Kamera, fénképezőgéprögzítő konzollal kapcsolatos kérdések

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2011.03.13. 09:10 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192
Témaindító hozzászólás:

Milyen tapasztalataitok vannak ezen eszközökkel kapcsolatban? Hol érdemes beszerezni? Kormányon, illetve nyeregcsövön való használat esetén mennyire károsítja a ráfogatott eszközt? A hozzászólásokat előre is köszönöm.

Elküldve: 2011.08.02. 23:05 mikloskaresz 

  • mikloskaresz avatar
  • DH/Freeride arc
  • Erdélyiek csapat
  • Erdélyiek csapat
  • hozzászólások: 100

Szia. Én kb fél éve használok egy GoPro HD Hero sport kamerát. Ez ütés álló, vízálló, stabilizátoros, HD minőségben filmez 170 fokos horizontális szögben.Azon kívül fotózhatsz vele, sorozat felvétel stb. Felfogathatod kormányra, üléscsőre, vagy sisakra is. Van pár videóm linkelve az albumomba, ha gondolod nézd meg. Én nagyon elégedett vagyok vele. USA-ból hozattam egy ismerőssel, de meglehet vásárolni itthon is,csak picivel drágább. http://gopro.com/cameras/hd-hero-960-camera/

Elküldve: 2011.04.20. 17:35 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

@airborne: Majd kísérletezek, csak legyen időm...

Elküldve: 2011.04.20. 17:28 airborne 

  • airborne avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 168

@ikarus266: Esetleg egy stabilizátoros Pana? Vagy azt még ez se bírná? Nekem is volt sony, felcelluxoztam a motorra, az még inkább rezonált. :D

Elküldve: 2011.04.20. 17:26 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

@petiboy_24: Nos igen... Ilyen ez a Nyíregyháza... :)) Van még egy apró kamerám, csak az ilyen célokra nem túl jó (minőségi problémák), ugyanis az egy íróeszközbe van elrejtve :))

Elküldve: 2011.04.20. 17:24 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@petiboy_24: Szép, ahogy a gyalogosok kóvályognak, nomeg az autósok elsőbbségadási kötelezettségeinek betartásáról ne is beszéljünk! :) Baleset esetén hasznos videó lehet! :D

Elküldve: 2011.04.20. 17:20 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@ikarus266:

Igen, nem mindegy, hogy mekkora kamera van rajta, és mekkora erőhatásoknak teszed ki. Ez egy ilyen kis járdán történő tekergetést kibír, az tuti, de tényleg vigyázni kell vele, hogy durva lejtmenetbe ne hagyd fent a fényképezőt/kamerát, nehogy elszálljon! Max. valami pehelykönnyűt. Még zavaró picit, hogy a kormányon nem vízszintesen szerelted fel a konzolt, így a kép is folyamatosan jobbra dőlve látszik. Egyébként nem rossz. Bár én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy egy sisakkamera durvább célra százszor jobb...

Elküldve: 2011.04.20. 16:22 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

@petiboy_24: Nos a tegnapi napon sikerült olcsón beszereznem egy ilyen konzolt. Ma feltettem, s kíváncsiságból kipróbáltam, igaz a fényképezőmmel. Sajnos a rázkódások miatt a fotómasina belső alkatrészeinek zörgését jelentősen lehet hallani, ezenkívül félek, hogy alul a műanyag menetes részt kiszakítják az erőhatások. Amint lehetőségem lesz rá kipróbálom rendes kamerával is... Addig is egy kis minta:

http://www.youtube.com/watch?v=ATeX1-F19MI

:))

Elküldve: 2011.03.13. 10:10 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@ikarus266: Szia! Ez sokban függ attól, hogy mire is szeretnéd valójában használni a felvett anyagot? Nagy tapasztalatom nincs, de végiggondolva a dolgot, szerintem előre ésszerűbb sisakra szerelni. Nem rázná úgy az egész rendszert, és mindig arra nézne, amerre te is, így többet láthatnál vissza a lényegből. e-Bayen nézted már? Nagyon sok ilyen holmit lehet ott rendelni elég olcsón, bár azt jól meg kell nézni, hogy honnan jön, ugye az ázsiai katasztrófák most keresztbe tehetnek...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!