Kerékpáros Hátizsák?

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2019.12.20. 16:44 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691
Témaindító hozzászólás:

Milyen kerékpáros hátizsákot használsz: És miért pont az vált be amit használsz? Melyik a jobb a kereszt hevederes / középen egy csattal rögzíthető, vagy a hagyományos két hevederes (alul / felül). Víztartály, lecsavarható kupakos, vagy a hagyományos megoldás? Telefon hátul a hátizsákban legyen, vagy jó ha van elől valamelyik pánton egy, vagy több cipzáros rekesz, ahonnét könnyű elővenni a telefont vagy az energia szeletett. stb, stb......

Elküldve: 2020.01.05. 20:29 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Elküldve: 2019.12.23. 12:49 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@sandorp9: Böngésztem a neten és láttam nagyobb nyeregtáskát, minek a hátsó része egyben kulacstartó is, lehet rendelek és megpróbálom azt. Én is azon vagyok, hogy amit lehet az a kerékpár cipelje és ne én.

Elküldve: 2019.12.22. 22:17 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@azaki71: Szia, szerintem ne hátizsákban gondolkodj, inkább nagyobb nyeregcsőre rögzíthető zsákban, vagy ha van csomagtartó, akkor arra rögzíthetőben, mert nagyon nem kényelmes a hátizsák, már rövid út alatt is alá izzadsz, mozog, nincs az a kényelmes hátizsák... Inkább a bringa cipeljen szerintem... A mobilom/ tárcám egy kis táskában van, amit a felső vázra lehet rögzíteni vagy a kormányhoz, vagy a nyeregcsőhöz, illetve van egy nagy "nyeregtáskám" (11literes), amibe belefér 2db pótbelső + jó pár szerszám/ gyorskötöző + kis eü csomag + láthatósági mellény + mini pumpa, és még bele szoktam rakni energia italoKAT, kis kaját... Nincs útban, nem zavar a tekerésben, nem izzadok alá, vízálló (ha esetleg eláznék), kicsit drága volt, de egyszer kell megvenni... inkább valami ilyesmit javasolnék. üdv!

Elküldve: 2019.12.21. 17:13 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@rcs2003: Igen ezeket én is használom és tárhely nem is kell sokkal több, de a nyári időszakban folyadékot mindenképp többet kell vinnem magammal. A szűk váz nem add sok lehetőséget több kulacs elhelyezésére. Az utólagos megoldások, mint a kormányra, nyereg mögé, váz alá szerelhető kulacs megoldások nekem nem váltak be. Van egy 500ml víztasakom, ami még elszokott férni a mez hátsó zsebében, de nem túl kényelmes megoldás.

Arra jutottam, hogy ( a,): vagy kiegészítem a meglévő őv táska + nyeregtáska + ruházat zsebeit egy kisméretű 1.5 - 2L csak viztásakával. ( b,):Vagy olyan táskát veszek, amiben a víztasak mellet van annyi tároló rekesz, ami mellet már elhagyom az övtáskát.

Azt tudom, hogy rengeteg montis használ hátizsákot, de hogy nyáron a 30-35 fokban ez mennyire jó? hát nem tudom.

Elküldve: 2019.12.21. 16:49 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Nem segít konkrétan a vásárlásban, de tényleg lehetőség szerint minél kevesebb cucc húzza a hétad annál jobb. isebb váztáskákban sok dolog elfér, a gumibelsőt én rá szoktam kötni a vázra vagy a nyereg alá, a pumpát is lehet vázon rögzíteni, vannak egész jó kis stabil nyeregtáskák, vázra/kormányra rögzíthető, zárt telefontartó táskák is... Energiaszeletnek, gélnek, müzlinek jók a mez oldalsó zsebei, elég mindössze a videó/fotóapparátnak táskában lennie. Én így csinálnám ha túrázgatnék, persze az se mindegy milyen lélegzetű túrákról van szó.

Elküldve: 2019.12.21. 15:15 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Makky: Amelyik nem tekerő kupakos, nálam az a hagyományos

Elküldve: 2019.12.21. 15:13 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Shimano Unzen, a Decathlon Kalenji Sac Trail, és néhány aliexpressen kapható táska is tetszik.

Van ugyan egy 2006-os Kellys bringás hátitáskám, de rossz a belső zsebek elrendezése, ezért alig használtam. Eddig mindig elég volt a nagyméretű övtáskám, a ruházat zsebei és a köztéri kutak a nyári napokon, hogy ha kell újra töltsem a kulacsomat. Ez így egy egyszerű és kényelmes tekerét tett lehetővé. De most már egyre többet és hosszban tekerek erdőben, a nyarak melegedtek, a köztéri kutak száma csökkent, és a videózás is kezd szenvedélyemmé válni.

A víztáska nem feltétel, elég ha be tudok rakni két-három 500ml víztasakot. Pár kamera akkut, gumibelső, eü csomag, . Jó ha elérhető helyen van az energia, müzliszelet és a telefon, hogy ne kelljen levenni hozzá a hátizsákot. Na és a legfontosabb a kényelem, ne izzadjam szarrá magamat, legyen kényelmes, de ezek már nagyon egyedi dolgok, hogy kinek mi a kényelmes.

Elküldve: 2019.12.21. 14:58 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@rcs2003: Nyilván mindenkinek magának kell megtalálni a számára megfelelő hátizsákot, de engem érdekel mások tapasztalata, szempontjai. fölég mert arra nincs lehetőségem, hogy több gyártó modelljét felpróbáljam vásárlás előtt.

Elküldve: 2019.12.21. 08:15 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Ezek csupa olyan kérdések amiket a kérdező magának kell hogy feltegyen, nem másoknak :) Heveder: részben pocakfüggő, de alapvetően amelyik kényelmes lehet neked kerékpározás során. Van aki nem szereti ha gúzsba van kötve, viszont ugrabugráláshoz-terepezéshez minél stabilabb rögzítés kell. Víztartály: amelyiket praktikusabbnak érzed (egy gondolat mellé lentebb). Telefon hol legyen: ahol szeretnéd, ha nyomkodod menet közben nyilván minél könnyebben elő tudd venni. Cipzáros rekesz az energiaszeletnek: attól függ mit érzel kényelmesebbnek, hova tudnál érte kényelmesen elnyúlni menet közben.

Én eleinte víztartályoztam de ráuntam, a kulacs a vázon sokkal jobb. Kezdve ott hogy nem húzza a hátad, nem terheli a derekad, a karjaid akár hosszú órákon át 1-1.5kg tömeg. Ez nagyon fontos! Minél kevesebb cucc legyen a hátadra pakolva, annál jobban jársz.

Elküldve: 2019.12.21. 07:22 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@azaki71: Csak akkor megyek hátizsákkal, ha muszáj. Egyébként Deuter-ből van háromféle méretem. Attól függ mekkora kell, azt használom (8, 22 és 30 literesek). Az alsó heveder nekem csak útban van. Esetleg terepen lehet értelme. A felső néha hasznos országúton is, mert ha nincs elég súly a zsákban, akkor nélküle hajlamos lecsúszni a pánt a vállamról. Telefon engem nem érdekel tekerés közben. Víztartályból pedig nem tudom mi az a "hagyományos megoldás".

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!