Kelly's Evox 2013 problémák

1-3 (3 hozzászólás)

Elküldve: 2013.05.11. 12:08 Ace 

  • Ace avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

3 hete vásároltam a címben említett kerékpárt, nem egy olcsó darab, azt hinné az ember, hogy nem is lesz vele egy ideig gond. Nekem sajnos van pár, ráadásul a szervízben sem valami készségesek.

Kezdődött ott a gond, hogy pár nap után a hátsó tárcsafék iszonyatos hangos reszelő, nyikorgó hangot kezdett kiadni. Visszavittem, azt mondták csak be kell kopnia. Kérdésemre, hogy az első féknél mégis miért nem volt ilyen probléma, azt válaszolták, ezt ők sem tudják.

Javasolták, tekerjek bele 100km-t, lett 300, a hang egyre hangosabb lett, csökkent a fékerő, szitált az egész bringa hátulja fékezésnél. Ismét visszavittem, most azt mondták, fékbetét csere kell, mert valami miatt az egyik oldala jobban kopott, mint a másik.

Kb. 10 percig jó is volt a fék, majd ismét előjött ugyanaz a hang és rázkódás. Másnap visszamentem, ahol ugyanazt mondták, mint anno első alkalommal, kell neki 100km, ez a bekopás hang meg ilyen. Nem vagyok nagy bringaszakértő, de akármelyik ismerőssel beszéltem, senki nem emlékezett ilyen durva bekopási folyamatra, ergo itt valami nagyon nincs rendben. Jövő héten lesz az 1 hónapos szervíz, amikorra meglesz a 100+ km, természetesen még mindig rossz a hátsó fék.

Ezen kívül a Deore XT váltókar nettó hülyeséget mutat, teljesen el van csúszva az egész fokozat mutató, ezt szintén jeleztem, erre csak hümmögtek.

Az első fogaskerekek felöl néhány fokozatban kerregés hallható, ezt elintézték annyival, hogy a bowdennek tágulnia kell.

Eléggé egyértelmű, hogy hülyének néznek. Mit tanácsolnátok?

Köszi előre is!

Elküldve: 2013.05.11. 13:10 Ace 

  • Ace avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

@ArtWolf: Nem szeretnék eddig elmenni, de lehet nem hagynak más választást. Legutóbb is közöltem velük, hogy nem akarok én itt cirkuszolni, csak működjön már minden rendesen. Elég sokat vártam, hogy megvehessen ezt a bringát, eléggé illúzióromboló, hogy ilyen szívás van vele.

Elküldve: 2013.05.11. 12:27 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

El kéne nekik magyarázni, h mennyi pénzt hagytál ott náluk, és ők ebből élnek, úgyh kutya kötelességük a segged is kinyalni, ha úgy szottyan kedved (ok, ez túlzás, de érted hova akarok kilyukadni). Ez a nehezebb megoldás, a könnyebb, h visszaköveteled a pénzed, fogyasztóvédővel fenyegetőzöl, és az életbe többet nem mész még a környékükre sem.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!