Kerékpárvásárlás előtt

1-27 (27 hozzászólás)

Elküldve: 2014.05.20. 11:27 dewtoth 

  • dewtoth avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok, kerékpárvásárlás előtt állok. Sok év telt el azóta, hogy biciklit használtam volna, ezért nem is vagyok toppon a témában. Mivel most esedékessé vált a vétel, sok forumot és cikket olvastam a lehetőségekről, biciklifajtákról, viszont a hozzáértők véleményét, tanácsát szívesen meghallgatnám hogy a választott bringa a lehető legjobb legyen bizonyos határok ( pénz ) között. El is kezdeném: Amire kell a bringa: Városi használat, suliba járás (15 km oda vissza), alkalmanként rövid túra bnőmmel. Ezen infók és utána olvasás alapján, ezt találtam: (cross)

http://kerekpar.co.hu/neuzer-x1-28-ferfi-cross-kerekpar-p-139.html

Tehát ilyen árkategóriában és típusban gondolkodtam, tudom csodát ne várjak egy ilyen alsó kategóriás kerékpártól. Viszont úgy gondolom, ez képes kielégíteni az igényeimet. Szívesen fogadok minden tanácsot és tippet, tapasztalatot. Jó az irány? Maradjon a cross, vagy érdemes másban gondolkodni? Ez a bicikli ebben a kategóriában jó, vagy van ár/érték arányban jobb? Magasságom : 179 cm Súlyom: 83 kg

Előre is köszönöm:) Dávid

Elküldve: 2014.06.20. 22:23 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@XCode: Fáradt vagyok, kicsit nehezen olvasok a sorok között, de értettem. Köszönöm.

Ismét megmutatkozott a naivságom. Valóban csak a pénz számít, a jó szándék, emberség nem.

Elküldve: 2014.06.20. 22:01 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@NorBEE300: Találtam neked való szentenciát. Az egyik éppen a Bibliából veszi eredetét: ... se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és nektek fordulván meg ne szaggassanak titeket.

Röviden s magyarul ugyanez: Ne fecséreld, mint Zseni a hurkát!

Elküldve: 2014.06.20. 21:34 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@gyuladaniel94: Csupán abból a megfontolásból, hogy hazahordja a pénzt. Van aki úgy gondolkodik, hogy egy picit segítse az itthoniakat. Bár egyre jobban úgy érzem sok vállalkozó/szolgáltató nem érdemli meg az ilyesfajta rendességet.

@XCode: Nem érdekel a dolog a kérdőre vonás óta... Segíteni szerettem volna és úgy látszik ezt kaptam "jutalmul". Nem az én problémám, majd megoldják.

Elküldve: 2014.06.20. 21:18 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@NorBEE300: Ha nemzetközi kamionos, akkor miért itthon vesz Gepidát? Külföldön találhat jobbat is.

Elküldve: 2014.06.20. 21:12 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@NorBEE300: Van esetedre egy magyar közmondás, de közönségessége miatt nem idézem. Maradjunk a kerékpár azonosításánál. Amíg nem abajgatja hatóság, addig nincsen baj. Ha nem lovasítják meg a kecskét :) szintén nincs gond.

Az ilyenfajta azonosítók előállításának, elhelyezésének módját egyébként szabály rögzíti. Vonalkódos ragacs, amit a gyár rátesz, az előírásnak aligha felel meg, hisz könnyen eltávolítható stb.

Zűrös ügy ez mindenképpen

Elküldve: 2014.06.20. 20:37 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@XCode: Ez az valóban :).

Ja az érdekesség az egészben, hogy letolt a kereskedőm, hogy mit telefonálgatok én? Mert lebőgetem őt... Szerencséjére a vevő nem csinált ügyet a dologból, poénként "elengedett" annyit, hogy nem viszi el és mennyit enged a feléből.

Nemzetközi kamionos egyébként a tulaj, aki viszi magával a bringát és amikor a pihenőidejét tölti, akkor bicajjal megy vásárolni, esetleg átmozgatni magát. Teszem azt, külföldön meglovasítják a gépet vagy azonosítani akarnák, akkor mit csinálna csóró?

Én vagyok a köcsög, mert megemeltem a telefont és 4 fültanú hallatára név nélkül megkérdeztem, hogy ilyen esetben mi a teendő...

Elküldve: 2014.06.20. 20:14 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@NorBEE300: Lemaradt a csattanó: ez egy ID-étlen megoldás.

Elküldve: 2014.06.20. 20:12 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@NorBEE300: A Gyengébbek Is Kérdezhetik szerint matrica. Leesett. Balszerencse. Önnek sajnos ez jutott.

Elküldve: 2014.06.20. 20:06 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

Bizonyos forrásból azt a választ kaptam, hogy gyártásból kimaradt a kerékpár... Megnéztem a Gepida honlapját és ott is a GYIK-et, ahol ezt találtam:

"Kérdés 19: Hogyan azonosíthatom a kerékpáromat?

