Kellys Definitemivel tud többet, mint pl. egy Result? Megéri?

Linkelt termék: Kellys Definite
1-13 (13 válasz)

Elküldve: 2012.03.25. 22:21 kezdőcangás 

  • kezdőcangás avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6
Témaindító kérdés:

Üdv, szeretném kikérni hozzáértők véleményét. Gondolkodok egy kerékpárba. Igények:Gyakorlatilag 99% aszfalton, gyorsan lehessen vele menni. A lényeg, hogy tartós legyen, ne kelljen utána állítani, egyszer a boltba állítsák be és működjön. Azonnal váltson, ne gondolkodjon a rendszer, fogjon a fék. Egyszerűbben: felülök rá és megyek. Nem igazán értek a bringákhoz, viszont most a 2011-es Definite 320 helyett 240 ezer Ft. Az lenne a kérdésem, hogy ez megéri az árát? Úgy értem, hogy pl. van ez a Kelly's Result 2011, ami kb. 50 rongy, nyilván nem egy minőség, de mégis, ad annyival többet egy ilyen Definite, hogy közel 5* drágább legyen? Esetleg közte valami? Pl. Kelly's Cliff? Vagy más márkák közül Kross Evado 5.0? Várom a véleményeket, ötleteket, köszönöm.

Elküldve: 2012.04.02. 11:56 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@kezdőcangás: sok sikert! Használd egészséggel!

Elküldve: 2012.04.01. 21:55 kezdőcangás 

  • kezdőcangás avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@johnny336: Igazából a 2011-es Definitere gondoltam. (http://www.berguson.hu/778,kellys-definite-2011.html) Az 320 helyett 240 ezer, úgyhogy akkor eldőlt. Kösz a segítséget, majd megírom a tapasztalataim remélhetőleg pár héten belül. :)

Elküldve: 2012.04.01. 20:35 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@kezdőcangás: igazából mindkettőnek jó alkatrészei vannak. A Krosson a hajtómű és racsni alapszintű Shimano, a többi alkatrészhez képest - egyébként minőségre teljesen jók ezek is, csak furcsa, hogy ilyennel szerelték.

Kelly's felszereltsége kifogástalan. De 70-nel drágább is.

Fene tudja. Nézz körbe vélemények között, mondjuk az eltérő alkatrészek esetén, és próbálj az alapján dönteni.

Elküldve: 2012.04.01. 12:21 kezdőcangás 

  • kezdőcangás avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@johnny336: Csak nem esik le a lánc, meg egy ilyennel pff, hát gondolom nem nehéz a max 40km/h-s korlátot túllépni. :D A sebesség meg jöhet. + Néztem a Kellysekre 2 év teljes körű gari van. A másik gép ami nagyon tetszik a Kross Evado 5.0, de azokra csak 1 év van. A többi nem is igazán érdekel már, ez a kettő ami úgy megfogott. A kettő közül melyik a jobb választás?

Elküldve: 2012.04.01. 01:41 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@kezdőcangás: elég frissek a 2x10, 3x10-es rendszerek. Szerintem még nem létezik sehol tartósteszt ezekről. Láttam már, de nem működés közben.

Ha nem versenyszinten nyomod, akkor nincs szükség rá, sőt, felesleges többletköltséget okoz.

Ha szarásig vagy dellával, akkor nyugodtan :D

Elküldve: 2012.04.01. 00:25 kezdőcangás 

  • kezdőcangás avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@johnny336: Néztem a canga.hu-t, ott rengeteg gép van, szerintem ott nézek szét.

Még annyi, hogy nemrég vettem észre, hogy ez a Definite nem is 27 sebességes hanem 30!!! Az ilyen váltók nem mennek túl korán tönkre? Nem igényel extrább karbantartást? (Boltba beállítják és használom, aztán mondjuk félévente egyszer elvinném valami általános generálra.) Milyen sebesség érhető el? Ez így még ami visszatartó erő, egyébként ár/érték/minőség arányba egyértelműen tökéletes.

Elküldve: 2012.03.29. 09:44 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@kezdőcangás: berguson.hu, Merida tesztcenter, de van Kelly's is - illetve Magellan, GT, Alpina. Én náluk vettem a bringámat, de annyira nem szeretem őket...

