Kerékpáros gyerekülésekkel milyen tapasztalataitok vannak?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2016.03.05. 20:16 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195
Témaindító hozzászólás:

Kerékpáros gyereküléssel kapcsolatban nagyon kevés információt/ tanácsot találni az interneten. A kezdő felhasználó azt sem tudja milyet keressen, mire kell figyelni.

Elküldve: 2016.03.21. 12:52 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Mennyi időt üllhet egyszerre gyerek adapteres ülésben? Gondolom ha kényelmetlen úgyis jelzi de mekkora távokat érdemes menni és mennyi időnként ajánlott pihenőt tartani? Valakinek esetleg van tapaztalat vagy ismer valami tudományos leírást?

Elküldve: 2016.03.10. 21:32 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Eladtam :) A következőt a boltban felszerelik a bringára majd akkor hozom el.

Elküldve: 2016.03.06. 10:13 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Elemér és Estván: Lehet most ideiglenesen felteszem úgy, hogy kikötöm az első váltót, felteszem a középső tányérra a láncot. Gyerekkel úgysem fogok száguldozni de a Normafára sem fogok vele feltekerni. Aztán két megoldásra gondoltam: - Az egyik, hogy nem is a tartót alakítom át hanem a tartó és a vázcső közé beilleszkedő műanyag adapter helyett készítek danamidból egy vastagabb betétet amiben elfér a bowden is. - A másik megoldás, hogy veszek egy olyan vázat amire rámegy és átpakolok bele mindent, ha a szavaitokból kiveszem olyan váz kellene aminek alul van a váltóbowden elvezetve.

Ez az egész történet úgy jött így össze, hogy sikerült találni egy jó minőségű gyerekülést jó áron, a lakóhelyemtől messzebb így a bringát nem tudtam magammal vinni, hogy rápróbáljam.

Elküldve: 2016.03.06. 00:10 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

@Keke: Ha nekem gyerekülést kéne terveznem, nekem nem fordulna meg a fejemben, hogy (felül húzós első váltós) mountain bike-ra fogják rakni. Ez lehet az oka, hogy nem gondoltak erre. Szerencsére nem vagyok gyerekülés-mérnök. :)

Vannak csomagtartóra szerelhető ülések is, mondjuk ott meg jön az a kérdés, hogy egyáltalán csomagtartót tud-e fogadni a bringád.

Elküldve: 2016.03.05. 23:02 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Nézz be egy bringaboltba, nézz meg egy bellelli ülés lemezét aztán valami masszív rozsdamentes anyagból hajtani, fúrni rá 4 lyukat és önzárós anyákkal felrakni.

Elküldve: 2016.03.05. 21:38 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@elemér: A végigreszelésre én is gondoltam de még talán jobb megoldás lenne kifúrni és egy bowdenházban levezetni a tartó aljáig a bowdent. Ezt egy kicsit megnehezíti, hogy itt egy műanyag betéttel illeszkedik a vázra. Viszont ez az oldala az egyszerűbb alkatrész mert ez csak egy lemez a műanyagburkolat alatt amin van 4 furat a csavaroknak. A másik oldala a lényeg, abban vannak a rögzítő csavar menetei fúrva és abba illeszkedik az ülés. Lehet egyszerűbb legyártani ide egy új alkatrészt. Van ehhez az üléshez másik fajta rögzítő de az sem lenne jó mert az még nagyobb. Ilyenek a másik fajta felfogatások:

Kép

Elküldve: 2016.03.05. 20:48 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Pontosan beigazolódik az hogy a drága márkás holmi sokszor egy szar. Az olcsóbb bellelli ülések konzolja úgy van kialakítva hogy a hátsó rész nem egy ekkora bumszli műanyag, hanem egy lemez, ami alá illeszthető egy vázvédő-távtartó, pontosan hosszában végig vágva a bowden helyének. A te esetedben is érdemes lenne valahonnan beszerezni egy olyat akár használtan vagy kimaradva valahonnan, esetleg a tiedet végigreszelni belül hogy a bowden el tudjon futni szabadabban.

Elküldve: 2016.03.05. 20:29 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Rögtön kezdeném is a saját problémámmal. Elérkezett a tavasz és szeretnénk már a három tagúra bővült családdal kerékpározni, kisebb túrákra menni. Nehezen, kevés információval elkezdtünk keresgélni. Már az elején felmerült bennem egy kérdés: nem lesz útban az első váltó bowden? Megkérdeztem olyan kerékpáros kolegát aki már használ ilyet és megnyugtatott, hogy ezek ki vannak találva, működnie kell. Nyugodt szívvel döntöttem egy Römer Jockey Relax ülés mellett (természetesen használtan vettem). Szerelném fel a vázra a tartót de sajnos amitől tartottam beigazolódott: a váltó bowden útban van. Nem tudom ilyenkor mi a teendő? Esetleg rossz vázam van és más vázakon máshol van elvezetve a váltó bowden? Ide töltöttem fel két fotót: Fotó1

Fotó2

A válaszokat előre is köszönöm!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!