Válasz 19: A váz elsődleges azonosítója a vázszám, amelyet általában a középcsapágy ház alsó felére vésnek. E mellett, a gyártók saját azonosító számokat is szoktak használni. A Gepida kerékpárokon az elsődleges azonosító az a 14 jegyű ID szám, amely a kerékpárok alján egy vonalkódos matricán van feltüntetve."

Se vázszám, se ID matrica...

Elküldve: 2014.06.20. 13:01 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@XCode: Ennyire alaposan nem, de végigpörgött bennem is hasonló képsor. Emiatt én tuti nem vettem volna át. Majd lebokszolja a trió (vevő-kisker-nagyker) a dolgot.

Kíváncsi leszek, mi lesz a dolog vége, gondoltam megosztom a történetet, amíg frissek az emlékek.

Elküldve: 2014.06.20. 12:51 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@NorBEE300: Feltételezem, emberi hibák láncolatának tudható be az ilyenfajta mulasztás. Az erre avatott nem ütötte be a számot, az ellenőrzés meg nem kereste. (Hogyan is fordulhatna elő ilyen hiba!) A raktár, ha egyáltalán észrevette a hiányt, talán úgy volt vele: most már mindegy, szórjuk ki valahogy. Csak nem fogunk egy összeszerelt járgányt hiányzó alvázszám miatt szétverni! A nagykereskedő meg végképp nem erőltette a dolgot: hátha nem veszik észre... Végül a kiskereskedőnél kötött ki a gép, de - gondolom - ős sem szorgalmazta a visszaszállítást. Szépen így görgették maguk előtt az ügyet. Összeesküvésre akkor gyanakodnék, ha több ilyen eset is előfordult. Mindenesetre én nem vennék át ilyen gépet. Nincs elég bajom? Keverjenek gyanúba?

Elküldve: 2014.06.20. 12:37 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@johnny336: Az az érdekes, hogy a Gepida nagyker akkor mi alapján adja ki a bringát? A kereskedő (Szabi) saját maga ment fel érte... Valahol nagy sumákság van.

Elküldve: 2014.06.20. 12:31 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@NorBEE300: roppant egyszerűen. Nem a gepida gyárból jött...

MEO-n kibukott volna.

Szerintem kár volt elhoznia.

Elküldve: 2014.06.20. 12:28 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

Nem akartam új témát nyitni, mivel eléggé kapcsolódik az új bringa vételéhez az alábbi sztori.

Történt urunk 2014 évében, annak is június havának 20-ik napján, hogy kerékpárosunk átvenné pár hete megrendelt, újdonsült Gepida Alboin 300 CRS kerékpárját. Mivel jelen voltam, megkértek, hogy diktáljam a vázszámot. Bicaj megfordít és nincs vázszám a középcsapágyház alján... Átnéztük az egész vázat és sehol nincs rajta. Nosza felhívtam a Gepida központi számát és ezt a tényt elregéltem röviden a telefon másik végén ülő készségesen segítkező hölgynek. A hölgy egy kétségbeesett sóhajtás után gyorsan előhúzott a fiókból egy minőségellenőr kollégát, akinek átadta a telefont (zárójelben a hölgy és az úr viselkedése és segítségnyújtása előtt le a kalappal). A kolléga szintén felfordíttatta a bringát és ő is megnézette a vázszámot. Másodjára sem volt ott. Sőt negyedjére sem. Kérdezte, hogy az alsó csövön van-e egy matrica? Az se volt... Doboz? Már ki van dobva. Tehát az azonosítás nem sikerült. Ennek ellenére a tulajdonos elvitte a kerékpárt, holnap majd visszatérnek a dologra (a helyi kereskedő épp nagykerben volt, a szervizes adta át a kerékpárt).

Mit magánemberként kérdem, ilyenkor mi a teendő? Mit tennétek? A tulajnak megfordult a fejében, hogy otthagyja a bicajt. Hozzáteszem jogos lett volna, mert ha a rend őrei megállítják és igazolnia kellett volna a származást, akkor mit csinál?

A vázon nincs sérülés, vadi új, még halovány nyoma sincs a vázszámnak a csapágyház alján.

Legnagyobb kérdés számomra: hogy jöhetett ki így a gyárból a váz és a nagykertől bringa?

Elküldve: 2014.05.20. 22:57 dewtoth 

  • dewtoth avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Pont mikor jönne a szezon.. de ez így jött össze:)

Elküldve: 2014.05.20. 22:55 dewtoth 

  • dewtoth avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Rendben ,köszi! Június végétől egészen szeptemberig nem leszek itthon, viszont ha addig nem is sikerül szerezni, miután haza jöttem mindenféleképpen aktuális lesz!(Akkor talán olcsóbb is lesz):D

Elküldve: 2014.05.20. 22:15 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@dewtoth: Sajnos a bringámat én sem itt vettem, hanem Gödöllőn, de egyébként tényleg segítek, ha gondolod.