Mali.hu, Cannondale, Mali, Mongoose - vannak jópofa bringáik, fiammal odajárunk bámészkodni :)

Szerintem amire szükséged lehet, az egy fitness. Vázgeo, felszereltség, kerekek mind országúti (sebességre kihegyezett), de egyenes kormány, kényelmesebb üléspozíció. Tudsz vele suhanni, mint az állat, de mégsem kell görnyedned, mikor a csajoddal tekertek a fagyishoz. Vagy egy cross, trekking, szintén a nagy átmérőjű kerék miatt, de ezeknek még túrásabb a geoja a fitness-hez képest.

ebike-on nézz körbe ebben a kategóriában, vannak nagyon jók, pl. Meridának (asszem S-Presso a neve a városi cirkálóknak).

Ha tetszik az egyszerű, letisztult, SS-forma, akkor agyváltós bringa.

Elküldve: 2012.03.28. 23:52 kezdőcangás 

  • kezdőcangás avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

2011-es Kellys Exquisite 150 ezer körül van. Ez már a nincs vele nyűg kategória? Egysebességes bringák mennyire használhatók? Mongoose Maurice platinum is jól néz ki.

Van olyan kerékpárbolt (Bp.) ahol esetleg ki is lehet próbálni néhány kerékpárt?

Elküldve: 2012.03.26. 22:01 muir 

  • muir avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 6

Én elkövettem azt a hibát, hogy megvettem az "olcsóbbat" (Kelly's Viper), használtam kb fél évet, kipróbáltam egy kategóriával jobb gépet, hatalmas a különbség! Most már egy cube attentiont hajtok. Gondolkodtam az alkatrész cseréken, de nem érte volna meg.Inkább eladtam a vipert, és vettem az attentiont. Ezen már nem gondolkodik a váltó, és fog a fék rendesen.

Elküldve: 2012.03.26. 21:40 kezdőcangás 

  • kezdőcangás avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

Kösz a válaszokat. Amiket még néztem az a KTM Life Track, Kelly's Evox, Exquisite. Ti mit vennétek első komolyabb gépnek?

Illetve, mivel szinte csak városi használatra kell, néztem ilyen egysebességes csodákat is. Pl. Mongoose Maurice, Mali Duke. Ezekkel milyen menni? Nem igazán tudom elképzelni. Emelkedőn/elindulásnál túl nehéz a tekerés, lejtőn meg túl könnyű már, vagy tévedek? Ez igazából úgy mellékvágány, csak tetszik ez az egyszerű, de szép, dizájnos forma, bár inkább a cross kategória ami a reálisabb, viszont ezek is megmozgattak.

Elküldve: 2012.03.26. 18:19 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Igen, jól mondja ez előbb szóló, ki kell próbálni.

Egy 50-60 ezre bringával már el lehet kezdeni, de ha komolyan gondolod, nagyon gyorsan a 200 felett fogsz járni, mint nagyon sokunk, akik így kezdték (:

Megítélésem szerint a mai árak mellett egy korrekt, hosszú távon is ráköltés nélkül használható (=jó V fék, nem gagyi tárcsa, minimum Deore, nem Tourney váltó, minimum Suntour XCR vagy Rock Shox Dart teló, nem pediglen valami Suntour XCM vagy RST) kb. 100-150 közt beszerezhető.

Ha erős az elhatározás, és nem szerenél csillagászati összegeket kiadni, sem később a bringára költeni, akkor ennyiből már jó bringát kapsz. Ha egy hozzáértő segítségével szétnézel, alig használtan pedig csodagépeket.

Az 50 ezres gépre egészen biztos, hogy költeni fogsz, meg szenvedni vele nem keveset. De persze az örömökbe is bele tudsz kóstolni. Csak aztán elkap a gépszíj, mindenből egy kicsit jobbat veszel, és elkezded lehunyt szemmel nézegetni a kiadásokat :D

Elküldve: 2012.03.26. 11:04 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Pont azt a különbséget adja az ár, hogy a váltó nem gondolkozik (50E-s bringán Tourney van, ezen gondolom XT), az agyak-felnik jó minőségűek, tehát jól gyorsítható a kerékpár, hidrós tárcsafék van rajta, ami fog, mint a satu, könnyű alu váz.

Hogy megéri az árkülönbséget, azt mindenki magának döntse el. HA van lehetőséged, próbáld ki mindkettőt, és utána rájössz, hogy mennyivel másabb érzés egy felsőkategóriás bringával, felsőkategróiás alkatrészekkel suhanni...

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!