Karbon vagy Alu váz

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2021.11.08. 17:52 pajszi73 

  • pajszi73 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10
Témaindító hozzászólás:

sziasztok! Gondolkodom egy egy össztelós montin. szeretnék valami komolyabbra beinvesztálni. viszont sok helyen már csak karbon van. nekem még nem volt karbon gépem és kissé tartok tőle. nem vagyok nagyon durvulós, de azért ha már lesz egy jó gépem, akkor azért szeretném is használni és nem félni attól, hogy elreped egy ütéstől. Szóval kinek mi a véleménye a drága karbon gépekről? bírják a strapát? megérik az árukat, akár 10 évig is szolgálnak? köszi mindenkinek a segítséget.

Elküldve: 2021.11.14. 09:42 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 66

@zscs: ajjaj, bekerült a bogár a fülembe... Szóval nem fogok kipróbálni össztelóst :-D

Elküldve: 2021.11.12. 21:14 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

@VTitusz: dehogy, sokat használom, minél kevesebb legyen a karbantartásigénye, annál jobb. Ezért adtam el a fully-t (hiányzik is nagyon...).

Elküldve: 2021.11.12. 13:43 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 66

@Makky: ez az élettartam garancia jól hangzik. Magam részéről szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Elmész egy versenyre és már ugrik a gari, + érvényesíteni is tudni kell azt a garanciát. Mondjuk ott vannak a dechatlonos gépek, de lehet ők is kibújnak alóla versenycélú felhasználás esetén.

Elküldve: 2021.11.12. 13:38 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 66

@zscs: Mi miatt tartasz ki a merev vázas mellett? Súly miatt?

Elküldve: 2021.11.11. 20:24 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

Volt össztelós XC karbonvázam, annyira sokat nem nyüstöltem, 3e-t km talán; de versenyeztem vele és dropper nyeregcsővel bevállaltam vele pár durvább lefelét, egy percig nem éreztem, hogy ne bírná. Az új tulaja is elégedett vele - eléggé túltervezettek ezek már. A merev montim is karbon, szerviznapló szerint 36261 km van benne (nem, nem elírás) és ez főleg terep. És sok DH és enduro ösvény, bár csak finoman engedem le rajtuk, de bírja (bizonyíték, fotóval, Sopron Downhill: https://www.strava.com/activities/5389722174 ). Merev villával is használtam, versenyeztem is merev villával vele, pedig gyártó szerint nem ajánlott; hát, ez egy 2011-ben kijött váz (igaz, 2015-ben vásároltam újként) - nos, soha rosszabb vázat senkinek! :-)

Elküldve: 2021.11.11. 18:01 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 210

@pajszi73: egyébként a youtube tele van sérült karbon váz javítós videókkal. Még otthoni körülmények között is javíthatóak. De teszteket is találhatsz szépszámmal ahol azt ecsetelik, hogy egy modern karbon váz már nem az a hímes tojás kategória mint anno tizen évvel ezelőtt.

Elküldve: 2021.11.08. 18:12 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

A külső fizikai behatást (értsd: bukásnál sziklához vered) kevésbé tolerálják, mint a fémek. Ez nem tartozik az előnyeik közé. 10 év sok idő, akkor olyat vegyél, amire élettartam garancia van! Annyi idő alatt, ha valamit elszúrtak a tervezés/gyártás során, akkor bármelyik váz megnyekkenhet, függetlenül az anyagtól. Csak persze a karbonnál jobban fáj, mert sokkal többet fizettél érte...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!