Kerékpáros mobil-tartó megoldások

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2012.08.17. 13:50 Hangz 

  • Hangz avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Szeretnék tapasztalatokat gyűjteni bringára szerelhető (okos)telefon tartókkal kapcsolatosan. Milyen megoldásokat, eszközöket érdemes alkalmazni erre a célra? Esetemben egy Motorola Defy-ről lenne szó, mivel a felépítése miatt alkalmas lenne navigálásra és adatgyűjtésre is, és bírná is a kiképzést, de az istennek se találok specifikus tartót hozzá, csak tákolással lenne megoldható a felszerelése. Mivel nem túl olcsók ezek a kiegészítők jó lenne tudni melyik vált be a legjobban.

Elküldve: 2012.08.29. 22:09 Hangz 

  • Hangz avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Köszönöm a tanácsokat, észrevételeket!

Azt tapasztaltam keresgélés közben, hogy szinte mindenhol hasonló Herbert Richter rendszerű megoldások találhatók (négy kicsi fülecskére felpattintható különféle elemek.

Ez nem túl biztató, mivel: * elég gyenge megoldásnak látszik, * a normálisabb kivitelű elemekből összeállítva közel 10.000 Ft-ba fájna a dolog, * ezen kívül, esetleges telefon csere esetén megint lehetne vadászni a rögzítéshez passzoló tartóelemre az adott telefontípushoz.

Találtam a fentiektől eltérő megoldást, ami tulajdonképpen egy kormányra szerelhető a (felső oldalán átlátszó) táska-szerű tartó. Szerintem ez stabilabb lehet, jobb védelmet nyújt akár kevésbé ellenálló készülékeknek is kisebb sérülésekkel szemben (nem "golyóálló", de elsősorban nem is extrém körülmények közé lenne rá szükség) Jelentős hátránynak tűnik, hogy az átlátszó burkolat miatt az érintőképernyő nem kezelhető "menet közben", csak a tartóból kivéve. Már csak a pontos méret kérdéses, de a kompatibilis telefonok méretét tekintve megfelelő lehet.

Ha érdekel valaki sorstársat, majd hírt adok, ha sikerül megnéznem "élőben".

Elküldve: 2012.08.17. 14:46 csabavezér 

  • csabavezér avatar
  • sima XC-s
  • Varacskosdisznók csapat
  • Varacskosdisznók csapat
  • hozzászólások: 10

én a nokia 5230-hoz rendeltem ezt a tartót:

http://www.edigital.hu/Mobiltelefon_tartozek/Brando_kerekpar_telefontarto_SMISC014000-p271081.html?bid=&partner=10008.

csak annyiban alakítottam át, hogy a rögzítésre hívatott, csavaros részt, leváltottam egy laposabb, becsúsztatós sínre, amit egy első lámpából vágtam ki. Ragasztással rögzítettem, egymáshoz a két részt.

Ellenben ettől, és az ehhez hasonló kialakítású tartótól óva intelek, mert nagyon gyenge minőség: http://startgsm.hu/index.php?/egyeb_termekek/sg25192_telefon_tarto_kerekpar_/_bicikli_forgathato_fej_univerzalis_elle_1_elle_2_mandarina_duck_ot_206_ot_303_uj_ot_800_tribe_ot_i650_sport_ot-208_ot-209_ot-305_ot-355d_ot-361_ot-505_o.html

Elküldve: 2012.08.17. 14:08 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

Nekem Defy minim van , de félnék a montin tartani , esésnél nagyobb erőhatások érhetik mint az anyag ellenálló képessége , azt úgy meg semmiféle IP szabvány nem védi meg. (Sonimot is össze lehet törni...) http://www.dealextreme.com/p/universal-bicycle-windshield-swivel-mount-for-cell-phones-mp4-gps-3-7-18cm-width-72946?item=20 egy ilyen jó lehet , nem drága , ingyen van a posta , országútizni jó lehet vele.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!