Kellys Axis Classic 2011 vagy Merida Crossway 20-V 2011 ?

Linkelt termék: Kellys Axis
1-12 (12 válasz)

Elküldve: 2011.10.14. 21:06 auroraf 

  • auroraf avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 6
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Cross trekking kerékpár vásárlához kérnék véleményt: Kellys Axis Classic 2011 és Merida Crossway 20-V 2011 között kellene döntenem, de abszolút kezdő vagyok.

A kellysről elég sok vélemény van itt fenn, de a Meridáról nem sok.Ti mit javasolnátok, melyik lenne nekem jobb az alábbi paraméterek alapján:

Olyan bicót keresek ami aszfalton és gyenge terepen is megállja a helyét. Inkább városban használnám, kb. évi 2000 km-es futásteljesítménnyel, semmi durvulás, munkábajáráshoz, napi 40 km-hez.

Miben jobb vagy rosszabb a Kellys a Meridánál, kinek van tapasztalata? Sokan mondják, hogy egy merev villa jobb mint egy gagyi teló, esetleg van e javaslatotok egy merev villás, jobb minőségű kerékpárra?

Előre is köszönöm a választ! Üdv, Auroraf

Elküldve: 2011.11.01. 18:51 auroraf 

  • auroraf avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 6

@papsoka: Szia, megvettem én is az Axist! A 176cm-hez a 17-es méret lett jó. A hosszú hétvégén beüzemeltem és próbálgattam. Nem csalódtan benne, egyedül a nyerget kell még szokni. Szeretnék majd én is sárhányót és csomagtartót rátenni, hogy használhassam melóbajáráshoz. Esetleg ha küldenél privátba képet az ősziesített Kellys-ről az auroraf@freemail.hu-ra azt megköszönném.

Elküldve: 2011.10.26. 20:16 papsoka 

  • papsoka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 9

@auroraf: Ma "ősziesítettem" a Kellyst! A sárhányókat tökéletesen és esztétikusan fel lehet szerelni! A csomagtartó szemek és csavarhelyek is megmaradtak! Egyre jobban becsülöm hogy ezt a gépet választottam!

Elküldve: 2011.10.21. 23:01 auroraf 

  • auroraf avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 6

@papsoka: Ma végre eljutottam egy boltba, ahol kipróbálhattam a bringát! Végül én is a tárcsafékes változatnál kötöttem ki, mivel egyértelműen azt ajánlották, több helyen is.

Elsőre elég jó volt, tetszettek a váltókarok, na meg a fékek, tényleg jó kis gép, egyedül a nyereg ami szokatlan volt, bár némi beállítással szerintem ez a gond is meoldható.

Még alszok rá egyet, illetve megvárok egy véleményt,aztán eldől a dolog. Egyébként megnéztem a Meridát is, de a Kellys szimpatikusabb volt.

Köszönöm a válaszaidat, segítették a döntésemet, ha lesz még kérdésem jelentkezem, üdv!

Elküldve: 2011.10.19. 20:30 papsoka 

  • papsoka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 9

@auroraf: 173 cm magas vagyok és 17" váz lett jó. A kerekek gyorszárasak. A hátsó sárhányóhoz és csomagtartóhoz vannak szemek, csavarhelyek. Az elsőhöz talán a féktuskó alsó felfogatása alá lehetne betenni a sárhányó vízszintes pálcáját bal oldalon. A jobb oldalon nincs probléma.

Elküldve: 2011.10.19. 13:14 auroraf 

  • auroraf avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 6

@papsoka: Egyetértek, ha van valami gond a fékkel, a két év gari alatt biztos kijön.

A méretkiválasztás miatt kérdezem, Te milyen magas vagy és mekkora váz volt a jó, ha igaz az Axis 17, 19,21-es méretben kapható. Olvastam mindenféle táblázatot, de ugyis majd a személyes próba mutatja meg. Amit még szeretnék tudni, a kerekek gyorszárasok? Sárvédő, csomtartó, utólagos felszereléséhez túrához, vannak szemek a villákon?

