Kattogó, ugráló lánc

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2023.01.05. 11:33 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Egy számomra meglehetősen furcsa problémával küzdök egy ideje: ha nem tekerem a pedált (szabadon futás), vagy hátrafelé tekerem, akkor időnként a hátsó váltónál kattogni, ugrálni kezd a lánc, rángatja a kanalat, úgy, hogy nem kerül másik fokozatba, ugyanoda dobja vissza. Ha tekerem, akkor semmi gond nincs vele. Az alany egy 3x10 sebességes, Deore váltós KTM trekking, és a tünetet teljesen kiszámíthatatlan időközönként csinálja. Gyakran több száz kilométeren keresztül semmi baja, majd egyszer csak elkezd kattogni mondjuk 50 kilométeren át, majd megszűnik magától. Váltóra nem gyanakodnék, mert akkor tekerés közben is csinálná, illetve amikor előjön, akkor minden fokozatban csinálja, és egyébként szépen vált. Mi lehet ez? Hátsó agy? Viszont amikor kattog, ugrál, akkor is szépen forog hátrafelé is a lánc, nem érzem, hogy akadna, előrefelé pedig semmi baja.

Elküldve: 2024.03.05. 08:47 Katespapa 

  • Katespapa avatar
  • hozzászólások: 1

Üdv! Esetleg nézz rá, hogy van-e a hátsó fogaskerék sor és a küllők között (régebbi kerékpároknál volt ilyen) egy műanyag karika, aminek az volt a feladata, hogy ne tudj túlváltani a legnagyobb fogaskeréken a küllők irányába. Nekem ez az átlátszó műanyag karika, melynek átmérője nagyobb mint a hátsó legnagyobb fogaskerék. Enenk eltörött a kis rögzítőkéje, és így kimozdult az eredeti helyzetéből. Így szabonfutáskor véletlenszerűen hozzá hozzá ért a fogaskeréksorhoz, és ez okozott a tiédhez hasonló problémát.

Elküldve: 2023.01.05. 16:24 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

Köszönöm a válaszokat, mindenképp szerviz lesz belőle.

Elküldve: 2023.01.05. 15:17 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Vidd szervízbe. Rendberakják neked.

Elküldve: 2023.01.05. 14:48 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@XCode: Szabadonfutó szerintem is. Amikor csinálja, akkor vedd ki a kereket és kézzel forgasd meg a fogsort, hátha úgy érezni, hallani valamit. A kisebb problémákat nem fogod érezni a pedált hátrafele tekerve! Nyilván, ha gurulva is kattog, akkor nem jöhet a hajtásból (lánc, váltó, fogsor) a hang/probléma, mert akkor azok nem mozognak ugye egymáson.

Elküldve: 2023.01.05. 13:32 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@VodkaTam: Elsőként a szabadonfutóra gyanakodnék. Lehet benne elszabadult alkatrész, fémdarab, szemét stb. mely kiszámíthatatlan időközben akasztja a forgást.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!