Kerékpárszállítás vonaton

1-15 (15 hozzászólás)

Elküldve: 2011.04.28. 17:55 r4tb3lly 

  • r4tb3lly avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Üdv

Érdekelne kinek milyen tapasztalata van ezen témával kapcsolatban. Régebben olvastam hogy külön kocsival nem rendelkező vonatokon is lehet szállítani bringát, ha leszerelt kerekekkel viszed fel akkor poggyásznak tekintik. Mennyire igaz ez, illetve milyen más ötletetek van vonaton szállításra? köszi

Elküldve: 2012.11.05. 08:26 lalaman 

  • lalaman avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Sziasztok. Napi szinten szállítom én is bringám MÁV-on bringás bérlettel. Ha nincs kijelölt hely akkor az első és az utolsó kocsi peronján szállítható. Egy fontos dolog még amit kevese tudnak: Hagyományos vonatokon a kerékpár szállító kocsi mindig a szerelvény azon végén helyezkedik el ahol az áramszedő nincs kiemelve.

Elküldve: 2012.10.31. 10:47 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@komposztalo: mármint 92-dik oldal, csak véletlenül felsorolásnak vette

Elküldve: 2012.10.31. 10:47 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

Elküldve: 2012.10.31. 10:46 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@Ns-biker87: A 14 éves korhatár az elhelyezésre vonatkozik. Ha 14 év alatti vagy és 20" vagy kisebb a kereked, akkor beviheted az utastérbe/kabinba, és olyan vonaton is viheted, ahol tiltva van a kerékpárszállítás. Ha 14évnél idősebb vagy, akkor a kijelölt kerékpárszállító vagonba, illetve ha nincs, akkor a kocsi peronján kell elhelyezned a bringát.

A 20"-os bringa szállítása ingyenes, az összecsukható kerékpár illetve a monocikli viszont (összecsukott állapotban) poggyásznak minősül.

Elküldve: 2012.10.30. 22:16 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@Ns-biker87: úgy van!

Viszont mi szarunk rá nagy ívben. Bpen belül én mindig azzal megyek belvárosba és ott leszarják mert már ismernek minket :)

Amugy kerék kivevésnek sincs értelme mert egyböl jön a válasz hogy szedjed de attól még fizetned kell... föleg mert kézipoggyásznak is van maximális mérete.

Elküldve: 2012.10.30. 21:19 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@r4tb3lly: 20 collig gyermekbicónak minősül, és nem kell jegy rá hogyha 14 éves még nem múltál el!! ez a hivatalos!

Elküldve: 2012.01.21. 21:07 ThE@ShadowConpiracy 

  • ThE@ShadowConpiracy avatar
  • BMX gyilkoló
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 12

20" col alatt ingyenes kézipogyásznak tekinthető fölötte szálíltható az arra kijelölt tároloban van van vasutnal dolgozok ismerosom azer tudom :D

Elküldve: 2012.01.11. 13:01 Nelt 

  • Nelt avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 2

Mindig azt mondom, hogy ez egy gyerekbicó, nem kell rá jegyet vennem, és >#&@ok rá,mit hablatyol az okostojás.

Elküldve: 2011.11.20. 08:37 Viktor 

  • Viktor avatar
  • dirt/street gyerek
  • Dartmoor fan club csapat
  • Dartmoor fan club csapat
  • hozzászólások: 36

20" alatt nem kell venni rá jegyet mert gyermek kerékpárnak minősül avagy össze csukható kerékpárra se kell. azon felül mindig kell, akkor is ha szét van szedve mert ha minden alkatrésze fenn van a kerékpárnak a vonaton akkor jegyköteles. Ez tuti 100 kaller oltott már be h ez nem bmx ;)

Elküldve: 2011.04.28. 18:25 r4tb3lly 

  • r4tb3lly avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 2

köszi szépen az infokat:)

Elküldve: 2011.04.28. 18:24 mark@.@ 

  • mark@.@ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 36

@fly bikes: Ennek a 20 col-nak utánaérdeklődök, mert egyik oszt társam apja kalauz, megkérdem kell-e utána jegyet venni, de annyi biztos 24,26,28-as kerékpároknak kell.

Elküldve: 2011.04.28. 18:19 fly bikes 

  • fly bikes avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 10

20 colosra meg elvileg nem kell jegyet venni mert spanoméknak megmutatta a könyvet a kalauz és az volt benne

Elküldve: 2011.04.28. 18:09 cavan 

  • cavan avatar
  • BMX gyilkoló
  • Guminyúzó, küllőszaggató fiú-barát klub csapat
  • Guminyúzó, küllőszaggató fiú-barát klub csapat
  • hozzászólások: 17

én felszáltam ic -re középen és nem szolt semmit h bevittem a montit:D de ez kalauz függő is:D

Elküldve: 2011.04.28. 18:06 mark@.@ 

  • mark@.@ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 36

Hello. Én elég jártas vagyok benne, mivel júniusba majdnem mindíg vonaton viszem ki a bicóm Balatonra. Mindíg kerékpár szállításra alkalmas kocsiba rakom ha van, ha nincs akkor elvileg az uccsó kocsiba kell tenni, annak is a legvégére. Egyszer volt olyan, hogy beraktam a végre a biciklimet, amikor volt kerékpár szállítására alkalmas kocsir, csak lusta voltam elgyalogolni a vonat elejére, de csak figyelmeztetett a kalauz, hogy többet ne csináljam. Ha viszont szétkapod, akkor a villát, és egyéb kisebb alkatrészt el tudod rakni a táskában, de akkor is otta két kerék meg a váz, ami montinál elég nagy, bmx-nél kisebb ezért el tudod vinni a kezedben, egyik haverom is vitte úgy, csak buszon. Én azt mondom mindíg rakd a megfelelő helyre, mert néha a kalauz fel*****a az agyát, azt akkor le**asz, ha olyan napja van. Amúgy eddíg nem volt komoly gondom velük. Nekem 320Ft-ér elviszi a vonat, nem nagy pénz érte.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!