrizd elég feszesek-e, az pl. pont tud ilyen hangot adni. Tekerés közben nincs rajta nyomaték, azért hagyhatja abba.
  • féktárcsa: esetleg az is érhet bele a fékbe, és amikor tekersz és csavarodik egy kicsit a rendszer, akkor jön ki a hiba.

Elküldve: 2024.04.08. 11:37 Alex64 

  • Alex64 avatar
  • hozzászólások: 4

@Alex64: A kérdés elmaradt. Valakinek van ötlete ez alapján, hogy mi lehet? Nem igazán tudom megállapítani, hogy a hátsó sortól jön vagy a középrésztől.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!