Kellys Magic Master fékrendszeréről van valakinek véleménye?

Linkelt termék: Kellys Magic Master
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2013.05.27. 13:17 buksi72 

  • buksi72 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Úgy volt, hogy egy 2013-as Salamander-t veszek, de mivel egyik helyen találtam egy ilyen limitált szériás Magic Master-t így ezt vettem meg.

A kérdésem a fékkel kapcsolatban lenne, ugyanis a bicajon ez az egy olyan alkatrész amit gyengének érzek. Kicsit kutattam a neten, és ebbe botlottam:

http://www.bengalperformance.com.tw/helix7s.html

Ezt értsem úgy, hogy a "KLS Helix 7" igazából egy átfestett "Bengal" márkájú fékrendszer?

Valakinek van tapasztalata akár a 7-es, akár a tavalyi Kelly's modelleken lévő Helix 3-as rendszerről? Érdemes lecserélni? Van valami gyengéje? Azért kérdezem, mert ezt a típust a Kelly's a drágább 4e forintos modellekhez is hozzácsapta - ez most azt jelentené, hogy ennyire korrekt maga a fék, vagy inkább csak ezen spóroltak az említett bicajokon?

Elküldve: 2013.08.15. 20:38 Selbamackó 

  • Selbamackó avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Ugyanezt a cangát vettem nemrég, egyértelműen az első fék a leggyengébb pontja. Két-három nem is túl komoly fékezés, és már jelentősen romlik a fékhatás. A többi cuccával gondolom elégedett vagy, de a féket, nincs mese cserélni kell.

Erre tudnál valamit mondani? http://forum.testbike.hu/topic/kuls-gumi-szerelese-jelolt-forgasiranyba-szembe-tapadas-3392

Elküldve: 2013.06.10. 14:37 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@buksi72: Ha az én válaszomra vársz : Shimano Xt/slx Formula (bármelyik - Rx is megteszi) Avid Elixir 7 Hope (bármelyik) hayes-t nem vennék, a Tektrot meg nem ismerem annyira.

nem tudom mennyiért számítják be a kls-t.

http://bolthely.hu/kerekparoutlet/id/03699_Formula_RX__2011__hidraulikus_tarcsafek-szett___3001_ Ez mondjuk kb mindenre jó. Szinterezet betéttel és nagy tárcsával (90kg-ig) endurora is...

leginkább bontott (nem használt féket keresnék) és mindenképp 180-as tárcsákra váltanék.

Elküldve: 2013.05.28. 08:58 buksi72 

  • buksi72 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@GPT: eladó szerint egy ilyen fékszett 16e körül van 1.

Esetleg tudnátok mondani olyan fékrendszert ami nem sokkal drágább mégis azért már egy bizonyítottan durva és megbízható darab? olyan 5-7e-t tudnék még pluszba rákölteni per szett, amennyiben az eredeti áron beszámítja a kls-t az eladó.

Shimano Tektro?

Elküldve: 2013.05.27. 17:41 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@buksi72: Ha előre kerül egy 180-as tárcsa az fel tudja javítani a teljesítményt. Ha ezek után egyszer mégis kicseréled magát a féket, attól még a tárcsák maradhatnak, vagyis nem volt pénzkidobás.

A KLS 7-et nem tudom mivel lehet hasonlítani, a 3-ashoz volt szerencsém, az nem volt igazán meggyőző, ha hasonlítani kené, akkor az avid hasonló számújához tudnám. A cannondale saját márkás fékjei is bengal-ok ha jól tudom, így lehet jobban találsz összehasonlító teszteket, mint a kls névvel.

Elküldve: 2013.05.27. 17:06 buksi72 

  • buksi72 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@GPT:

Nem is feltétlenül cserélném ki, ha nem szükséges. Csak nem tudom mennyire név ez a "Bengal" pl... mert nem hallottam még róla, de ha nem egy gagyi vacak fék, akkor nincs értelme, hogy vegyek egy 5-10e-forinttal drágább szettet csak azért, hogy shimano-nak vagy Tektronak hívják de teljesítménybe meg ugyan ott legyen.

Erre tudna nekem mondani valami okosságot? :)

Elküldve: 2013.05.27. 15:51 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

Ezt értsem úgy, hogy a "KLS Helix 7" igazából egy átfestett "Bengal" márkájú fékrendszer?

Igen.

Thorx: KLS Helix 7L -> Bengal Helix 7L

Glock: KLS Helix 3 -> Bengal Helix 3

Mielőtt kicseréled kiprobálhatnád 180-as tárcsával, és/vagy másik fékbetéttel.

Elküldve: 2013.05.27. 13:19 buksi72 

  • buksi72 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Javítanék: a "4e forintos modellekhez" írásom "400.000 Ft-os modellek" akartak lenni természetesen :)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!