Kellys Alpina ECO C20 megfelelő lenne-e számomra?

Linkelt termék: Kellys Alpina Eco C20
1-2 (2 válasz)

Elküldve: 2012.11.13. 14:56 Orsa 

  • Orsa avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Szeretnék a kerékpárokhoz jobban értő személyektől tanácsot kérni. Gyerekkorom után idén tavassal ültem újra bicajra. Egy Schwinn-Csepel City boldog tulajdonosa lettem. http://www.testbike.hu/velemeny/varosi-cruiser-fitnesz/schwinn-csepel-budapest-b Tökéletesen kielégítette azon igényemet, hogy újra kedvet érezzek a kerékpározáshoz, és bátran menjek forgalomba. Azonban az idő múlásával ez kevés lett. Mivel Cinkotán lakok, kézenfekvő ötletnek tűnt napsütéses szombatokon, hogy tekerjünk ki Gödöllőre. Nagytarcsa és Isaszeg érintésével egy kellemes kis túra kerekedik a Gödöllői-dombságon, és itt kezdődtek a gondok. Odafele is van egy nagyon rossz minőségű útszakasz, ami még elég meredek is és sajna le kellett szállnom a cangáról és tolnom kellett. Visszafelé a hármas úton szintén volt két olyan emelkedő, hogy megadtam magam. Nem efféle túrákra lett kialakítva a kerékpár. Jövő tavaszra, nyárra több túrát terveznék, és erre keresnék 150,000 Ft alatt olyan kerékpárt, ami megfelel az alábbiaknak: - szinte 80-90%-ban aszfaltos úton használnám. Kis Duna menti kerékpározás, Balaton körbetekerés, és persze Gödöllő és környéke. - lánctányérok tekintetében jó lenne három, 48-28-28 szerű, a mostani egy tárcsa, ami 50 körüli nagyon sok, majd beledöglöttem, mire feltekertem a dombokra. - ennyi pénz kiadása mellett, nem szeretnék többet költeni rá, csak ha nagyon nagyon muszáj, nem kell sem 105-ös szett, sem Dura Ace, egy megbízható kerékpár kellene. - jó lenne ha nem lenne bitang nehéz, de elbírjon velem, én 180 cm vagyok és 90 kiló. - női vázas kellene, olyan sok helyen olvasom a véleményeknél, hogy jó vázgeometriájú, de igazándiból milyen az, mit nézzek rajta? - Amik felmerültek esélyesként: (Leginkább Gepida, Kellys és Merida típusok között vacillálok.) KTM Life One/Cross, Gepida Alboin, Kellys Lagoon/Alpina, Merida Crossway Minden véleményt nagyon szívesek fogadok, sőt, előre is köszönöm!

Elküldve: 2012.11.14. 10:15 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Orsa: A vázgeometriáról itt olvashatsz. A lényeg, hogy a különböző feladatokra szánt bicajokat eltérő mérték szerint építik. A különbségek nem jelentősek, de nem is elhanyagolhatóak. A túrabicajt például használhatod terepen is. Ott azonban nem lesz olyan hatékony, mint a kifejezetten erre a célra tervezett terepjáró. A különbségek hosszabb úton, illetve szélsőséges körülmények között fognak kiváltképpen megmutatkozni.

Aszfaltozott utakra a túra-, esetleg a cross bringa a legalkalmasabb. Utóbbi valamivel jobb terepen (de nem jár hozzá például láncvédő, sárvédő, csomagtartó, világítás). A túra- és cross gépeket általában 1,75 hüvelyk széles köpenyekkel szállítják. Aszfalton, keményre döngölt talajokon jól lehet velük boldogulni, laza, homokos, sáros talajokon nehezen. Szélesebb köpenyeket fel lehet szerelni, de 28-as méretben nemigen van választék.

Az általad felsorolt típusok, felszerelésüktől eltekintve, nagyjából egy szintet képviselnek. Százezer fölött azonban már jobbára kazettás hátsó aggyal szerelik a bringát, ami jobban bírja a terhelést, következésképpen tartósabb. (A fogaskoszorú alapján magad is eldöntheted, milyen rendszerről van szó. A Shimano menetes racsnik jele például MF, a kazettás fogaskoszorúké CS.) A túra- és cross bicajokat rendesen túrahajtóművel (48-38-28 lánctányérokkal) szerelik, ez a kívánságod tehát automatikusan teljesül. Meredekebb emelkedőhöz ellenben kevés lehet a 28/28 áttétel. Ennélfogva jó, ha van a fogaskoszorún 32 vagy 34 fogú lánckerék is. A Shimano Tourney MegaRange (menetes) racsni eleget tesz ennek a kívánalomnak, kazettás fogaskoszorúból pedig többféle is. A nyolc lánckerékből álló sorok legnagyobb kereke rendszerint 30, 32 vagy 34 fogú.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!