Kellys Viper 2.0-n recsegés hajtáskor, mi lehet a baj?

Linkelt termék: Kellys Viper 2.0
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2012.07.17. 11:27 rytsye 

  • rytsye avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Zalai huligánok csapat
  • Zalai huligánok csapat
  • hozzászólások: 20
Témaindító kérdés:

Ne haragudjatok ,hogy kérdéshez mindig nyitok új témát ,de hova írjak ,ha kérdezni akarok és meg is nézitek,mert lehet a régieket már nem olvassátok. Utólag is bocsánat!

Szóval rájöttem meg végigkérdeztem a teleszkópállításos kattogás normális, felni összeillesztésénél kicsit üt a V-fék talán ez is normális ,nem zavaró,meg majd talán bekopik.

Na most ami kicsit zavar ,az a ropogó hang tekerés közben ,néha jobban hallani néha nem. Rájöttem nem a hajtókar meghallgattam meg az agyon van zsírozva meg minden a gépen ahogy néztem. A hang hátulról jön a fogaskerekektől (amik nem tudom h az lehetséges e nagyon de tényleg nagyon minimálisan ,ugye egybe van építve és mozog oldalra de tényleg h nagyon kicsit,ezen lehet húzni valahol,vagy normális?) Vagy a másik verzió ,mondták h az is lehetséges ,hogy a küllők ahogy összeérnek azok ropognak kicsit,ahogy kézzel összenyomom kicsit kattannak is a küllők ugyhogy lehetséges bár nem tudom miért csak tekerésnél akkor.ez orvosolható ,vagy várjak a cangával 2-3 hetet h álljon össze kopjon össze és lehet megszűnik?

Kicsit nyugtalanít azért kérdezek ,ezer bocsánat .

Elküldve: 2012.07.17. 12:15 BluElefantino 

  • BluElefantino avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 28

Szia!

Nekem is hajtásnál volt ilyen han hogy kattogot és az lehet az oka hogy ki kell szedni a monoblokkot a helyéről jól letisztítani a menetes részét majd jól be kell zsírozni és úgy visszatenni, azóta nálam is szépen hang mentesen lehet tekerni! A hangot az aluváz iszonyúan felerősíti és azt hiszi az ember hogy máshonnan jön.......

Elküldve: 2012.07.17. 11:46 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Uhh, hát fogalmazásod is összekophatna kicsit, mert elég összefüggéstelen a szöveg.

Gondolom kazettás a hátsó agyad, ha valóban lötyögnek a fogaskerekek hátul az agyon, akkor a záróanya meghúzásával ez orvosolható. De ahhoz nem árt célszerszám (meghúzni meg tudod valahogy, de kioldani már necces lenne szerintem).

Ha valóban ez lenne a probléma, akkor váltással is gondok lennének, mert a váltó elvileg fixen áll, de fölötte az adott fokozat fizikailag arrébb mászik, tehát a lánc ugrálna, és megőrülnél tekerés közben. Ezért ezt kilőném.

Inkább gondolnék arra, hogy az aggyal van valami probléma, esetleg a láncod száraz vagy vastagon retkes, váltó rosszul van beállítva, váltógörgőkön tetemes mennyiségű retek gyűlt össze, stb. Látatlanban ezt sajnos nehéz megmondani.

Nekem pl. volt olyan gond, hogy a hátsó kerék felhordta a koszt a nyeregcsőre, és a nyeregvázcső kivágásban bejutott. Ezért nyeregben tekerve "circegett-recsegett" alattam minden. Letakarítottam mindent Clin-tisztára, vékonyan bezsíroztam a nyeregcsövet, és úgy tettem vissza. A zárat pedig ésszel, de rendesen meghúztam. Ez csak mint "érdekesség", hogy pl. mi okozhat még nem odaillő hangokat a kerékpáron.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!