Kellys Viper 2.0 pár kisebb hiba, normálisak ezek?

Linkelt termék: Kellys Viper 3.0
1-4 (4 válasz)

Elküldve: 2012.07.15. 15:53 rytsye 

  • rytsye avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Zalai huligánok csapat
  • Zalai huligánok csapat
  • hozzászólások: 20
Témaindító kérdés:

Szevasztok ! Na megérkezett életem első jobb kerékpárja. Tudom komolyabb kerékpáros körökben ez nem számít annak ,de nekem a régi után csúcsgép. Aki ismeri ezeket a gépeket kérem segítsen egy -két kérdésemben ! -Teljesen új kerékpárnál lehetséges hogy hallok kis ropogó hangot a hajtókar felől?Ez nagy hiba? Vagy orvosolható?

-Az első váltó második fokozatba van hogy nem akar felmenni kattanásra csak ha kicsit továbbnyomom a váltót.jó ez így ?Vagy próbáljam beállítani?

-A teleszkópnál ugye a tetején van plusz mínusz állítási lehetőség gondolom ez az erősség.Ha a legkeményebbre akarom állítani addig tekerjem amíg már tovább nem tudom,mert ezt tettem csak tekerés közbe ilyen kattanó hangot is adott néha ez normális?(talán a rugó miatt ?)

-Azt hittem ,hogy az új kerékben nyolcas van de jobban megnéztem és ahol az első felni össze van illesztve ott egy kicsit üt a V-fék ,ez majd bekopik?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!!! Sokat segítenének! Véleményt egy hét múlva írok a kerékpárról.Eddig nagyon pozitív az első benyomás egy napos tekerés után.Pedál fémre cserélve. Nyereg kényelmetlen ,de ez is orvosolva lesz !

Elküldve: 2012.07.18. 21:58 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@rytsye: olajzó sprével ne! A maradék zsírt is kihozza belőle (:

Az 5 év garancia gondolom visszaküldős (ld. használati útmutató) vagy neten regisztrálós formában működik, de avval siess, mert általában 1-2 hónap áll csak rendelkezésre regisztrálni.

Megérte-e 79-ért? Erről nem szeretnék nyilatkozni. Most ennyibe kerül egy használható új kerékpár.

Elküldve: 2012.07.15. 17:14 rytsye 

  • rytsye avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Zalai huligánok csapat
  • Zalai huligánok csapat
  • hozzászólások: 20

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! Akkor próbálkozzak meg valamilyen olajzó sprével befújni,vagy az nem fog menni mert úgy le van zárva? Szétszedni nem hiszem ,hogy tudnám mert külföldön dolgozom és itt nem igen van szerszámom ,de itt meg szerelőhöz elvinni egy vagyon. vagy hagyjam így ,nagy problémám nem lehet vele? Mert 3 hónap múlva megyek haza akkor átnézetem. Azt nem tudnád esetleg,hogy hogyan lehet a vázra érvényesíteni 5 év garanciát,mert hallottam valami ilyesmit. Amúgy jó biciklik ezek ,nem jártam rosszul vele 79.000-ért? Csak mindennapi kisebb használatra vettem. Még egyszer ezer hála!!

Elküldve: 2012.07.15. 16:28 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia!

-Teljesen új kerékpárnál lehetséges hogy hallok kis ropogó hangot a hajtókar felől?Ez nagy hiba? Vagy orvosolható?

  • nem igazán normális, de lehet csak annyi a hiba, hogy nem húzták meg rendesen a csavarokat, vagy nem kapott zsírt valamelyik csavar vagy illesztés (hajtókar-középtengely pl.). Nemrég szedtem ki egy full gyári Viper-ből pedált, hát az a menet bizony messziről sem látott zsírt...

-Az első váltó második fokozatba van hogy nem akar felmenni kattanásra csak ha kicsit továbbnyomom a váltót.jó ez így ?Vagy próbáljam beállítani?

  • valószínűleg néminemű állításra szorulna, de ez egy alap cuccos, előfordulhat, hogy ennél jobb nem is lesz. Egyelőre nem nyúlnék hozzá, úgyis nyúlnak még a bowdenek, ha nem darál, és nem zavar, majd ráérsz pár hét használat után hozzányúlni. Amúgy ezt a boltok általában meg szokták csinálni új bringáknál, sőt, ez a kötelező szerviz gyakorta feltétele is a garanciának.

-A teleszkópnál ugye a tetején van plusz mínusz állítási lehetőség gondolom ez az erősség.Ha a legkeményebbre akarom állítani addig tekerjem amíg már tovább nem tudom,mert ezt tettem csak tekerés közbe ilyen kattanó hangot is adott néha ez normális?(talán a rugó miatt ?)

  • "normális", volt egy komolyabb, de még egyszerű rugós szerkezetű Suntour villám, az is kattogott adott tekerés mellett (pár tekerésenként asszem). Szóval tekerd amíg bírod. Kivéve ha marha erős vagy, mert nem lehetetlen széttörni ezt a kis (vszeg) műanyag mechanikát, szóval azért csak érzéssel.

-Azt hittem ,hogy az új kerékben nyolcas van de jobban megnéztem és ahol az első felni össze van illesztve ott egy kicsit üt a V-fék ,ez majd bekopik?

  • Hát, ez egy olcsó-felnis betegség. Kicsit érdemes lenne kintebb állítani a féket, fogni még úgy is fog, de nem eszi meg a pofát, illetve nem zajong, nem fog, stb. Ha nem zavar, igazából ez sem fog nagy műszaki galibát okozni, de nézeteim szerint egy fék ne fogjon rá. Esetleg várd meg ezt is, míg magától megnyúlik a bowden (:
 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!