Elküldve: 2014.05.20. 21:35 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@dewtoth: nehogy azt hidd,nagyon sok jó dolog kerül fel Miskolc és környékéről az apróra.Nem ott él Gyulaidaniel csapattárs,aki sok mindenben tud tanácsot adni és ha szépen megkéred,talán át is nézi neked a kiszemelt paripát. :)

Elküldve: 2014.05.20. 20:27 dewtoth 

  • dewtoth avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@horika: Azért gondoltam gyárira igazából mert fontos nekem az esztétika, illetve a szín összeállítás. Tudom, hogy nem fő szempont, de szerintem ez is fontos:) De lehet, hogy szerencsém lesz.. ki tudja. Nos, a trekking-cross lesz a nekem való szerintem, ahogy Te is írtad. Ami hátrány lehet hogy Miskolcon lakom, ez eléggé leszűkíti a keresést.

Elküldve: 2014.05.20. 20:05 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@dewtoth: egyébként ha eldöntötted a stílust,akkor szívesen segítek a keresésben és jelzem,ha látok valami jót.

Elküldve: 2014.05.20. 20:04 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@dewtoth: mindenképpen kérj meg valakit az ismerősi körből,aki ért hozzá,hogy nézze meg.Sok kereskedő is árul másodkézből kerékpárt,ezeknél kisebb a rizikó,de az ár is magasabb.

Elküldve: 2014.05.20. 20:01 dewtoth 

  • dewtoth avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@horika: Attól félek kicsit, hogy mivel nem vagyok jártas a témában könnyen átverhetnek, rábeszélhetnek felesleges dolgokra.

Tudnál mondani pár szót, hogy mire figyeljek oda a használt kerékpároknál? Mik az árulkodó jelek?

Elküldve: 2014.05.20. 19:57 dewtoth 

  • dewtoth avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Köszönöm a tanácsokat!

Elküldve: 2014.05.20. 16:22 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@dewtoth: Szia.Én a jó állapotú,keveset futott használt kerékpár mellett tenném le a voksom.Kis szépséghibával,vagy csak pusztán,mert kiállítási,esetleg nem friss modell,sokkal jobb felszereltségű kerékpárt lehet venni.A kategória a Te esetedben valóban a Trekking,trekking-cross.Ez,az általam vett kerékpár nem sokkal került többe,mint az áűltalad linkelt Neuzer.

http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=14258&id=7&pp=mygl

Elküldve: 2014.05.20. 13:31 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@dewtoth: abszolút egyetértek XCode kollégával, néhány hozzáfűznivalóm azért akad: mindenképpen szakboltban vedd meg a bicajt - persze jól fontold meg a bolt kiválasztását, itt az oldalon találsz segítséget ezzel kapcsolatban is -, és nagyon figyelj arra, hogy a méretednek pontosanegfelelő legyen a kerékpár, valamint az üzembehelyezést is kérd.

Elküldve: 2014.05.20. 12:37 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@dewtoth: Ha az ember nem forog kemény terepen, nem akar hegyet mászni stb., nincs szüksége MTB-re. A cross sokoldalú: jó aszfalton, s nem ijed meg egy kis tereptől sem. Vegyes használatra - inkább aszfalt, néha terep - a cross jó választás.

A Neuzer X1 nem lenne rossz, de menetes hátsó aggyal szerelik, s az rövid életű. Meglehet, tízezer kilométert sem bír ki. Olcsó bicajoknál, de még a középosztályban is, hamarost cserélni kell a pedált, hosszabb utat vállaló lovas pedig a kormánymarkolatot és a nyerget is előbb-utóbb kénytelen leváltani (hacsak nem pályázik fakírok babérjaira).

Megítélésem szerint érdemes ragaszkodni a kazettás hátsó agyhoz. A többi (pedál, nyereg, kormánymarkolat) kevesebbet számít. Ha cserélni kell, legtöbbe kerül egy új kerék stb.

Jelen esetben, ha új gépet akarsz, és a költségvetés megengedi, érdemesebb, és gazdaságosabb kazettás hátsó aggyal szerelt bicajt venni. Persze jól szét kell nézni, mert nem a hátsó agy az első, amit feljavítanak, hanem a váltók és hasonlók, ami (szerintem) kevésbé lényeges.

Némelyik bolttal lehet egyezkedni. Kicserélik, természetesen felárral, a gyengébb alkatrészeket. Kapsz igényeid szerint új agyat vagy kereket, pedált stb., az eredeti "vacakot" pedig valamennyiért beszámítják.

Harmadik lehetőség: használt járgányok között nézelődni.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!