Elküldve: 2011.10.16. 13:23 papsoka 

  • papsoka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 9

@auroraf: Nekem is ez az első hidraulikus tárcsafékes gépem de mivel minden tartozéka Simano és nem a legújabb tipus gondolom elég kiforrott termék lehet. Van rá két év garancia az alatt csak kijön a hibája! 100-150 km-ig fékezésnél remegést éreztem a fékek felől de elmúlt. Gondolom összekopott a pofa a tárcsákkal. Brutálisan tud fogni az biztos, és főleg egy újjal tökéletesen adagolható. Nekem nagyon bejött! Veszprémbe a Farádinál vettem. Ezt nem tudtam kiprobálni mert rendelni kellett, de egy Axis Yellow volt az üzletben azt próbáltam fel. Az utcán mehettem vele egyet és állitgathattam a nyerget, kormányt. Az üzlet profi csak jót tudok mondani róla! Első szervizen is minden rendben volt!

Elküldve: 2011.10.15. 22:23 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

@auroraf Az xc monti azt jelenti, amit te is tudsz róla. Könnyű, ált. merevvázas egyhébb terepezésre való gép.

Alapesetben vastag gumikkal, de feltehetsz rá 26 osban olyan vékonyat, minta a 28as országútiak szoktak lenni. Természetesen nem gördül annyira, mint a 28, de egy kompromisszum a kettő között, mert erre még tehetsz vastagabb kereket

Elküldve: 2011.10.15. 21:38 auroraf 

  • auroraf avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 6

@papsoka: Köszi a választ! Én az Axis Classic-ot néztem ki elsőre, mivel nem volt még tárcsafékes bringám, így csak a v-fékről van fogalmam. Véleményed szerint jobb a tárcsafék? Nem tudom, hogy a javítása mennyire bonyolult és költséges, ezért kicsit ódzkodom tőle. Jól láttam,ez a változat hidraulikus? Még inkáb tartok tőle, persze leginkább azért, mert nem értek (még)hozzá sajnos. Érdekes viszont, hogy olcsóbban adják most a Bergusonnál, mint a sima v-fékes classicot, mi lehet az oka szerinted? Az Axissal kapcsolatban azt kérdezném még, hogy hol vetted, mi a véleményed a boltról, ki lehetett-e próbálni, ha igen mennyire. A másik az, hogy mennyi most a garancia a kerékpár alkatrészekre és a vázra?

Elküldve: 2011.10.15. 21:23 auroraf 

  • auroraf avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 6

@mematyi: Elsősorban aszfalton hasznánám,ezért gondoltam a trekkingre, a terep miatt pedig a cross kategóriára. Mivel hosszú kihagyás után bringáznák újra, meg kellet ismerkednem a kategóriákkal, valamennyit kupálódtam, de így is nagyon kezdő vagyok a dolgokban.

Az xc monti mit takar? Eddig úgy tudtam, hogy a montik kereke, 26-os,ezért és a terepmintázat miatt nem ajánlott aszfaltra. Írnál erről bővebben?

Elküldve: 2011.10.15. 14:02 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Írok már, csak nem szeretek első lenni: HA terepen is használnád, nem vetted esetleg fontolóra az xc montit, aszfaltos gumikkal, esetleg 29" szintén pengegumikkal?

Elküldve: 2011.10.14. 21:52 papsoka 

  • papsoka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 9

Nekem egy Kellys Axis Rot 2011 gépem van kb. két hónapja. Egy gagyi trekkingről ültem át. Vásárlás előtt próbáltam Meridát is de valahogy a Kellyst jobbnak éreztem. Nem fárad, zsibbad rajta semmim. Igaz eddig csak 350 km-t mentem vele. A kormánymarkolatot és a pedált cseréltem rajta (a pedált esztétikai okokból). A fékek (a tárcsák bekopása után) jól adagolhatók, gumik nagyon jók (száraz időben mentem még csak vele). Az első szervíznél a teleszkópot keményebbre állíttattam mert a 117 kg-om alatt nagyon lágynak éreztem teljes feszítésnél is. Most félállásnál tökéletes, de csak ha nagyon muszály akkor használom, általában lockolva van. A régi géphez képest 7-10 km/órás sebességnövekedést értem el átlagban, sokkal kevesebb fáradsággal. Általában kerékpárúton közlekedem, terepen nem próbáltam még. Nem utolsó sorban a Kellyst sokkal szebbnek találtam a Meridánál, sokkal szebb a festése, matricázása. Nagyon szeretem és alig várom hogy mehessek vele! Természetesen ez erősen szubjektív vélemény! Bátran kérdezz szivesen válaszolok ha tudok!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!