Kerékpártartó autóra, de milyet?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2018.03.30. 19:22 akosbor 

  • akosbor avatar
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Hátsó ajtóra szerelhető kerékpártartókkal mik a tapasztalatokkal, milyen típust ajánlanátok ezekből? Komoly elvárások nincsenek, 2 kerékpárt lehessen szállítani vele évente néhány alkalommal. Ezek mennyire univerzálisak, érdemes felpróbálni az autóra őket vásárlás előtt vagy lehet bátran rendelni netről?

Elküldve: 2019.04.28. 21:33 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

Amúgy a hátulra rakós egy Thule volt, szóval kb. a lehető legjobb. A jelenlegi autómon egy noname tetősínre rakható csomagtartó van + 3 alap bringatartó (olcsocsomagtarto.hu -n vettem, 2-t fizet 3-at kap akcióban). Felpakolni vacak, mert magasra kell rakodni, illetve hátránya még, hogy nem látni menet közben a bringákat, de mindig oda szoktam még hevederezni őket rendesen, meg 1-2-300 km-enként rájuk nézek, sose volt még baj.

Elküldve: 2019.04.28. 21:30 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

Ha eléred a kocsi tetejét, inkább tetőcsomagtartósat válassz. Nekem négyajtósra volt hátulra rakható. Sajnos ezek a csúszkálással egy kicsit mindig megmattítják a tappancsaik alatt a festést, ráadásul felszerelni is macera, és a csomagteret sem tudod felnyitni. 5 ajtósnál ezek ugyanúgy fennállnak.

Illetve ne feledkezz el arról, hogy kitakarja a rendszámot és a lámpákat a bringa. Nekem a 3 bringás tartó külső bringahelyére egy "fényhíd" volt felakasztva, és szereltettem az autóba egy vonóhoroghoz való tápkivezetést, hogy rá tudjam dugni.

Szóval ha nincs vonóhorgod, akkor inkább tetőcsomagtartósat vegyél, ha rám hallgatsz.

https://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=10528&id=10&pp=mygl

Elküldve: 2019.04.28. 20:51 Kamis 

  • Kamis avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 14

@akosbor: nekem tetore szerelheto Thule Freeride 532 van. 2 db. Tavasztól ősz végéig fent van a kocsimon. Abszolut nem zavaró. Nagyon gyorsan felrakhato a bico, kb 1,5 perc/bicikli. A Proride 598ra sajnaltam annyi pénzt, annak inkabb az az előnye hogy akar 100mm atmeroju vazat is tud fogadni. Nekem nincs ilyenre szuksegem. A galeriamban van egy kep róla.

Elküldve: 2018.12.30. 19:43 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

5_ajtósra érdemes típus specifikust venni, mert az univerzális lutri. Egy kis baleset esetén a kormány akár be is törheti a hátsó szélvédőt és a felszerelésük is elég macerás. Ha van vonóhorgod akkor már jobbak az esélyeid ara, hogy találj egy jó vonóhorogra rögzíthető kerékpár tartót, másrészt ezek könnyeben fel is szerelhetők. Ha van típus, akkor arról arról érdemes fórumokat olvasni, youtube videókat keresni. A Thule termékei között érdemes keresgélni. http://www.csomagtartoonline.hu/index.php?main_page=index&cPath=10_13

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!