Kellys Cliff 50 vagy Merida Crossway 20 MD vagy V bicajt vegyem?

Linkelt termék: Kellys Cliff 50
1-13 (13 válasz)

Elküldve: 2016.06.05. 19:17 Ritachef 

  • Ritachef avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 8
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Szeretnék venni egy cross bicajt. Kinéztem a Kelly's Cliff 50 (146 ezer) egy Merida Crossway 20 V (154 ezer) és a Merida Crossway 20 MD (159 ezer) bicajokat. Főleg aszfalton használnám,de néha terepen is mennék vele. Nem brutális terepen,hanem erdei utakon stb... Túrázni,munkába járni használnám. Melyik modellt javasoljátok? Ár/érték,minőség és a garancia is fontos. Olyan bicaj kell,ami sokáig bírja majd mellettem.

Elküldve: 2016.06.09. 18:28 Ritachef 

  • Ritachef avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 8

Elvittem ma a bringát egy 20km-es vegyes terepre. Minden remekül működött, megmásztam vele a szekszárdi borvidék egy kisebb részét. Aszfalton is suhantam, leejtőn is csapattam...vagyis dolgoztattam a fékeket :) Erdőben is teljesen jól ment, bírta a sarat, ágakat, keréknyomokat ( bár egyszer rámentem vele egy óriási barázdára és majdnem meglátogattam egy nagyobbacska csalánmezőt,de szerencsére csak a kezemet suhintotta végig egy csalán) Teleszkópja is rendesen dolgozott, amikor kellett :) Tetszetős :)

Elküldve: 2016.06.07. 09:17 wins 

  • wins avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 2

@Ritachef: Az lehet, hogy elavult a 8-as rendszer, de tartósabb és sokkal olcsóbb, mint a 9-es. Ha sokat szeretnéd használni, akkor nem mindegy,hogy 2 vagy 5 ezer egy sima lánc. Viszont ha csak hétvégente veszed elő, 50-60km távra, akkor a 9-es is kibír egy szezont(a láncra gondolok). Abban biztos vagyok, hogy kezdőként nem fogod érezni a 3x9 és a 3x8 közötti különbséget

Elküldve: 2016.06.06. 21:39 Ritachef 

  • Ritachef avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 8

@sandorp9: Holnap megyek a bicajért. Egyelőre nem cserélek rajta semmit.

Elküldve: 2016.06.06. 20:27 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@Ritachef: lehet az olcsóbb tavalyi bringa, azért van rajta jobb váltó... szerintem egy 20e-ből meg van a csere SLX esetén is

Elküldve: 2016.06.06. 15:37 Ritachef 

  • Ritachef avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 8

@balmesz001: Mondjuk azt nem értem, hogy a drágább bicajban miért Altus van, az olcsóbban meg Acera :D

Egyébként kb mennyibe került egy váltócsere,ha idővel jobbra cserélném? pl egy Deore-ra vagy SLX-re?

Elküldve: 2016.06.06. 13:51 Ritachef 

  • Ritachef avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 8

@balmesz001: Azt hiszem a Cliff 90-et veszem. :) Ma munkaidő végéig eldöntöm :D

Elküldve: 2016.06.06. 13:17 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@Ritachef: Kíváncsi vagyok mit választasz végül, majd írj élménybeszámolót. :)

Elküldve: 2016.06.06. 09:31 Ritachef 

  • Ritachef avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 8

@balmesz001: Akkor már inkább a Cliff 90, mert azt mondta az eladó, hogy azt 160-ért elvihetem.

Elküldve: 2016.06.06. 00:28 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@balmesz001: elírás a 105ös első váltó, ott van tovább, hogy M191, az meg Tourney...

Amúgy én is azt mondom, hogy merev villa lehet jobb lenne; könnyebb, jobb sportoláshoz (fitness/aszfalton), kevesebb gond/igénytelenebb... legalábbis szerintem. Nekem is merev villás gépem van, és én is járok földutakon, gáttetején, múrvás utakon, stb.. Illetve abban is egyetértek Balmesz001-gyel, hogy egy használt paripa jobb lehet (jobb felszereltség olcsóbban).

Elküldve: 2016.06.05. 23:45 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@Ritachef: Itt a bolhapiacon van egy kék Specialized Sirrus, az egész ígéretes, kis alkuval ugyanott vagy és a bicó sokkal jobb.

Ha a 3 közül akarsz választani, vedd azt amelyik jobban tetszik, tényleg nincs jelentős különbség köztük.

Azonban azzal számolj, hogy a 3x8-as rendszer már kimondottan elavult, nekem már 4 éve is gondot okozott a cserealkatrész beszerzése hozzá, nem volt polcon, várni kellett rá.

Esetleg Cliff 70? Az 3x9.

Elküldve: 2016.06.05. 22:40 Ritachef 

  • Ritachef avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 8

Akkor a Merida csak a neve miatt drágább? ( Amúgy jobban tetszik, mint a Kelly's) Használtak között nem találtam olyat,ami jó lenne. Na meg kicsit para, hogy kifogok valami silány, lelakottat. Nem lehet tudni. Az új bicajon meg ha szükséges,akk kicserélgetem a dolgokat. Idővel :D

Elküldve: 2016.06.05. 20:34 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

Hát, nem nagy a különbség köztük. Nem gondolkozol merev villás bringán? Ha nem terepezel, tök felesleges és legalább 1.5kg plusz a semmiért.

Lapierre Shaper, Cube SL Cross, Merida Speeder, Focus Arriba, stb.

Nekem a Kelly's kicsit jobbnak tűnik. Bár az a 105-ös váltó elég furán fest a többi alkatrész mellett, messze magasabb kategóriát képvisel, lehet elírás, nem ellenőriztem.

Ha hosszabb távon akarod használni a bicót, alacsony szervizelési igénnyel, inkább Sora, Tiagra, 105, vagy SLX, Deore, Deore LX, Deore XT szettel nézz bicót. SRAM esetén csak az Apex-szel van tapasztalatom, csak ajánlani tudom, halálpontos. Persze ebben az árkategóriában csak használtan kapsz ilyet, de nincs azzal baj, ha nem lakták le.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!