kerékpár eladása - értéke, tanácsok

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2022.12.11. 18:08 vb2000 

  • vb2000 avatar
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen irányba tudok elindulni, illetve, hogy mennyit érhet a biciklim. Egy hirtelen fellángolásomnak köszönhetően 5 évvel ezelőtt vásároltam egy országúti biciklit, ha jól emlékszem nagyjából 300 ezer forintért használtan. Egy szezon használat után, teljesen abbahagytam a használatát, azóta használaton kívüli. Következő leírásban, lehetséges, hogy nem a tökéletes szakszavakat használom, ezért a szakértő szemek számára elnézésem küldöm: A váz, ha jól tudom egy 2012 vagy 2013-as 53cm-es Cannondale SuperSix elég jó, szinte karcmentes állapotban, a "kormánya" pedig Cannondale C4 carbon. Ülés "alatti" rész is karbon. Váltó+fék esetén nem találtam konkrét szériát, viszont gyanítom az is a 2012-13 körüli évjárat lehet: fékek Ultegra fékek elől hátul, váltó pedig Dura-ace, a hajtókar pedig egy szérián kivüli Shimano. Velomax agyak vannak , illetve Easton Circuit kerekek. Tudom, hogy nagyon nehéz így látatlanban bármit is mondani, de a leírtak alapján, valaki tudna egy megközelítő becslést mondani, hogy mennyiért érdemes egyáltalán meghírdeti a kerékpárt? Esetlegesen, tudna valaki olyan kerékpárboltot/kereskedőt javasolni Győr/környékéről, aki végez értékbecslést, jobb esetben esetlegesen felvásárlást?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is.

Elküldve: 2022.12.11. 20:34 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Jah, igen, ahogy "rcs" írta, mert én kifejltettem, hogy bringa boltba csak bizományiként add be.

Elküldve: 2022.12.11. 19:22 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Szerintem zaciba, becslés után, bringaboltnak ne add el. Soha. Inkább hirdesd meg marketplace-n facebookon vagy ilyesmi. 200-ért mondjuk. Többet úgysem ér, infláció ide-vagy oda

Elküldve: 2022.12.11. 18:37 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@vb2000: Kerékpárt eladni esélyesebb tavasszal mint December - Januárban, addigra az árak is változni fognak. Húsvét elött a legtöbb kerékpát üzletbe be lehet adni, hogy értékesítsék és árat is tudnak mondani, hogy mennyiért lehet eladni azona környéken.

Elküldve: 2022.12.11. 18:23 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Pár fénykép a főbb alkatrészekről sokat segíte! Ha a súlyát le tudnád mérni, az is sokat elárul!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!