Kerékpározás utáni nyakfájás?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2019.09.07. 20:50 azaki71 

• azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
Témaindító hozzászólás:

Már tavaly, de az idén fokozottabban vettem észre, hogy egy, egy kerékpáros út után, a nyakam (nyaki csigolya rész hátul) megfájdul. Volt, vagy van valakinek hasonló problémája?

A sisakom könnyebb, mint a tavalyi és azt gondolom, hogy a rázkódás az, amit egyre kevésbé visel el a nyakcsigolyám, de az is lehet, hogy az előrefelé tartott (nyújtott) nyaki pozíció okozza. (vagy a kettő együtt)

26-os MTB-vel és erdei túrázom, semmi verseny, így akár az is lehet, hogy ennyi év után, már más geometriájú kerékpár lenne az optimális? Persze csak találgatok.

Elküldve: 2019.09.16. 16:04 azaki71 

• azaki71 avatar

@vitike: Neked is köszi a tippet, de én kezdetektől fogva hajlított kormányt használok. Most vettem sport krémet, azzal bekenve jobb. Ha úgy nézem, akkor a terepen sokszor megállok fotózni, vagy kiállva gurulok..stb, vagyis változtattatom a testhelyzetemet a viszonyoknak megfelelően így változó terhelést kap a nyakam is. Mégis, egyre hamarabb "elfárad", úgy látszik öregszem.

Elküldve: 2019.09.16. 11:29 vitike 

• vitike avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat

@azaki71: Hasonló vokt a problémám. Én csak annyit csináltam hogy a Flat kormányomat lecseréltem egy low riserre( 18mm emelkedés, íveltebb hátrahajlás 5 helyett 9 fok. És már ég és föld.

Elküldve: 2019.09.08. 15:35 azaki71 

• azaki71 avatar

@sziklánülö: Köszönöm a tippeket!

Elküldve: 2019.09.08. 15:23 sziklánülö 

• sziklánülö avatar
  • virsli gumis/oútis

Hello. A probléma oka lehet akár a rossz testtartás is,vagy túl alacsony kormány pozíció a nyereghez képest.Az is lehet,hogy túl hosszú a kormányszár,vagy a nyereg van helytelenül beállítva(előre vagy hátra dől) De lehet genetikai gond,vagy túl merev nyak,váll,hátizomzat,izület.Nem véletlenül mondják,hogy a kerékpározásnál az első lényeges dolog a helyes tekerési pozíció beállítása.A helytelen beállítás tönkre teszi az tekerési élményt,plusz jönnek a fájdalmak.Olyat is sokat látni az utakon,hogy országúti kerékpárhoz napellenzős sisakot használnak.Alsó fogásnál,ahhoz,hogy lássák az utat,nagyon hátra kell feszíteni a fejüket,hogy ki lássanak a napellenző alól.Úgy 15-20 éve ezelőtt én is sokat szenvedtem a nyakammal.Egy bizonyos km után égető fájdalom lett a nyakamban,vállaimban.Egyrészt,rossz volt a testtartásom,a vállaimat "fent" hordtam,a nyakam behúzva volt.Megtanultam a vállaimat le eresztve,lazán tartani.Könyök kissé behajlítva,és nem erősen támaszkodva a kormányon.Ellestem a profiktól.Másrészt,fontos a kellő bemelegítés,lazítás,krémezés.Aki sokat,és hosszú távon teker,annak ajánlott a heti 2-3 x tornázás,nyújtás.Indulás előtt én mindig "felkrémezem" magamat különböző lóbalzsamokkal,sport krémekkel.Térd,nyak,lábszár,csukló,felkar,derék,stb.Én a nyakamra külön figyelek,mert az izületeim amúgy is gyengék.A nyakat,vállat bemelegítő balzsammal jó erősen be masszírozom,amit egybekötök nyújtással,bemelegítő gyakorlatokkal.Érdemes szintén heti 2-3 x a kényesebb részeket(nyak,térd,vádli.stb...)iszapos lóbalzsammal bemasszírozni.És nem utolsó sorban,ha nagy a kínlódás,akkor megéri felkeresni egy masszőrt... Ennyi,így hirtelen.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!