Kerékpáros cipő kérdés

1-21 (21 hozzászólás)

Elküldve: 2022.11.06. 17:05 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697
Témaindító hozzászólás:

Vásároltam egy Shimano taposó pedálhoz való "trekking" kerékpáros cipőt. Első útnak egy másfél órás tekerésre vettem fel és bal lábam, lábújaim egy óra után elkezdtek benne zsibbadni. A korábbi, szintén "trekking lapos" cipőmet már 10éve nyúzom, de a talpa sajnos már elhasználódott, ezért a csere. A lában, a 10év alatt már hozzászokott, ezért egésznap kényelmes, így nem is nagyon érdemes hasonlítani az új cipőhöz. Azért vannak kétségeim, hozzá fog szokni a lábam? Vagy inkább küldjem vissza? Mert ha később sem lesz jobb??? Nyilván a 10évvel ezelőtti cipő más, mint az új, de mert 10éve nem volt rajtam másik cipő, így már nem emlékszem, hogy anno, azt is szokni kellet, vagy elsőre kényelmes volt. (mindegyik fűzős)

Elküldve: 2022.11.11. 23:22 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 403

@Cadre Allage: Rádió stopp

Elküldve: 2022.11.11. 23:21 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 403

@azaki71: northwave nyagyon jó cipőm van de menethibás(vagy vágtam ferde menetet a hajtókarba-ami új pechemre)így most csak taposóval tudok haladni/na de nem az életben....;)

Elküldve: 2022.11.11. 21:45 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

No, Shimano SH-ET3 Cipő lecserélve egy lapos és SPD pedállal is használható Spiuk Amara BOA MTB cipőre. Első benyomásra határozott különbség van a kettő között az utóbbi javára, de nyilván még sok, sok km kell amire lesz róla egy teljesebb véleményem.

Elküldve: 2022.11.09. 06:22 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@Cadre Allage: postával nem rendelek, csak futár cégekkel. Gondolom a postánál is van használati útmutató.

Elküldve: 2022.11.08. 22:21 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 403

@azaki71: postapont Ajtajat hogy nyitod ki qr Koddal?tehat csak a digitalis‘bennszulotteknek‘megoldas?!?

Elküldve: 2022.11.08. 21:44 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

Most rendeltem egy másik cipőt, elvileg péntekig megjön és akkor a hétvégén ki is tudom próbálni. Egy előnye volt a Covidnak, hogy lett sok csomagpont és csomag automata, így könnyű csomagot felvenni, küldeni vagy ha kell visszaküldeni.

Elküldve: 2022.11.08. 17:23 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 67

Van csatos meg BOA-s cipőm. Szerintem jobb a BOA-s, persze azokban is különböző gyártók vannak. Kinek mi válik be. Eddig egy sem hullott szét. Igaz, egy használtan vásárolt cipőben 2db-t cseréltem. 2db Boa/cipő a nyerő, szerintem. A legújabb cipőmön echte BOA van, az egy álom.

Elküldve: 2022.11.08. 09:00 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

@rcs2003: a boa-s rendszer sokkal finomabban lábra állítható, szerintem a cipőtalpam fog megint elkopni hamarabb, nem a tekerők vagy a zsinór adja meg magát. De 3-5000 Huf egy felújító készlet ha mégis... Nincs hátránya.

Elküldve: 2022.11.07. 21:39 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 901

@VTitusz: köszi de írtam hogy nem jutok el ilyen helyekre. Bp-től pl. kb 150km-re lakom. Egy pár cipő is nagy kiadásnak számít sajnos. Más: nem volt még boás cipőm. Mennyire bírja a szerkezet, a damil mennyire tartós ezeknél? Ránézésre elég ropinak tűnik az egész konstrukció. Csatos zárral most megjártam idén. Egyszerűen kitört a cipő pántjába varrt műanyag rögzítőelem, javíthatatlan.

