Keszegseggű bringásnak milyen nyereg?

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2015.07.17. 09:20 molngab 

  • molngab avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 59
Témaindító hozzászólás:

Milyen nyerget érdemes venni egy keszegseggű bringásnak? FFi vagyok és én még kényelmes nyerget nem találtam. Pedig volt már Selle Royal Respiro Soft Moderate nyergem is. Meg Cube KLS BBB Merida. AZ összes nyomott. Nem a golyóimat nyomta, azt egyik se, hanem konkrétan a seggemet amin ülök. Ráültem és úgy éreztem 10 perc múlva mintha egész nap ültem volna. És minél párnásabb volt a nyereg annál rosszabb volt. A hiperszuper agyonpárnázott Selle Royal volt a legrosszabb.

Trekkinghez kéne. Nem konkrét márka kéne hanem fazon jelleg. Keskeny kemény? Keskeny párnás? Széles párnás?

Elküldve: 2015.07.17. 13:25 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@molngab: Erre csak tréfával tudok válaszolni: segget kell cserélni (fiatalabbra), nem nyerget.

A mondottak ellenére lehet valami a dologban. Talán a nyerget gyártók is ludasak a kényelmetlen ülőkék ügyében.

Elküldve: 2015.07.17. 13:09 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Ajánlom kipróbálni a Ritchey Marathon Comp-ot, ami kicsit (nem sokkal) párnázottabb, mint a stream, de a régi klasszikus Ritchey nyeregformát hozza. Vagy a Charge Spoon-t, aminek az ülőfelülete gyanúsan azonos soron készül a Velo-nál, csak a pálcák mások.

Mindenkinek más és más a jó, de szerintem ezek a nyergek megérnek egy próbát. Hosszútávra kell hozzájuk bélelt nadrág (és azt is csak próbálva venni, jómagam 4-5 féle nadrágból 2-2 mérettel elvonultam a bringabolt öltözőjébe és egy letámasztott bringám próbáltam tekerést szimulálni :D ), de jó nacival verhetetlenek. balatonkerüléskor én konkrétan hamarabb untam meg magát a bringázást, mint a seggem az ülést.

Elküldve: 2015.07.17. 10:57 molngab 

  • molngab avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 59

@XCode:

De az milyen marha érdekes hogy míg fiatalabb voltam, sose jelentett gondot a nyereg. Volt valami gyári nyereg olyan amilyen, magasságát sacc per kábé beállítottam oszt jó van az. Sose emlékszem kényelmetlenségre, pedig nem volt se betétes gatyám, se "royal gel" meg body geometry meg szélcsatornás lótúró. MOst meg mérőszalaggal állítgatom méregetem a nyeregcsőhosszt a kormánytól mért távolságot és sehogy se jó.

Elküldve: 2015.07.17. 10:55 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@molngab: a Selle MonteGrappa Liberty nyerget ajánlom, nem drága, mégis kényelmes, elég keskeny is, szerintem megéri a próbát...

Elküldve: 2015.07.17. 09:44 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@molngab: Megfelelő nyerget választani nem kevésbé keserves feladat, mint megfelelő feleséget. (Nekem olyan asszony kell, aki szép, okos, kedves és gazdag - mondja a házasulandó. Megoldható lenne a dolog - válaszol a házasságszerző -, ha törvényeink nem tiltanák a többnejűséget.)

Nem tudok mást ajánlani, mint a gyakorlati próbát: Ismerősök kecskéire felszállni, lehetőség szerint minél nagyobb számúra. Lehet kerékpárboltban is kísérletezni (ha a kereskedő kellő megértést tanúsít). Így kiderülhetne, melyik fajta áll közelebb alkatodhoz.

Másik lehetőség: mintát veszel a hátsódról. Leülsz például egy homokkupacra, s a minta alapján megméred ülőgumóid távolságát, s ennek alapján keresel megfelelő ülőkét.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!