Kerékpár gumiköpeny hiba

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2021.10.17. 22:47 DÉDÉ9302 

  • DÉDÉ9302 avatar
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

Üdv mindenkinek!

A problémám a következő lenne, 1, 5 éve vásároltam egy országuti magas peremű felnis kerékpárt tárcsafékes kivitelben. A probléma a gumival adódott, az oldalfalán hosszanti irányban repedések keletkeztek, főként az illesztéseknél, nem rég figyeltem fel rá. 113 kg vagyok, kenda gumiról van szó. Mindkét gumi, de legjobban a hátsó gumi repedezett. 6 bar van ráírva a kerékre 5.5 bar-t pumpáltam bele, amikor használtam. 200 km van benne

A kérdésem az lenne, milyen gumit ajánlanátok számomra valamint , ez mitől van, hogy tudom elkerülni.

Képeket itt találtok: https://www.dropbox.com/sh/36zfeqv0wlkozby/AAA64ROGBBdMbFrvee_kWliua?dl=0

Előre is köszönöm a segítséget.

Elküldve: 2021.10.18. 11:16 pso76 

  • pso76 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@DÉDÉ9302: 100 kg-os emberként csak megerősíteni tudom (idei 1000 km outis tapasztalás) amit előttem írtak, lásd még netes kalkulátorok.

Én most egy 32mm-es Continental Grand Sport Extra használok (az tud max 7 bar-t), de a te 115 kg-odhoz még szélesebb kellene (35mm) mert hosszabb távon szétvered a felnit/küllőket a tipikus magyar utakon. Meg aztán, legyen anyag abban a külsőben, 500g alattiakat el kell felejteni.

Nagy kérdés, hogy a váz befogadná-e, ill. felnid is elég széles-e hozzá (pl. 15mm-esnél már nem ajánlott a 35-ös, tudtommal).

Nehéz embereknek felejtősek az olcsó outis gumik, nem szolgálják ki a szükséges nyomást, ne csodálkozz ha nehéz lesz válogatni.

Elküldve: 2021.10.18. 06:39 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Jaja. Másfél év alatt simán elöregszik a gumi. Nekem azóta nem repedezik a köpeny mióta nem parkol napi szinten szabad levegőn, napon a bringám. Az idő könnyen megeszi a gumit. Pláne ha félig lapos alattad :)

Elküldve: 2021.10.18. 06:00 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

Lehet, hogy olcsó gagyi gumiról van szó. A Kenda azért eléggé az alja. De a rossz tárolás is hozzájárulhat. Napsütést például nem szeretik a gumik. Aztán a te súlyodhoz kb. 7,5 bar lenne az ideális nyomás 28-as gumi esetén! Csodálom, hogy 5,5-el nem ütötted még föl, bár 200km nem távolság. Keressél valami minőségibb gyártótól (pl. Continental, Schwalbe, stb.) egy középkategóriás gumit, aminek a max. nyomása bír ennyit. (Vagy legalább közel ennyit.) Sőt igazából, ha a vázba befér, akkor én szélesebbet vennék a súlyodhoz. 30, vagy inkább 32mm-est. Akkor elég lenne rendre kb. 7, vagy 6,5 bar is.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!