Elküldve: 2022.11.07. 20:48 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@VTitusz: Köszönöm a bolt tippet, néha járok BP. A visszaküldés most is ingyenes volt, manapság ez már minden normális boltnál alap, jobban mondva megválogatom honnét rendelek :-)

Elküldve: 2022.11.07. 20:06 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 67

@rcs2003: Ha tudod, hogy hány mm-es BTH méreted, és Pesten jársz, esetleg érdemes berendelni a Merida Concept Store-ba cipőt és próbálni. Én rendeltem A BikeInn-ről cipőt, a címke és a valós méret nem stimmelt, gond nélkül GLS ponton feladva vissza lehetett küldeni (külön nem kellett fizetni ezért), pénzt visszautalták, PayPal volt, így buktam valamennyit a váltással. Valószínűleg a német webshopoknál is így működik. Vagy többfélét rendelsz, több méretben, próbálni, ha bírod anyagilag :-)

Elküldve: 2022.11.07. 15:17 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

Eldőlt, visszaküldtem, nem akarok egy kényelmetlen cipővel szenvedni, elvégre nyáron 6 órát is lábamon kell lennie.

Elküldve: 2022.11.06. 18:35 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 901

Hát igen ez a problémám nekem is, nem merek nagyon látatlanban rendelni, főleg cipőt nem, próbálgatni nem tudok elmenni akárhova, itt a környéken kb semmi nincs. Visszaküldözgetni meg olyan macera lenne hogy áhh. Nehéz ügy.

Elküldve: 2022.11.06. 18:17 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@rcs2003: A pedálom rendben van, a tüskék annyira fogják a cipőt, hogy néha alig tudom rajta arrébb tenni a lában, és egyben ez is eszi meg a cipő talpat. Egy puha talpú sport cipőét simán szét szedi pát tekerés alatt, de egy kemény talpú túra cipőét is 1-2év alatt. Az erre tervezett shimano cipő talpak elég jól szokták bírni. Nehéz ügy ez a cipő dolog, mert a legtöbb csak online érhető el, nincs egy nagy áruház ahol az ember kedvére próbálgathatna. Valamit nekem is találnom kell, mert még a telet talán kihúzza a régi, de többet már nem.

Elküldve: 2022.11.06. 17:58 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 901

Ja még annyi hogy esetleg engedd a fűzőt / tépőzárat / akármit nyugodtan lazábbra a cipő egész hosszában. Nem kell hogy kiszorítsa a lábadból a vért. Sokan túlhúzzák és attól jön a zsibbadás, lefagyás érzése, stb.

Elküldve: 2022.11.06. 17:57 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 901

Taposópedálhoz majdnem tökmindegy milyen cipőt veszel túrázgatásra meg hétköznapi használatra. Utcaiban is ugyanolyan jó, sőt talán a legjobb. Taposópedálból olyat válassz ami fogja is a cipőt, nem csak csúszkál a talpad alatt, annál rosszabb nincs. Bringás cipőt meg akkor érdemes venned ha pedálkötést is használnál (spd, spd-L, look keo stb). Amúgy szerintem tök felesleges. Én is cipő dilemmában vagyok amúgy.. nehéz ügy. Az biztos hogy ha kényelmetlen, mérete nem stimmel, ne szívasd magad vele éveken át. Cseréltesd ha nagyon szar. Vagy kérd vissza az árát. Vagy vásárold le valami értelmes dologra, vagy ilyesmi. Válts spd-re ha még nem azzal mennél :)

Elküldve: 2022.11.06. 17:53 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@VTitusz: Vigyáztam rá, semmi kosz, vagy külsérelmi nyom nincsen rajta, pár napos, de ki kellet próbálni mert más felvenni, és más benne tekerni. Számomra inkább az orr része tűnik keskenynek, de ez mintha mostanában minden shimano cipőnél jellemző lenne.

Elküldve: 2022.11.06. 17:43 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

@azaki71: szia, ha nem látszik rajta, hogy használtad inkább küld vissza. Mivel fűzős, valószínűleg lehet rajta annyit lazítani, hogy ne nyomjon. De próbáld meg visszaküldeni előtte. Nekem is volt ilyesmi problámám a jelenlegi cipőmnél, orr rész lazítása segített.

Elküldve: 2022.11.06. 17:22 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 403

10évvel ezelőtti termonadrággal voltam ugyanígy kopottas szakadt a jelenidőben de nem csúszkál úgy a nyergen mint a mostani...két km-et mentem az újjal-nem vették vissza,,,,

Elküldve: 2022.11.06. 17:17 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 67

Vissza fogják venni használtan? Ha igen, visszaküldeném.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!